İçeriğe Yönlendir

Focus 1 1.6 Zetec SE Motorda Kat İptali?

Batuhan çelik

Recommended Posts

Batuhan çelik
Muhammed çeliker yazdı:

bi tane üstte bi tane altta olur obd cihazına bağlatmadan onu bilemezsiniz hangisinin bozuk olduğunu ama benim pejo 207 de üstteki bozuk çekişte bi sorun yok aracın şu an , sizin iyi bi usta bulmanız lazım böyle tek tek değiştire değiştire giderseniz arabanın her yeriyle oynarsınız iyi bi ford servisi bulup baktırın bence yine diyorum ama sibop ayarına bi baktırın önceliğiniz o olsun senin aracın normalde çok sibop ayarı bozan bi araba değil ama yinede belli olmaz 

Subap ayari kendi kendine bozulur mu bilmiyorum ama genel cihaza baglayip baktircam mutlaka tum soylenen şeylere 

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Batuhan çelik yazdı:

Subap ayari kendi kendine bozulur mu bilmiyorum ama genel cihaza baglayip baktircam mutlaka tum soylenen şeylere 

yani ben sadece tahminlerimi söylüyorum ama şimdi aklıma geldi aracın sentesi 1-2 diş atlamışta olabilir sente ayarına baktırın kesinlikle benim focusda 2 diş atlamıştı araç gitmiyodu hatta mümkünse hepsini geçin ilk senteye baktırın aracın triger seti falan değiştimi araçta yakın zamanda ?

Yorum bağlantısı
Batuhan çelik
Muhammed çeliker yazdı:

yani ben sadece tahminlerimi söylüyorum ama şimdi aklıma geldi aracın sentesi 1-2 diş atlamışta olabilir sente ayarına baktırın kesinlikle benim focusda 2 diş atlamıştı araç gitmiyodu hatta mümkünse hepsini geçin ilk senteye baktırın aracın triger seti falan değiştimi araçta yakın zamanda ?

Aynen yeni degismis, senteye bakildi 1 dis atlama vardi o da duzeltildi. Zaten bu islemlerden sonra cekiste fark edilir bir artis oldu dedigim gibi. Ama 180 i gecmemesi, ozellikle 120 sen sonra hizlanmada belirgin bi yavaslik durumu devam ediyor. Cumartesi bi sorun olmazsa goturecegim, belli olcak umarim neden oldugu.

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Batuhan çelik yazdı:

Aynen yeni degismis, senteye bakildi 1 dis atlama vardi o da duzeltildi. Zaten bu islemlerden sonra cekiste fark edilir bir artis oldu dedigim gibi. Ama 180 i gecmemesi, ozellikle 120 sen sonra hizlanmada belirgin bi yavaslik durumu devam ediyor. Cumartesi bi sorun olmazsa goturecegim, belli olcak umarim neden oldugu.

benzindede lpgdede aynımı hiç benzinde denediniz mi acaba 

Yorum bağlantısı
Batuhan çelik
Muhammed çeliker yazdı:

benzindede lpgdede aynımı hiç benzinde denediniz mi acaba 

Lpg yok aracta

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Batuhan çelik

aradan geçen süre içerinde sente ayarı, katalizör değişimi ve 3 tane oksijen sensörü değiştirdim ki bu değişen sensörler içinde bir tanesi orjinaldi. sonuç ise hiçbir şey. elektriksel bi sorun olamaz dendi. sistem de orjinal ki arıza kaydı siliniyor ama kulllanınca geri yakıyor. geriye bir tek beyin kalıyor ki ondan olduğunu da sanmıyorum, kurcalatmaya değmez o kadar ve allah focus 1 gibi arabanın belasını versin diyorum. tüpsüz araba adam akıllı gitmiyor. satıp astra g'ye dönüş yapcam. ustaya sordum, zamanında başka araçlara da çok oksijen sensörü değiştirip netice alamamış, son sensör değiştirdiğimde bunu söyledi. muhtemelen bu da olmayacak dedi ve olmadı gerçekten. demek ki ya bu arabanın kroniği bu. ya da bana sıkıntılısı denk geldi. bilemiycem ama acayip soğudum arabadan. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...