İçeriğe Yönlendir

Torpido Göğüs Rötuş İşleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar göğüste silme çizikleri var. Torpido kısmında da ufak tefek çocukların sebep olduğu çizikler var. Torpido siyah. 

Yumuşak veya sert plastik aksamlarda kullanılabilecek rötuş kalemleri mevcut mu? Komple boya malzemelerinden bahsetmiyorum. Kalem olarak

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar göğüste silme çizikleri var. Torpido kısmında da ufak tefek çocukların sebep olduğu çizikler var. Torpido siyah. 

Yumuşak veya sert plastik aksamlarda kullanılabilecek rötuş kalemleri mevcut mu? Komple boya malzemelerinden bahsetmiyorum. Kalem olarak

Edding marka serilere bak abi. Renk ve tür çeşitleri oldukça fazla. İşine yarayanı bulursun muhakkak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Edding marka serilere bak abi. Renk ve tür çeşitleri oldukça fazla. İşine yarayanı bulursun muhakkak

onlarla laminat rötuşu yapıyorduk. Plastikte işe yarıyorsa alayım ondan

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

onlarla laminat rötuşu yapıyorduk. Plastikte işe yarıyorsa alayım ondan

Her türlü zemin için kalemi mevcut. Yağlı profile bile poz numaralarını yazdığımız kalemler var bizde.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Benzer çizikleri görünmeyen bir yerde oluşturup, demeleri orada yapmak daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Benzer çizikleri görünmeyen bir yerde oluşturup, demeleri orada yapmak daha iyi olacaktır.

önce çizip sonra deneme mi yapalım yani :) 

az gözüken mevcut çizikte deneriz 1 tane. Ondan bir şey olmaz bence

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

önce çizip sonra deneme mi yapalım yani :) 

az gözüken mevcut çizikte deneriz 1 tane. Ondan bir şey olmaz bence

Kalemden ziyade, herhangi bir kimyasal sürülmesi durumunu düşündüğüm için yazmıştım. Ama, düşündüğümü yazamamışım. Islak mendil ile torpido oyanı görmüştüm :crazy:.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

O kadar hassas mı malzeme? ÇAbuk deforme olmuş sanki.

Sivri keskin birkaç şey çizdi. Bir de corolla’nın göğüs kısmı yumuşak plastik. Hatalı üretim. Bezle bastırarak silince çiziliyor kronik sorun. Cross’ta sert plastikten yapmışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bezle bastırarak silince çiziliyor kronik sorun. Cross’ta sert plastikten yapmışlar

Şimdi hangisinde malzemeden çalmış olmuşlar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tamer Topaç yazdı:

Şimdi hangisinde malzemeden çalmış olmuşlar.

Bence ikisinde de. İkisini birden sağlayabilmeli. Hem yumuşak olacak hem dayanıklı. Gerçi mazdanın güneşte eriyen göğüslü araçları ile kıyaslayınca çizilmesi çok manidar gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Bence ikisinde de. İkisini birden sağlayabilmeli. Hem yumuşak olacak hem dayanıklı. Gerçi mazdanın güneşte eriyen göğüslü araçları ile kıyaslayınca çizilmesi çok manidar gelmedi. 

Japonları mı gömdün sen? Valla cereyan çarparlar :biggrin:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sivri keskin birkaç şey çizdi. Bir de corolla’nın göğüs kısmı yumuşak plastik. Hatalı üretim. Bezle bastırarak silince çiziliyor kronik sorun. Cross’ta sert plastikten yapmışlar

Seni bu dertten kurtarırım ben abi. 350ye ver kurtul.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Oğuzkan Erışık yazdı:

350ye ver kurtul.

Sende de 350' ye araba varmış zaten. Bu durumda sen karlı çıkmış olursun. Ben de olurum da, zararda olan :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

3-5 senede mekanik arıza vermiyor. Ona sayarsınız :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3-5 senede mekanik arıza vermiyor. Ona sayarsınız :) 

Sayarız tamam da sen o kadar mekanik olarak kusursuza yakın araba yap, iç trim malzemesi kalitesinden patlasın... Taa efsane kasaların içlerine bak yeni gibi duruyor. Yani bu işi biliyorlar aslında, işlerine gelmiyor :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Sayarız tamam da sen o kadar mekanik olarak kusursuza yakın araba yap, iç trim malzemesi kalitesinden patlasın... Taa efsane kasaların içlerine bak yeni gibi duruyor. Yani bu işi biliyorlar aslında, işlerine gelmiyor :) 

vw de sorunsuz dsg yapabilir. Ama işine gelmiyor. Dsg servis maliyeti ile amerika’da tam otomatik şanzıman kullanma maliyetini karşılaştırınca demekki tam otomatiğe geçmek daha kârlı çıkmış. 

yani ekonomi çok önemli artık. Japonlar gelenek olarak çok katılar dayanıklı malzeme konusunda. Ama iç trimde ekonomik şeylerde deneme yapıyorlar. Mazda 2 sene sıkıntılı göğüs üretti. Benimkide erimişti. 10 senelik arabada %30 parça ödemesi yaparak işçilik almayarak göğsü değiştirmişti. Toyota daha kötü. Değiştirmiyor. Galiba corolla’da hala aynı göğsü kullanıyor. @Murat Azalma

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vw de sorunsuz dsg yapabilir. Ama işine gelmiyor. Dsg servis maliyeti ile amerika’da tam otomatik şanzıman kullanma maliyetini karşılaştırınca demekki tam otomatiğe geçmek daha kârlı çıkmış. 

yani ekonomi çok önemli artık. Japonlar gelenek olarak çok katılar dayanıklı malzeme konusunda. Ama iç trimde ekonomik şeylerde deneme yapıyorlar. Mazda 2 sene sıkıntılı göğüs üretti. Benimkide erimişti. 10 senelik arabada %30 parça ödemesi yaparak işçilik almayarak göğsü değiştirmişti. Toyota daha kötü. Değiştirmiyor. Galiba corolla’da hala aynı göğsü kullanıyor. @Murat Azalma

Kahve içmeye gelecektin. klimayı temizleyecektik :) 2022 itibarı ile torpido malzemesi daha dayanıklı hale getirildi. yeni diye tabir edilen makyajlılarda da çizilme olmuyor.

bir ara servis rötuş yapılıyordu ama başarılı olmadı , öylece kapandı. bir dönem 2003 - 2006 avensis torpidolarında da çatlama oluyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

Kahve içmeye gelecektin. klimayı temizleyecektik :) 2022 itibarı ile torpido malzemesi daha dayanıklı hale getirildi. yeni diye tabir edilen makyajlılarda da çizilme olmuyor.

bir ara servis rötuş yapılıyordu ama başarılı olmadı , öylece kapandı. bir dönem 2003 - 2006 avensis torpidolarında da çatlama oluyordu

mazda cüzi fiyatla değiştirdi. Hem de 10 yaşında araba. Toyota yapmaz galiba :) 

ne klima temizleyebildim ne kahve içebildim. Bi koşuşturma gidiyoruz hocam. Arabanın bakımı geldi. Geleceğim çok yakında :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cross'ta sert olmasını hiç yadırgamadım. Renegade'te de sert malzeme?

Kapı cam düğmeleri ışıksız mesela, o daha garip geliyor bana :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Cross'ta sert olmasını hiç yadırgamadım. Renegade'te de sert malzeme?

Kapı cam düğmeleri ışıksız mesela, o daha garip geliyor bana :) 

sene 2023 yaa. Ekonomi yapacak diye cam tuşu ışığından kısman da saçma yani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...