İçeriğe Yönlendir

Son Düzlükte Son Anket

Fatih Aydın

Son Düzlükte En Mantıklı Seçim  

101 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Bu zamanda eski araca yapılacak yatırım biraz çöpe gidiyor. 

Yok canım neden çöp olsun..

Tutulmayan C5'i bile 4 yıl önce 66 bin liraya almışım. Şimdi 550 bin liradan aşağı alamazsın. 

% 733 lük bir artış.. 

Bu süre zarfında arıza kaynaklı toplam 10 bin lira harcamadım.. Yaşadığım arızalar da, debriyaj merkezi, dpf sorunu, gibi arızalar.. Sıfır 3008 alanlar bile 3 ay geçmeden dpf sorunu yaşayabiliyor. 

Bu ankette egea multijet iyi bir seçimdir. o da ayrı konudur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
Murat Öngür yazdı:

Egea mı :shok:  120 yi geçince içeri ses alıyor , viraj ve fren performansı kötü , sağlamlık zaten yok , euro ncap dan full güvenlik ile 3 yıldızı zar zor almış , neye göre hangi kritere göre egea ?

canımı seviyorsam eski de olsa kaliteli markalardan şaşırmam.

Kriterler belli işte; yeni olması kmsi düşüj olması yürütme maliyeti düşük olması az yakması ve motorunun performanslı olması.

İçi geniş olması bagajının devasa olması.

Bu paraya daha ne olsun.

600-650 TL bandında siz ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Öngür yazdı:

Egea mı :shok:  120 yi geçince içeri ses alıyor , viraj ve fren performansı kötü , sağlamlık zaten yok , euro ncap dan full güvenlik ile 3 yıldızı zar zor almış , neye göre hangi kritere göre egea ?

canımı seviyorsam eski de olsa kaliteli markalardan şaşırmam.

Virajı mı kötü? Şuradan kaçabilen araç sayısı azdır. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Fatih Aydın yazdı:

Kriterler belli işte; yeni olması kmsi düşüj olması yürütme maliyeti düşük olması az yakması ve motorunun performanslı olması.

İçi geniş olması bagajının devasa olması.

Bu paraya daha ne olsun.

600-650 TL bandında siz ne önerirsiniz?

Daha eski model japon kore veya ford gibi araçlara tercih ederim,

Servet Aydın yazdı:

Virajı mı kötü? Şuradan kaçabilen araç sayısı azdır. 

valla onu bunu bilmem daha benimle viraja giren egea ya rastlamadım :)  en son giren soluğu sağ şeritte aldı :) 160 ile tem de 

araba gerçekten taksici arabası arkası da bildiğin kütük çok rahatsız heleki biraz kötü bir yolda seyehat ediyorsanız yandınız

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Doğan Arşiray yazdı:

iyi bakılan mercedes bozulmuyor. aynı jenerasyondan kaç tane fiat palio var yollarda kaldı ki deli adette satmış arabalardır. egeanın da sonu aynı.

"iyi bakılan" Aslında en önemli kriter ama. İyi bakılmış araç bulmakta çok zor. Bakımsız arızanın üzeri örtülmüş, geçici çözümler ile yoluna devam eden birçok araç var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

SW bir araç alın, turbo dizel veya benzinli alın. Oyumu Egea'ya verdim ama VW Passat Variant, Megane 3 GT Line SW, Skoda Octavia SW bakın derim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa YILDIRIM yazdı:

"iyi bakılan" Aslında en önemli kriter ama. İyi bakılmış araç bulmakta çok zor. Bakımsız arızanın üzeri örtülmüş, geçici çözümler ile yoluna devam eden birçok araç var. 

e tabi yani gidip eski arabanın döküğü alınmazki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)

Eski Ford’dan korkmam. 2001 model Focusu, sadece göz gezdirmemle, Subaplarını değiştirme ihtimalini de göz katarak, alırım. 
Her markanın eskisi alınmaz. Özellikle bilindik Alman markalarının (merso hariç). Ucu açık çünkü. 

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Diğer araçların modelleri çok eski olduğu için bu oylamadan Egea nın galip çıkacağını düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sw egea yi taksiciler bile almıyor. Sw bişi alacaksaniz daha başka bir araba bakın 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bu araçların birbiri ile alakası yok. Ben olsama Passat ya da Mercedes tercih ederdim. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Konuya yazılan yorumları okudum da, "eşeğin kuyruğunu pazarın ortasında kesersen kimisi uzun der kimisi kısa" sözünü aklıma getirdi.

Bence kendi ihtiyaçlarınıza yönelik tercih yapın. 

Biraz daha geniş ve prestijli bir araç alayım, kullanım maliyeti ne olursa olsun zaman içerisinde parça parça hallolur da diyebilirsiniz, mümkün olduğunca düşük maliyetli, gerektiğinde de üzerine bir iki koyup çabuk ve kolay değiştirebilirim de diyebilirsiniz.

Birinci seçenekte Mercedes, ikinci seçenekte Egea ya giden bir skala oluyor böylelikle.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sifir aracta bile sorun cikabilir ama yine de ne kadar yeni o kadar iyidir genelde. Bu listede ben egeayi tercih ederdim. Fiyatlarini bilmiyorum ama sw octavia, superb falan da olabilir.

Gonlunuz diger araclardaysa, muhtemel arizalar icin butceniz ve vaktiniz/sabriniz ve iyi bir ustaniz varsa onlara da yonelebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...