İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI 2011 Isınınca Gelen Islık Sesi

Furkan Leventoğlu
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Furkan Leventoğlu

163 binde lpg yok. Motor soğukken ilk çalıştırmada sorun yok. Hararet 90a gelince motor yeterince ısınınca, ıslık gibi ses geliyor. Motor sicakken rolantideyken de geliyor. Gaza basınca ses fazla artmıyor gibi pek kesfedemedim bunu. Ses ise motorun sol tarafından geliyor yada sol arka tarafından geliyor. Yani sağ tekerin ordan daha net duyuluyor. Sanki kasnaklarin devirdaimin ordan gibi kaydını aldım onuda burdan yukeyebilirsem yuklerim. Fikirleriniz bekliyorum hayırlı bayramlar cumleten.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Selim Bilgin

Kasnak ya da devirdaim olabilir de buradan tespit imkansız, ustası gerekirse söküp bakmalı, ancak öyle.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Lastik bölgelerinden daha çok duyuluyorsa bu ses teker rulman sesi de olabilir bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Kasnak ya da devirdaim olabilir de buradan tespit imkansız, ustası gerekirse söküp bakmalı, ancak öyle.

Muhtemelen öyle olacak nokta tespit için. Belli sıcaklıktan sonra yapması acaba. Sogutma için devreye ısınınca giriyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Arif Aykın yazdı:

Lastik bölgelerinden daha çok duyuluyorsa bu ses teker rulman sesi de olabilir bilginiz olsun.

Aracin sag lastiginin ordan geliyo ama lastiklerden degil eminim. Motora bakınca sol kısımdan geliyor yaklaştıkça ses artiyo zaten

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Furkan Leventoğlu yazdı:

Aracin sag lastiginin ordan geliyo ama lastiklerden degil eminim. Motora bakınca sol kısımdan geliyor yaklaştıkça ses artiyo zaten

Hareket halinde mi geliyor rölantide çalışırken de geliyor mu. 

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Arif Aykın yazdı:

Hareket halinde mi geliyor rölantide çalışırken de geliyor mu. 

Motor sıcak olması şartıyla rolantiydeykende geliyor hareket halindeyken de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Furkan Leventoğlu

Sorun devirdaimden çıktı. Gergiyle beraber degistik ve düzeldi çok şükür 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Leventoğlu yazdı:

Sorun devirdaimden çıktı. Gergiyle beraber degistik ve düzeldi çok şükür 

Geçmiş olsun, masraf ne oldu acaba?

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun, masraf ne oldu acaba?

5500 malzeme işçiliğe 1500 verdim. Fiyatlar cok muazzam seviyede. Arabanın artik sorun cikarmasindan korkuyorum resmen.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fiyat şu ekonomide korkulacak seviyede değilmiş yine de. Ben yakın zamanda yetkili serviste 1.4 tsi aracıma 120 bin bakımı yaptırdım , triger seti vs dahil değişti. Devirdaime bakacağız, ihtiyaç varsa değişiriz demişlerdi, allahtan iyi çıktı da değişmediler. Parça fiyatına 6.000 tl gibi demişlerdi bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Cem Işık yazdı:

Fiyat şu ekonomide korkulacak seviyede değilmiş yine de. Ben yakın zamanda yetkili serviste 1.4 tsi aracıma 120 bin bakımı yaptırdım , triger seti vs dahil değişti. Devirdaime bakacağız, ihtiyaç varsa değişiriz demişlerdi, allahtan iyi çıktı da değişmediler. Parça fiyatına 6.000 tl gibi demişlerdi bana. 

Yetkili servis fiyatları aşırı derecede yüksek zaten. Yetkili servise pek gitmeyi yeğlemiyorum. Başıma büyük  iş açacaklardı. Ondan sonra inanmıyorum onlara

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...