İçeriğe Yönlendir

Ustalardan Randevu Alabilmek

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Arkadaşlar bunu başarmak için neler yapmak lazım. 15 günden önceye randevu veren yok :S MHRS gibi bir sistem mi yapılsa acaba. Kimi arasam yoğunum diyor. Kendime lift alacam en sonunda o olacak. Yağ değişimine bile bakmıyolar artık yani daha büyük işlere bakıyorlar. Genelde motor, şanzıman vs. 

Kimisi diyor arabayı bırak sabah, lift boşalırsa alır yaparız. Ben de arabayı başıboş bırakmak istemiyorum hiç yapmadığım bir şey. Başında durup izlemem lazım. 

Hatta aradığım 2-3 dükkan kapalı tatildeler dönmemişler tatilden :S 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Başında durup izlemem lazım. 

Ki sanayide olduğumuzu bilelim. Çayı da içelim...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Arkadaşlar bunu başarmak için neler yapmak lazım. 15 günden önceye randevu veren yok :S MHRS gibi bir sistem mi yapılsa acaba. Kimi arasam yoğunum diyor. Kendime lift alacam en sonunda o olacak. Yağ değişimine bile bakmıyolar artık yani daha büyük işlere bakıyorlar. Genelde motor, şanzıman vs. 

Kimisi diyor arabayı bırak sabah, lift boşalırsa alır yaparız. Ben de arabayı başıboş bırakmak istemiyorum hiç yapmadığım bir şey. Başında durup izlemem lazım. 

En iyisi lift alip servis acmak 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

izlemek olmaz bence bizzat çalışmalı insan.

ben öyle yapıyorum şahsen. ustalar tanıyor bir de benden de birşeyler öğrenince işçilik fiyatlarını acaip düşük tutuyorlar. bu topraklarda fazla bilginin nadiren işe yaradığı bir senaryo.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Dün aradım bende amortisör değişimi için servisi 19 una randevu istedim , abi çok yoğun dedi. Dedim 15 gün var. Abi ay sonuna kadar dolu diyo :) 
Benim serviste iki lift var birinde motor , şanzıman işleri için gelen araç oluyor. o araç 1-2 gün liftte kalıyor . diğer lift rutin bakım  vs değişimleri için kullanılıyor. Ön amortisörlerin değişimi zaman alıyor mu ki ?

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Tam tatil zamanı, işler çok yoğun.

Benim bacanak bile bana randevuyla gel diyor, yoksa almıyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Servise gidin zaten arada cok fark yok. Bos kalinca arar gelmiyormusun diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben bosch servis gibi düzenli yapıları tercih ediyorum. Randevu alıyorum sabah bırakıp belirttikleri tarihte teslim alıyorum. Zaten sürede sapma olduğu zamanda arayarak haber veriyorlar. 

Özel sektör çalışanıyım sanayi sanayi gezip usta arama ve keyif bekleme lüksüm ne yazık ki yok. Birim maliyet olarak kesinlikle fiyat farkı vardır ama  en azından tek tuş ile aracın tüm geçmişini öğrenebiliyorum.  

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Burak Kuşçu yazdı:

Ben bosch servis gibi düzenli yapıları tercih ediyorum. Randevu alıyorum sabah bırakıp belirttikleri tarihte teslim alıyorum. Zaten sürede sapma olduğu zamanda arayarak haber veriyorlar. 

Özel sektör çalışanıyım sanayi sanayi gezip usta arama ve keyif bekleme lüksüm ne yazık ki yok. Birim maliyet olarak kesinlikle fiyat farkı vardır ama  en azından tek tuş ile aracın tüm geçmişini öğrenebiliyorum.  

ben mümkünse bilmediğim yere arabamı bırakmam...

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yarın gidiyorum tahta kestirmeye  :D

image.png.6931cd1850a6bb56b1b7b3a84ab916ac.png

image.png.b52b8b2b889bce9ff28d421a21e13f71.png

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Alamancılar gitsin, normale döner. 

geçen benz servisinde adama epey uğraştıkları birşey için 200 euro masraf çıktı, uça uça 200 tl bahşiş verdi eleman ustalara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İStanbulun neresi ? kadıköy hasanpaşaya yakın  mmısın? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ümit Türk yazdı:

İStanbulun neresi ? kadıköy hasanpaşaya yakın  mmısın? 

Kartal, Sancaktepe, Pendik ,Ümraniye, Dudullu, Sultanbeyli, Gebze, Tuzla

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

geçen benz servisinde adama epey uğraştıkları birşey için 200 euro masraf çıktı, uça uça 200 tl bahşiş verdi eleman ustalara.

Benim bacanaklardan biri de usta. Arabaya yazın bir şey yaptırmak istediğimizde hep geri çeviriyor. Almancılar gitsin, bakarız diyor. Ustaların tamamı gurbetçilerin burada olduğu dönemde ne koparırsak zihniyetinde. Bu sebeple onlar gidince normale döner. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Kartal, Sancaktepe, Pendik ,Ümraniye, Dudullu, Sultanbeyli, Gebze, Tuzla

Sana birini söyleyeceğim gözün kapalı gidebilirsin. 2016 dan beri ona giderim. Ford,Citroen, Peugeot,Volvo sertifikalı olmak üzere ve bir çok arabaya bakabiliyor. Bendeki Golfü bayramdan önce triger için götürdüm götürdüm sorunsuz bir şekilde yaptı. İşçiliği sağlamdır. Ford yetkili servisten ayrılıp kendi yerini açtı. Asıl olarak önceliği Ford marka araçlara bakmakta. 

Serhat Kumral 0536 989 11 95. Hasanpaşa Nabizade sokak içerisinde bir dükkanı mevcut. İstersen öncesinde gidip tanışıp kontrol bile yaptırabilirsin. Gitmeden önce aramanda yarar var. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim bacanaklardan biri de usta. Arabaya yazın bir şey yaptırmak istediğimizde hep geri çeviriyor. Almancılar gitsin, bakarız diyor. Ustaların tamamı gurbetçilerin burada olduğu dönemde ne koparırsak zihniyetinde. Bu sebeple onlar gidince normale döner. 

keşke bende almancı olsaydım. gerçi arabamı kendim yapardım sonra da uçakla gelirdim. çekilirmi o yol...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yarın gidiyorum tahta kestirmeye  :D

Sadece yağ değişeceksen iş görür onun dışında ııııııhhh

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Doğan Arşiray yazdı:

bence otoclub tamirhaneleri açalım, paranın gözüne vururuz.

AAA vardır ya.. üye işyerleri olabilir. Ama dernek olmamız gerekir.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Hem şikayet çok hem çalışan yok iş seçme çok fazla. 

Ayvalıkta kahveler dolu. İşçi arayan bir dünya yer var. Sonra adam suriyeli çalıştırınca kızıyoruz. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araç detaylama dükkanları da dahil olur.

ihtiyaçlar şu şekilde değilmi?

1- Temel bakım faaliyetleri, basit onarımlar

a)Periyodik bakım

b)Ampul, silecek, silecek suyu değişimi gibi şeyler.

c)Lastik balans rot ayarı gibi üçücü şahıslardan alınacak hizmetler

2-Uzmanlık gerektiren onarım faaliyetleri

a)Motor ve mekanik aksam onarımları

b)Elektronik ve elektriksel arızaların onarımları

c)Kaporta tamiri ( üçüncü şahıslar olabilir bu)

d)Cam değişimi

3-Keyfi bakım faailiyetleri

a)Jant lastik vs temini

b)Boya bakımı ve korunmarı

c)Boyasız onarımlar

4-Muayene için gerekli hazırlıklar.

ekleyin aklınıza gelenleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Mahmut Yıldız yazdı:

Alamancılar gitsin, normale döner. 

Bütün sebep bu. 1 sene tangur tungur vuruk kırık bindikleri arabaları bütün kış bekletip tr ye gelince servise koşuyorlar. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence oto yıkama , servis , playstation ve erkek berberi yanyana biryer olsa hem zamandan kazanır hem de boş zaman değerlendirilir. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...