İçeriğe Yönlendir

İstanbul-Tekirdağ Fiat Yetkili Servis

Berk Pekatik

Recommended Posts

Berk Pekatik

Merhabala, aracımın 20bin bakımı geliyor tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı yoksa "hepsi yetkili servis işte götür gitsin" yorumu yeterli olacak mıdır ?

Ayrıca merak ettiğim bir soru var ben arabayı aldığımda 18900KM'di önceki sahibi 15000 KM'de servise götürmüş ben bu aracı zorunlu olarak mı 20000 KM'de götürmek zorundayım ? Yoksa 25000 KM'de götürsem sorun olur mu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KM tek etken değildir. Yıl bazlı da bakmanız lazım.

15bin KM'de ne zaman girmiş servise?

İstanbul için ben Birmot Zincirlikuyu'dan memnundum. Ancak benimki Jeep tarafı idi. Fiat'ın da farklı olacağını sanmam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Berk Pekatik
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

KM tek etken değildir. Yıl bazlı da bakmanız lazım.

15bin KM'de ne zaman girmiş servise?

İstanbul için ben Birmot Zincirlikuyu'dan memnundum. Ancak benimki Jeep tarafı idi. Fiat'ın da farklı olacağını sanmam.

Hocam 25/04/2023 tarihinde 15bin KM'de 10bin bakımına girmiş araç, adamlara soruyorum illaha 20bin de mi gelicem diye zorla evet diyorlar. Yol bilgisayarında daha 170 gün civarında bir gösterge mevcut zaten. FIAT tarafında tüm servisler sanırsam ağızda sigara, sElamIN aLEYKE diye çalışıyor :D

Ayrıca garantiden çıkmaman için zamanında gelmen lazım diyorlar, adama soruyorum 20bin olunca kontağı kapatıp yolun ortasında mı bekleyim diye cevap veremiyor :biggrin:

tarihinde Berk Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu aracın bakım periyodu 10binKM'mi peki?

Garanti bozulmaması için evet, yılda 1 kere servise gitmelisiniz. 20bin km'de yolda tabii ki durmayacaksınız, onun bir +-500km'si her zaman vardır tabii ki.

Sizin şu an 20bin'de bakıma girmeniz gerekiyor ki, garantiniz bozulmasın. Jeep'te de bana öyle olmuştu. Satan kişi 6 ay geciktirmiş bakımı, garantilik iş çıkınca "bakımı yaptırın, garantiye sokalım" demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Berk Pekatik

Anladım hocam teşekkürler, periyodik bakım normalde 20bin de bir fakat 1.4 Fire çok yağ eksilttiği için 10bin'e çekmişler. En iyisi gideyim orada bir ustayla yüz yüze konuşayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...