İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Debriyaj Bazen Takılıyor

Kaan Buğrahan

Recommended Posts

Kaan Buğrahan

Selamlar, iyi forumlar. Focus 2.5 aracım var 236.xxx kilometrede. Geçen yıl sachs marka baskı-balata ve bilya değişimi yapmıştım. Fakat şöyle bir sorun gözlemliyorum sürekli olmasa da ; Aracı şehir içi bazen de şehir dışı kullanırken vites değiştirip ayağımı debriyajdan kaldırırken anlık olarak takılıyor. Ayakkabı altına yapışan sakız gibi anlık takılma yapıyor tarif edecek olursam :) Pedal vs temizdi, sürekli yapmıyor dediğim gibi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pedalın oralara baktırın veya şanzıman üstündeki bağlantı çatalına, ben oraya bez düşürmüştüm bir hafta garip garip gezmiştim ne oluyor diye

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kaan Buğrahan
Çağlar Bayur yazdı:

pedalın oralara baktırın veya şanzıman üstündeki bağlantı çatalına, ben oraya bez düşürmüştüm bir hafta garip garip gezmiştim ne oluyor diye

Tamam bakayım hocam, sağ olasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker

hocam paspas takılıyor olamaz değil mi :) genelde bu tip takılmalar debriyaj merkezinden kaynaklanır bilya takılıyodur araba çalışırken debriyaja basın sonuna kadar debriyajdan ayağınızı çekince ses geliyorsa debriyaj merkezi ( bilya ) arızalı demektir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Buğrahan
Muhammed çeliker yazdı:

hocam paspas takılıyor olamaz değil mi :) genelde bu tip takılmalar debriyaj merkezinden kaynaklanır bilya takılıyodur araba çalışırken debriyaja basın sonuna kadar debriyajdan ayağınızı çekince ses geliyorsa debriyaj merkezi ( bilya ) arızalı demektir 

Paspası wöller almıştım arabaya uyumlu, oraya uzanmıyor hocam :) Bilya olarak dediğiniz gibi yapıyorum ama hiç ses yok. Bozuk olsa sürekli yapmaz mı acaba ? Yani 10 sürüş yapsam 3 veya 4 defa yapmakta.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bu aralar benim de debriyaj sıkıntım var bugün pedal basılı kaldı ayrıca debriyaja basınca kesilen bir ses mevcut sanayi yolları göründü bize. 

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Kaan Buğrahan yazdı:

Paspası wöller almıştım arabaya uyumlu, oraya uzanmıyor hocam :) Bilya olarak dediğiniz gibi yapıyorum ama hiç ses yok. Bozuk olsa sürekli yapmaz mı acaba ? Yani 10 sürüş yapsam 3 veya 4 defa yapmakta.

hocam bu bilya debriyaja bastığınızda yaylı bi sistemi var içeri doğru gider aynı zamanda normal bilya gibi düşünün sizinki sadece basma mekanizması bozulmuş olabilir %90 arızanız debriyaj bilyasıdır 

O.Yücel Çetin yazdı:

Bu aralar benim de debriyaj sıkıntım var bugün pedal basılı kaldı ayrıca debriyaja basınca kesilen bir ses mevcut sanayi yolları göründü bize. 

sizinde debriyaj bilyanız bozuk muhtemelen ama bu debriyaja basınca kesilen ses prizdirek bilyasındanda yapar ama takılı kalma durumu varsa %90 debriyaj bilyası sizinde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...