İçeriğe Yönlendir

Manisa Hakkında

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar manisa’da yaşam nasıldır? Karı koca memur olarak, müstakil bir evde yaşamak istense nasıl yerleşim yapılabilir? 

mesela ilk soru konut. Manisa merkezde olmasına gerek yok ama arabayla 10-20 km uzaklıkta 1 dönüm arsa alıp müstakil ev yapılsa bunun için hangi mahalleler tercih edilebilir? 

Yerleşim için arazi ve iklim güzelliği nerelerde vardır? 

sosyal çevre nerelerde iyidir

bölgeyi bilen arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilir mi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

tabi öncelik 1 sene kirada oturup çevreyi incelemek olacak. 

başka il tavsiyesi varsa değerlendiririz. İklimi arazisi güzel olsun isteriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İstanbul trak dedi . Bırakıp gidicem mi diyon 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çanakkale güzel olur diye düşündüm imkan varsa. Fakat kışın biraz rüzgarlı. Balıkesir merkez pek cazip gelmeyebilir, Edremit veya Ayvalık keyifli olabilir. Muğla da güzeldir bana göre.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar manisa’da yaşam nasıldır? Karı koca memur olarak, müstakil bir evde yaşamak istense nasıl yerleşim yapılabilir? 

mesela ilk soru konut. Manisa merkezde olmasına gerek yok ama arabayla 10-20 km uzaklıkta 1 dönüm arsa alıp müstakil ev yapılsa bunun için hangi mahalleler tercih edilebilir? 

Yerleşim için arazi ve iklim güzelliği nerelerde vardır? 

sosyal çevre nerelerde iyidir

bölgeyi bilen arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilir mi

Şimdiden kolay gelsin.

Açıkçası biz de arayış içindeyiz. Malum şehrimiz hemen hemen yok artık. Tayin isteyeceğiz ama nereye karar veremiyoruz. Depremi yaşamış birileri olarak apartman çok korkutucu geliyor. Özellikle Ege tarafı. Ama dediğiniz gibi bir arsa bulup tek katlı bir ev yapmak sanırım mantıklı olur.

Muğla tarafı güzel geliyor ama çok yabancıyız. Varsa Muğla'lı arkadaşlardan fikir almak isteriz doğrusu. Neresi yaşanacak yer falan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Ya güzelim istanbul birakilir mi? Cennet vatan, kurulu düzen, euro dolar parite, mtv ötv kdv :crazy:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim manisa'da izmir'de müsterilerim hiçbitmez benim dıstan gördüğüm herkes kendi halinde kimsenin kimsye zararı olmayan bir şehir insanları yardımsever insancıl, arac usta konusunda cok sıkıntı cekiyorlar ama cok sıcak bir şehir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

istanbul bitmiş :) gidip üstüne bi de dört çeker. Üff :) 

ilçeler benim için zor. İl veya büyükşehir olmalı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

diğer seçeneğim de eğer maddiyatı çok zorlarsam istanbul’a 2 saat uzakta bir yerden arsa alıp yavaş yavaş ev yapmak. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Aynı durumda olsam ege yada Akdeniz'in küçük bir şehrinin ufak bir kasabasına giderim. Kendi gözlemim sıcak iklimli yerlerin insanları daha sakin daha yumuşak başlı. Nüfusta az olunca miss. Hele memur isen tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ufak yerin derdi de başka ama, bilerek git. Mesela çocukların eğitimi benim için en önemli unsur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Kütük neredeyse oraya gidilmeli. Hem sosyal hayat hem iklim açısından altyapı hazır gitmek en güzeli.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Laleli semtinde müstakil yaşanabilir. Beyaz yaka azdır. Kışın soğuk yazın sıcaktır. İzmir her zaman erişilebilir. İyidir.

Abandone villalar var onu alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bazı durumlar var. Memur olarak sadece belediye veya il özel idareleri arasında geçiş yapabiliyorum. İlçe belediyeleri zaten çok az sayıda mühendis mimar çalıştırdığı için oralara geçiş oldukça zor. Büyükşehir belediyelerinde nereden geldin, necisin, kimsin, KİMLERDENSİN vs durumlarından dolayı bazı şeyler olanaksız. Eşim için de geçerli. Öyle izmir muğla olmuyor. 

yani geçeceğim yeri direkt haritadan seçemiyorum maalesef. Bir de gideceğim yer istanbul pahalılığında olursa çok bir anlamı olmaz. 

1-2 dönümlük evli arazimde mini bahçe yapınca domatesi biberi yetişecek iklimi olsun. Su sıkıntısı olmasın. İklimi karasal olmasın diyorum. 

süleyman ben memleket demiş. Trabzon’a döneceksem istanbul’da kalırım 10 kat daha iyi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trabzon’a döneceksem istanbul’da kalırım 10 kat daha iyi :)

Karadeniz ile hiç alakam yok, istanbul mu trabzon mu deseler çayı demleyin geliyorum derim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yorgundum çikamadum Maçkanin bayuruni.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Karadeniz ile hiç alakam yok, istanbul mu trabzon mu deseler çayı demleyin geliyorum derim. 

davulun sesi uzaktan hoş gelir. doğası güzeldir. Ama sadece doğası :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ya yağlı yedun yada mermidan hizli goşaysin

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Türkiye’de ciddi bi karadenizli sorunu var. doğma büyüme trabzonluyum :) 

@Aytac Sakal müren balığı vurmuş sahile. Bunun ısıtığı ayak bacak koparır valla

https://www.instagram.com/p/CuMPTnpsgSX/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Bende sizden sayılırım Hanım Ordu Ünyeli Annesi Vakfıkebirli  🙂

Adama sormuşlar nerelisin demişler daha evlenmedim demiş.Bende emekli olunca Ünye İzmir arası karar vereceğim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Feci sıcak var şuan Manisa'da. Arsa ve konut fiyatları İstanbul ile yarışır, deniz olan bir yere gidin tavsiyem. 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hamit inan yazdı:

Aynı durumda olsam ege yada Akdeniz'in küçük bir şehrinin ufak bir kasabasına giderim. Kendi gözlemim sıcak iklimli yerlerin insanları daha sakin daha yumuşak başlı. Nüfusta az olunca miss. Hele memur isen tadından yenmez.

10 sene önce olsa Dalaman derdim ama şu an öyle bir doldu ki ben ilk defa kaçmak istiyorum buralardan.

Bence buraların keyfini Denizli-Aydın-Manisa çıkartıyor. Çoğunun da karavanları var. Yıllardır aynı yerlere gelip 1-2 ay kamp yapan insanlar var.

Eskiden çok rahat olan ilçede istediğimiz yere park eder istediğimiz gibi alışveriş yapar, 5 dakikada da bir uçtan diğer uca gidebilirdik.

Şimdi her yer tek yön oldu, yine de park etmiş araçlardan geçemiyoruz. Az zamanda bir çok ev yapıldı, fiyatlar çok fazla arttı, alt yapı yetersiz kaldı. Şehir içinde Atatürk caddesi hariç bir tane düzgün yol yok hepsi delik deşik. Yapsalar bile bir ev daha yapılıyor ve önünde delikler açılıyor yol yine bozuluyor. Yazın gelen gideni çok fazla olmaya başladı. Havalimanı yolu turist taşıyan araçlar ve kiralık araçlardan geçilmiyor. Hepsi de kasap gibi.

Nüfus arttı ama hastanede halen doktor yok. Okul yapan yok. Geçen sene 15 kişi olan sınıflar bu sene 25 kişiydi, seneye ne olur bilmiyorum.

Ege kıyısında sakin bir kasaba kaldığını da düşünmüyorum artık. O nedenle ben şahsen daha sakin bir yer bulmayı düşünüyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...