İçeriğe Yönlendir

Yedek Su Deposu Antifriz Eksiltme

ZEKERİYA KARA

Recommended Posts

ZEKERİYA KARA

Herkese kolay gelsin. Aracım 2008 focus 1.6 benzinli. Yedek şu deposundan antifiriz eksiltmesi nedeniyle yedek şu deposunu orijinali ile değiştirdik. 3 litre kırmızı antifiriz ekledik. Uzun yola çıktım ve 100 km sonra tüm kaput kıpkırmızı olacak şekilde şu geldiğini gördüm ve hemen durdum kaputu açtım antifirizin hepsi tüm motora dağılmış. Çekici ile tamire götürdüm. Antifirizden motora giden hortum patlamis(en kalın olan hortum) hortum değişti ve 1 hafta bindikten sonra yine uzun yola çıktım. Bu seferde hararet uyarısı vermesi üzerine durdum. Baktım yine antifiriz kutusunda yine bitmişti. Sonra eğildim motorun altına baktım antifiriz motorun alt kısmından ciddi oranda akıyordu. Ben kutuya su ekledikten akmaya devam etti. Yine çekici ile ustaya götürdüm ve bu defa da diğer hortum yani biraz daha ince olan hortum patlamış.

Şimdi siz değerli ve kıymetli büyüklerim,ustalarima sormak istiyorum. Acaba arabada aşırı basınç nedeniyle mi iki hafta arayla iki hortum patladı? Yoksa yıl itibariyle eskimesinden mi? Arabada baska baktırmak gereken bir yer varmış? Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Üst kapak contasına baktırdınız mı conta yanık testi yapıldı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

üst kapat contası baktırılmalı. katolizör ne durumda ? egzozda sorun olduğunda basınçtan dolayıda patlatabilir. Daha önce su ile kullanıldıysa yine patlatabilir

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker

bu dediğiniz şey benim başıma 2000 model focus st de gelmişti hortumların çoğunu değiştirdim gördüğüm ne kadar eski hortum varsa bidaha patlatmadı araba çalışırken hararet 90 civarındayken radyatöre giden üst hortuma bakın şişme varmı çok sertleşiyomu ona göre ilerleyelim 

Yorum bağlantısı
ZEKERİYA KARA
Muhammed çeliker yazdı:

bu dediğiniz şey benim başıma 2000 model focus st de gelmişti hortumların çoğunu değiştirdim gördüğüm ne kadar eski hortum varsa bidaha patlatmadı araba çalışırken hararet 90 civarındayken radyatöre giden üst hortuma bakın şişme varmı çok sertleşiyomu ona göre ilerleyelim 

Kontrol edeceğim

Mustafa Şahin2 yazdı:

üst kapat contası baktırılmalı. katolizör ne durumda ? egzozda sorun olduğunda basınçtan dolayıda patlatabilir. Daha önce su ile kullanıldıysa yine patlatabilir

Üst kapak contasına baktırmadım usta da bununla ilgili birşey söylemedi. Katalizörden bir bilgim yok ona da baktırayım. Hafta içi çok kullanmıyorum. Hafta sonları genelde kullanıyorum

Oğuzkan Erışık yazdı:

Kaçak testi yaptırmalı en başta.

Kaçak hortumdanmış onu tespit ettik

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
ZEKERİYA KARA yazdı:

Kaçak hortumdanmış onu tespit ettik

Yanlış ifade ettim sanırım. Conta kaçırıyor ve basınç oluşuyor olabilir.

Yorum bağlantısı
ZEKERİYA KARA
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yanlış ifade ettim sanırım. Conta kaçırıyor ve basınç oluşuyor olabilir.

Şimdi anladım üstad. Ona baktırıcam inşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...