İçeriğe Yönlendir

2003 Skoda Fabia Ses Sistemi

Gökay Kadir Yıldırım

Recommended Posts

Gökay Kadir Yıldırım

2003 Skoda fabia sedan aracım var ses sistemi yaptırmak istiyorum ses sistemleri hakkında çok fikrim yok hangi parçaları kullanmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız seviririm .

Sağ sol kapılardaki hoparlörler değişmesi gerek arka kapılarda hoparlör çıkışı yok fakat arka camın altında sağ ve sol olmak üzere oval iki tane yer var .

Yorum bağlantısı
Cem Işık
(düzenlendi)
Gökay Kadir Yıldırım yazdı:

2003 Skoda fabia sedan aracım var ses sistemi yaptırmak istiyorum ses sistemleri hakkında çok fikrim yok hangi parçaları kullanmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız seviririm .

Sağ sol kapılardaki hoparlörler değişmesi gerek arka kapılarda hoparlör çıkışı yok fakat arka camın altında sağ ve sol olmak üzere oval iki tane yer var .

öncelikle beklentiniz önemli, ses kalitesi

biraz iyileşsin mi istiyorsunuz yoksa sokak beni dinlesin gibi bir istek mi? Ayırdığınız bütçe ne kadar? 
ses kalitesi ise beklenti, ön kapılardaki hoparlörler sağlam mıdır? Patlak olabilir. Arka kapıda hoparlör için tesisat vardır muhtemelen ancak hoparlör takılmamış olabilir. 
ana ünite ile 4 hoparlör takıp daha iyi bir sese ulaşabilirsiniz basitçe. Daha detaylı bir iş için kapılara yalıtım, anfi, gerekiyor ise subwoofer vs derken iş uzar gider. Anfi işine girilecekse kablo seçimi önemli.. 

@Çağlar Bayur @Servet Aydın gelince yorum yaparlar .

tarihinde Cem Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim fiestaya ses sitemi yapmıştım. Fena değil güzelde sesi vardı. Sonra hanımın superb den gelen sesi görünce soğudum ses sisteminden. Anfi bile yok, nasıl veriyor bu sesi. Bende kocaman güzel bir anfi var. Dünde arkadaşın mersedese bindim. Onda ses sistemi yok. Lakin ses muhteşem. Sonradan ne yaparsan yap olmuyor. Anfi ve kabinle bas alıyorsun hepsi o. Kablolu kulaklıkla flac müzik dinlerken zillerin sesi bile duyulurken, benim yaptığım ses sisteminde öyle bir ahenk yok. Üst segment araçlarda orjinal ses sisteminin verdiği duygu, sonradan yapılanlarda yok maalesef. Ben daha ses sistemi ile uğraşmam. Kullandıkları ekipmanların yanında birde buna adapte ettikleri teknolojileri var. O teknolojide amfi ile sağlanmıyor.

Fiestada orjinal 4 hoparlör ve buna ek tiweeterleri var. Bunlara çevirici ile anfi ve kendi yaptığım sand box kabin ilave ettim. Baslar muhteşem. Ama hesi o. Bir senedir arabada müzik bile açmıyorum desem yeridir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cem anlatmış. Ses sistemi ucu sonu olmayan işlem. Bütçe ile doğru orantılı. Önce rakam sınırı çıkarın ki neler yapılır belirlensin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökay Kadir Yıldırım
Cem Işık yazdı:

öncelikle beklentiniz önemli, ses kalitesi

biraz iyileşsin mi istiyorsunuz yoksa sokak beni dinlesin gibi bir istek mi? Ayırdığınız bütçe ne kadar? 
ses kalitesi ise beklenti, ön kapılardaki hoparlörler sağlam mıdır? Patlak olabilir. Arka kapıda hoparlör için tesisat vardır muhtemelen ancak hoparlör takılmamış olabilir. 
ana ünite ile 4 hoparlör takıp daha iyi bir sese ulaşabilirsiniz basitçe. Daha detaylı bir iş için kapılara yalıtım, anfi, gerekiyor ise subwoofer vs derken iş uzar gider. Anfi işine girilecekse kablo seçimi önemli.. 

@Çağlar Bayur @Servet Aydın gelince yorum yaparlar .

Öndeki hoparlörler sağlam değil arkada tesisat var muhtemelen dediğiniz gibi hoparlör yok 4 hoparlör yeter diye düşünüyorum bütçede ortalama 2000 3000 diyebiliriz bu fiyata neler alınıyor bilmiyorum fakat şu kadar daha verip şunu tercih edebilirsiniz yada bu kadara gerek yok şunları alsanız yeterli derseniz sevinirim ses kalitesi orta ortadan az daha iyi olsa işimi görür birde subwoofer ve anfi kullanarak ortalama ne kadar harcarım o konudada yardımcı olursanız sevinirim iyi günler .

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

subwoofer

Aracında teweeterlar varsa ön ve arka hoparlörleri teweetersız al. Kabini kendin yaparsın. Subwoofer pioner marka al. Ben ara markalardan almıştım. Bir kaç ay sonra ses bozuldu. Kabin için sealed box iyidir. Alacağın bas hoporlörünün içinde kabin ve ölçüleri ile alakalı bilgiler bulacaksın. 1500 lük amfide işini görür. Bunları yaparsan birşeyler olur.

Birde @Çağlar Bayurabimin hoparlör montajı için yorumu. kapıya montajda , hoparlörün kalitesinden çok montaj şekli önemli. kapıdaki detay şu: hoparlörün ön kısım çemberi kapı döşemesine tam oturacak, arada  hava boşluğu kalmayacak, yani kapı metaline monte ettiğimiz dünyanın en pahalaı ve iyi hoparlörü de olsa, döşemedeki ızgaralar ile arasında boşluk kalırsa ses çöp olur. fiestadai sesi pek çalışmadım bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökay Kadir Yıldırım
Fatih Sarıkaya yazdı:

Kabini kendin yaparsın. Subwoofer pioner marka al. Ben ara markalardan almıştım. Bir kaç ay sonra ses bozuldu. Kabin için sealed box iyidir. Alacağın bas hoporlörünün içinde kabin ve ölçüleri ile alakalı b

Hocam değerli bilgilendirmen için teşekkür ediyorum şimdi bu gün bi oto aksesuarcıya gittim teyp ve 4 tane hoparlöre 2500 tl dedi orta düzey işini görür dedi anlamadığım için yazma gereği duydum fiyat nasıl ?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Hocam değerli bilgilendirmen için teşekkür ediyorum şimdi bu gün bi oto aksesuarcıya gittim teyp ve 4 tane hoparlöre 2500 tl dedi orta düzey işini görür dedi anlamadığım için yazma gereği duydum fiyat nasıl ?

4 hoparlör için fiyat iyi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...