İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 1.6 mı 2.0 mı?

Batuhan çelik

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Amerikada hazır kompresör kitleri vardı.. artık kalmamıştır heralde :) 

MTK'nın gidip bulması gerekir. 

Ve satacağımız gün bakım yapıp satan insanlarız.. 

Ben satış vereceğim gün yağ bakımı yaptığımı bilirim.. Herhangi bir sözüm de yokken.. 

Eksiklerini yapar, bakımlarını yapar veririz hep.. 

Sen eksiği olan hiç bir aracı satmadın mesela.. 

Bende satacağım gün triger kayışını değişip satmıştım. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben satış vereceğim gün yağ bakımı yaptığımı bilirim.. Herhangi bir sözüm de yokken.. 

Kondisyon yükseltmeyi severiz. Sonuçta bir atimda 1000 km gidiyom yeri geliyor.

Ha minör eksiklikleri olmayan arabamız olmadı değil ama arkamızdan sovdurtecek bir araç satmadık.

Yorum bağlantısı
Kazım Yıldırım

Hocam iyi günler, bende Focus 1 2.0 sedan var. Arkadaşlarımda da 2 tane 1.6 var. Ben Nisan ayında rektefiye ettirdim motoru, parça konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Rektefiye fiyatı olarakta şöyle bilgi vereyim Nisan ayında 32bin TL tuttu  2 ay sonra arkadaşım 1.6 motoru yaptırdı fiyat 35bin TL tuttu. Demek istediğim parça fiyatı konusunda da aşırı bir fiyat farkı olmadığını düşünüyorum. Benim motor yaptırma sebebimi forumda açıklamıştım, araçta aldığımda yağ yakma vardı ve usta bujiyi sökerken bujinin parçasını kırıp motorun içine düşürdüğü için arabanın subapı arıazlanmıştı. Ben de bu yüzden komple motor yaptırma kararı verdim. Açıkçası Adana'da gittiğim ustaların bu araç 2.0 olduğu için yapmak istemediği olmadı, belki de bana denk gelmedi.

Aracın yakıt tüketimi söylendiği gibi 1.6 ile neredeyse aynı ve şanzımanda da fark olduğu doğru mesela benim araçta diğer Focus'ların aksine geri vites mandallı.

Ek olarak 2.0'lar da yol bilgisayarı ve 4 fren disk standart olarak geliyor, 1.6'larda yanlış hatırlamıyorsam makyajlı kasalardan sonra opsiyon olarak alabiliyorsunuz.

Ben bir çok yabancı forumda araştırmıştım aracı ve motor seçeneklerini. 1.6'ya göre kronik sorunları çok daha az ve aracı daha rahat taşıyabildiği için çok daha performanslı.

Burada dediğiniz gibi temizini bulabilmek önemli. Ben şu an motoru yaptırdıktan sonra çok memnunum.

Herkese iyi günler!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Batuhan çelik
Mehmet Ozyurek yazdı:

sizden araba alanlardaki şans az insana nasip olur. millet onlarca eksiği sorunu olan arabayı sorunsuz masrafsız diye satarken... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan çelik
Kazım Yıldırım yazdı:

Hocam iyi günler, bende Focus 1 2.0 sedan var. Arkadaşlarımda da 2 tane 1.6 var. Ben Nisan ayında rektefiye ettirdim motoru, parça konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Rektefiye fiyatı olarakta şöyle bilgi vereyim Nisan ayında 32bin TL tuttu  2 ay sonra arkadaşım 1.6 motoru yaptırdı fiyat 35bin TL tuttu. Demek istediğim parça fiyatı konusunda da aşırı bir fiyat farkı olmadığını düşünüyorum. Benim motor yaptırma sebebimi forumda açıklamıştım, araçta aldığımda yağ yakma vardı ve usta bujiyi sökerken bujinin parçasını kırıp motorun içine düşürdüğü için arabanın subapı arıazlanmıştı. Ben de bu yüzden komple motor yaptırma kararı verdim. Açıkçası Adana'da gittiğim ustaların bu araç 2.0 olduğu için yapmak istemediği olmadı, belki de bana denk gelmedi.

Aracın yakıt tüketimi söylendiği gibi 1.6 ile neredeyse aynı ve şanzımanda da fark olduğu doğru mesela benim araçta diğer Focus'ların aksine geri vites mandallı.

Ek olarak 2.0'lar da yol bilgisayarı ve 4 fren disk standart olarak geliyor, 1.6'larda yanlış hatırlamıyorsam makyajlı kasalardan sonra opsiyon olarak alabiliyorsunuz.

Ben bir çok yabancı forumda araştırmıştım aracı ve motor seçeneklerini. 1.6'ya göre kronik sorunları çok daha az ve aracı daha rahat taşıyabildiği için çok daha performanslı.

Burada dediğiniz gibi temizini bulabilmek önemli. Ben şu an motoru yaptırdıktan sonra çok memnunum.

Herkese iyi günler!

merhaba, evet 4 diskin standart olması ayrı bir güzellik. kısa şanzımanlı olması da seri hızlanma açısından iyi. kullanıcılar da memnun. temizini bulursam 2.0 bulamazsam 1.6 diyorum artık. bu arada üzüldüm hocam ustanın arabanızın subaplarını bozmasını. umarım parasını o vermiştir. hep söylerim arabaları en çok bozan ustalardır diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yıldırım
Batuhan çelik yazdı:

merhaba, evet 4 diskin standart olması ayrı bir güzellik. kısa şanzımanlı olması da seri hızlanma açısından iyi. kullanıcılar da memnun. temizini bulursam 2.0 bulamazsam 1.6 diyorum artık. bu arada üzüldüm hocam ustanın arabanızın subaplarını bozmasını. umarım parasını o vermiştir. hep söylerim arabaları en çok bozan ustalardır diye.

Kesinlikle katılıyorum size. Usta tanıdık diye güvendim başıma bunlar geldi. Herkes hata yapabilir benim bununla ilgili bir sorunum yok fakat bunu müşteriye açıklamak lazım. Bu olaydan sonra motorun çalışması bozuldu, gidiyorum sürekli neyi var bunun diye hiçbir şeyi yok, zaten motor yağ yakıyordu abi diyor. Daha sonra da motor teklemeye başladı. Başka bir usta ile anlaştım. Motor söküldugunde ise durum ortaya çıktı 3. Göz subaplardan biri kırılmış. Eski ustaya durumu anlattığimda ise umrunda bile olmadı. Neyse ki şimdilik sorun yok.

Sonuç olarak hocam, 1.6 veya 2.0 hangisi denk gelirse gelsin usta seçimi de çok önemli bir faktör.

Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler!

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

@Mehmet Taner Kadak arabanın ilanını foruma açmıştı.

Ciddi alıcı çıkmayınca sahiplendirdik.

İlana denk gelip sahip olma şansınız vardı. Kısmet.

Piyasa kaygısı ile alınacak bir model değil. Güncel kurla maliyeti bana yüksek oldu ki sağolsun ödeme kolaylığı sağladı. Ben piyasa vs kaygısı olmaksızın aldım. 2.0 ve üzerindeki aksesuarlar ile hevesimi alıp ilerde satacağım. Yapabilirsem aklımdaki bı kaç kondisyon yükseltmesi ile satacağım ama aynı değeri verebilecek birine denk geleceğini sanmam.

Focus1 olsun golf4 olsun 2000 modelli araçlar ekonomik değerini kaybediyor. Artık mazide anısı olanlara hitap ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Batuhan çelik
Kazım Yıldırım yazdı:

Kesinlikle katılıyorum size. Usta tanıdık diye güvendim başıma bunlar geldi. Herkes hata yapabilir benim bununla ilgili bir sorunum yok fakat bunu müşteriye açıklamak lazım. Bu olaydan sonra motorun çalışması bozuldu, gidiyorum sürekli neyi var bunun diye hiçbir şeyi yok, zaten motor yağ yakıyordu abi diyor. Daha sonra da motor teklemeye başladı. Başka bir usta ile anlaştım. Motor söküldugunde ise durum ortaya çıktı 3. Göz subaplardan biri kırılmış. Eski ustaya durumu anlattığimda ise umrunda bile olmadı. Neyse ki şimdilik sorun yok.

Sonuç olarak hocam, 1.6 veya 2.0 hangisi denk gelirse gelsin usta seçimi de çok önemli bir faktör.

Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler!

aynen öyle, ben de görmedim hiç suçu üstlenen usta. en iyi ihtimalle getir bakalım der, yapamayınca veya büyük bir şey çıkınca zaten şöyleydi böyleydi derler. hata benim al parası git yetkili serviste veya daha iyi bir yerde yaptır diyen usta gördüğümüz an bir şeyler değişir. iyi ustayı bulana kadar bol bol deniyoruz o esnada olan oluyor malesef.  teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim focusu, benim sattığım kişiden alan biri bana ulaşmıştı.. 

Ağlıyordu :)

"Bilmeden aldım, 2000 motormuş bu. Çok yakar diyorlar, ne yapacağım ben bunu" diyordu.. 

Dedim ki, sevin, cillop gibi bir araba aldın.. :)

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...