İçeriğe Yönlendir

Su Birikintisinden Geçtim Araç Stop Etti Çalışmıyor

Fahrettin Doğdu

Recommended Posts

Fahrettin Doğdu

Merhaba arkadaşlar fiesta 1.4 tdci aracımla az evvel yoğun bir yağmura denk geldim ve bir su birikintisinden geçtim. Sonrasında 5 km kadar gittikten sonra aracımda akü lambası yandı ve stop etti. Daha da çalışmadı. Ne olmuş olabilir. Marş basıyor ama çalışmıyor araç.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kayış kontrol ettiniz mi?

Marş basıyor da çalışmıyorsa, enjektörlere yakıt gitmiyor olabilir. Acil benzin kesme düğmesini kontrol ettiniz mi? Sigortalar ne durumda?

Yorum bağlantısı
Fahrettin Doğdu
Sani Gerşon yazdı:

Kayış kontrol ettiniz mi?

Marş basıyor da çalışmıyorsa, enjektörlere yakıt gitmiyor olabilir. Acil benzin kesme düğmesini kontrol ettiniz mi? Sigortalar ne durumda?

Araç dizel hocam. Kayışta sıkıntı yok gibiydi ama gece olunca emin değilim. Akü lambası yakıp stop etti. Suyla temas edince ne olmuş olabilir? Sabah gidip bakacam inşallah Çalışır

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fahrettin Doğdu yazdı:

Araç dizel hocam

Benzin yazmışım kusura bakmayın, yakıt demem lazımdı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tesisat su almış olabilir. 
Su işi tesadüf de olabilir. 
Akü zayıf olabilir. Şarj dinamosu bozulmuş olabilir ki bu bence yüksek ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Yiğit Özdemir

Araba modeli farklı ama yollarin göl olduğu bir günde arkadaşım da su birikintisinden geçmişti sonra şarj dinamosundan sıkıntı yaşadı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Stop edince zaten akü lambasının yanması normal değil mi? Hani kontak açık misali. 

Motor içine su kaçmamıştır inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Stop edince zaten akü lambasının yanması normal değil mi? Hani kontak açık misali. 

Motor içine su kaçmamıştır inşallah

kaçsa 5 km yol gidemez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Büyük ihtimalle şarj dinamosuna su girmiştir.

Motora su girse anında stop ederdi. Çok da masraf çıkarırdı.

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahrettin Doğdu

Şark dinamosundan daha önce de yolda kalmıştım. İnşallah öyle basit bir durumdur. Sanayiye çektik usta bayram sonu bakacak. 

Yorum bağlantısı
Fahrettin Doğdu

Sudan değilmiş. Krank mili sensörü diye bir parça hata vermiş ondan çalışmıyormuş. Sensör bekliyorum şimdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

İşte su zarar vermiştir sensöre :biggrin: 

Geçmiş olsun. Krank sensörü nokta atışı olmış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...