İçeriğe Yönlendir

Bu Mercedes’in Sıkıntısı Yok Mudur ?

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam

Herkese hayırlı günler,

Genelde vw audi yağ yakar derler, bazen BMW ye bir alırken bir satarken sevinir insan derler :D :D 

sormak istedim bir konu vR 

Mercedes’in, 2010 üstü karma yakıtlı dizel benzin sorun değil, bunların otomatiği sizce diğerleri gibi kötü meşhurluğu vR mıdır acaba?

eğer yoksa neden insanlar hala diğer Alman araçları tercih ediyor ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kaporta sorunu olur (du) belki yine oluyordur.

gruptaki bazı arkadaşların mersedesleri yandı. yanma özelliği de olabilir.

Sürüş dinamiği farklıdır alışkanlık yapıyor kullanan bırakamıyor. Kalite son dönemde çok çok çok iyi denemez ama o kadar paraya iyi olur biraz herhalde.

Olumsuzluk yoktur.

Alman araçları yerine ne tercih edelim? Almanya müttefikimiz ticari partnerimiz.

Üstelik eski müttefikimiz. Öyle ingiliz fransız gibi değil. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fatih Yildam yazdı:

Herkese hayırlı günler,

Genelde vw audi yağ yakar derler, bazen BMW ye bir alırken bir satarken sevinir insan derler :D :D 

Mercedes’in, 2010 üstü karma yakıtlı dizel benzin sorun değil, bunların otomatiği sizce diğerleri gibi kötü meşhurluğu vR mıdır acaba?

Bazı şeyler eski modellerden kalma efsanelerden ibaret. 

Vw audi falan eskiden yağ yakardı, yeni nesil motorlarda öyle bir şikayet görmüyorum. BMW'nin ülkde nasıl kullanıldığı malum, araçtan değilde önceki sahibinden kaynaklı sıkıntılar. Bizim nizamiyede polis memuru var, vaktinde sıfır 3.20D almış, yıllardır kullanıyor. Sordum hatta sohbet ederken, çok memnun. Ama yanlamaktır drifttir patidir falan işi olmaz. Dersane müdürüyken patronda 5.20D vardı, standart araçtan fazla değildi sorunları, tabi sıfır alınmış ve 60 yaşında sürücü kullanmış olunca öyle oluyor. Bu tamamen kullanıcı kitlesi ile alakalı bir durum. Mercedes kullanıcısının profili ile alakalı yani. Vw ve audi için de durum farklı değil. Kullanıcı profili ile alakalı bir durum. 

Babamda 2006 focus tdci var, 450 bini ggeçti km'si mesela. ilk baskı balata değişimi 350 binde yapıldı. Adam 17 yaşında yarım milyon çevirmiş aracın direksiyonuna geçip tek marş ile bin km çeviriyor. Tabi 2006'da sıfır alınmıştı :) Aynı aracın aynı motorlusundan arkadaşımda vardı, 200 binde sandık motor koymuşlardı piston eridiği için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Zevkler ve renkler meselesi. Adam tam sıfır mercedes alacakken yan komşusu aldı diye gidip başka birşey alabilir. Veya ulaşılabilir olunca vazgeçenler olabilir. Herkes problemli mi problemsiz mi diye de düşünmez.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bence araçlardaki problem tamamen kullanıcı ile alakalı 

Babamda 2001astra vardı ikinci el olarak bir askeri personelden almıştı LPG bile yoktu arabada arabaya 7 yıl bindi rutin bakımlar dışında sadece egr valfi değişti başka hiçbir arıza çıkarmadı 

Daha sonra onu sattı 2005 Toyota Corolla aldı sahibi sıvacı inşaat ustasıydı  aldığı ilk yılda masraf etmeye başladı bir sürü ıvır zıvır para harcadı 

Düzgün kullanılan arabaya bişey olmuyo marka model farketmez

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Mercedes sorunlu olsa bile kalkıp bunu forumlarda yazacak eleştiri konusu yapacak bir müşteri kitlesine sahip değil arada nadiren çıkar belki ama genel olarak malını kötülemek istemeyecek bir topluluk onlar.Zenginler bizim gibi kalkıp forumlarda pek dolaşmıyor yada yorum yapmıyor.Benim fikrim o yönde çünkü sorunsuz araba kolay kolay yok .İllaki sorunlar yaşanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Türedi yazdı:

Mercedes sorunlu olsa bile kalkıp bunu forumlarda yazacak eleştiri konusu yapacak bir müşteri kitlesine sahip değil arada nadiren çıkar belki ama genel olarak malını kötülemek istemeyecek bir topluluk onlar.Zenginler bizim gibi kalkıp forumlarda pek dolaşmıyor yada yorum yapmıyor.Benim fikrim o yönde çünkü sorunsuz araba kolay kolay yok .İllaki sorunlar yaşanıyor.

Forumda en güncel iki konu vardır. Biri saç. diğeri mercedes beyni. mangal sabitlenmiş olduğu için saymıyorum :) 

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

15 sene kadar önce mercedes a160 aracım vardı, amortisörler yağ kaçırmaya başlayınca baktırmak istedim  sanayide tamir yapan tanıdık bir ustaya. Abi tamir edelim, yenisi pahalıdır dedi. 
mercedes ya korkuyorum haliyle parça fiyatlarından. Sıfır parça sormadım bile. Tamir için tanesi 80 tl gibi anlaştık ustayla. 
2 saate gel al deyince oyalanmak için sanayide dolaşırken mercedes parçacıya girip fiyat sorayım sıfırı kaç tl acaba diye girdim ki, tane fiyatı 95 tl gibi bi fiyat verdiler. Mercedes korkulacak bi araba değil aslında. Diğer markaların parçaları 2 defa bozulursa o süreçte mercedes 1 defa bozuluyor özetle . Bakımlısından korkmam ben .

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Yildam yazdı:

Herkese hayırlı günler,

Mesajı okuyunca Mercedes'in vR isimli dizel ve benzini karıştırarak yakıt olarak kullanan bir modeli var olarak anladım ve 2010'dan beri nasıl duymadım ben bunu diye hayıflandım. :D 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selim Bilgin yazdı:

Mesajı okuyunca Mercedes'in vR isimli dizel ve benzini karıştırarak yakıt olarak kullanan bir modeli var olarak anladım ve 2010'dan beri nasıl duymadım ben bunu diye hayıflandım. :D 

vR modelleri çok güçlü diyorlar :D.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

W204 fl vardı bende ondan söyleyim, kronik olarak sola çekme problemi oluyor(amg donanımda). sunrooftan tıkırtı sesi geliyordu bozuk yollarda. Klima koöpresöründen kuş sesi geliyor düşük kademelerde. Krom kapı açma kapama kolu teli kopabiliyor. Bir de yedek parçası pahalı. Onun dışında pek bir kronik problemini duymadım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mercedesin kronik problemi olmaz arkadaşlar. ufak tefek şeyler eskidikçe her arabada olur. ancak yedek parçası pahalıdır. aynı marka motoru kullanan başka markalı aracın parçasından yüzde 40 fazlasını ödersiniz özel serviste bile.

değermi, bence değer. uzun ömür ve dayanıklılık bence en önemli şey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

mercedesin kronik problemi olmaz arkadaşlar. ufak tefek şeyler eskidikçe her arabada olur. ancak yedek parçası pahalıdır. aynı marka motoru kullanan başka markalı aracın parçasından yüzde 40 fazlasını ödersiniz özel serviste bile.

değermi, bence değer. uzun ömür ve dayanıklılık bence en önemli şey.

bence yeteri kadar uzun ömürlü değil mercedes parçaları. Daha uzun ömürlü markalar var. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

vR motor var ama o farklı bir şey, seversin, VR6 :D 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bence yeteri kadar uzun ömürlü değil mercedes parçaları. Daha uzun ömürlü markalar var. 

Mesela?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

yeni otomobillerin kronik problemi olacağını düşünmüyorum. Ailemizde 1998 yılından beri bir çok  ford modeli kullanıldı hiç kronik sorun oluşmadı. Sorunların kullanıcı kaynaklı olduğuu düşünüyorum, apaçi diye tanımlanan kişiler ekonomik durumlarına göre sırasıyla tofaş, honda ve bmw kullanıyorlar. aynı araçları kullanan kişilere göre onların kullandıkları araçlar sorunlu oluyor ve buna kronik diyorlar halbuki kullanan kronik sorunlu. kayınbirader bmw serviste çalışıyor abi ilk kullanıcısından servis bakımlı oynanmamış bmw dışında bmw nin ikinci eline sakın bakma der.

modifiyeye uygun araçlar çok kurcalanıyor, b,ilinçsiz yapılan modifiyeler bence sorun çıkarıyor ama kronik değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bence yetersiz veri kümesinin değerlendirilmesi sonucu ulaşılabilecek bir yorum olmuş.

hangi parçalar mesela?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

bence yetersiz veri kümesinin değerlendirilmesi sonucu ulaşılabilecek bir yorum olmuş.

hangi parçalar mesela?

Alman dergilerinde bir çok araştırma var, özellikle Mazda, Toyota, Honda, Lexus gibi araçlar güvenlidir görünüyor. Muayeneden kalma oranları daha düşük. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

Ne olacak bu Mercedes sahiplerinin hali? :keyifli:

Arabanın silecek motor beyni bozulur, makam perdesi beyni bozulur. Nedir şu beyin probleminden çektikleri :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

70li 80li yıllara ait modellerini bile trafikte görebiliyoruz mercedesin. Buna örnek teşkil edebilecek kaç tane marka var ki? (klasikler sayılmaz, onlar hobi, ben gündelik araçlardan bahsediyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

70li 80li yıllara ait modellerini bile trafikte görebiliyoruz mercedesin. Buna örnek teşkil edebilecek kaç tane marka var ki? (klasikler sayılmaz, onlar hobi, ben gündelik araçlardan bahsediyorum)

o yıllardaki marka sayısı kaç tane? 3-5 marka var zaten. Reno ve tofaş sayısı da fazla. Hala görüyoruz yollarda

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Macit Aliyev yazdı:

W204 fl vardı bende ondan söyleyim, kronik olarak sola çekme problemi oluyor(amg donanımda). sunrooftan tıkırtı sesi geliyordu bozuk yollarda. Klima koöpresöründen kuş sesi geliyor düşük kademelerde. Krom kapı açma kapama kolu teli kopabiliyor. Bir de yedek parçası pahalı. Onun dışında pek bir kronik problemini duymadım.

çukura düştüm zamanında lastikte balon oldu minicik. yeni lastik aldım. rotcuya gittim makinada 0.5 sn hata çıktı. adam dediki bundan birşey olmaz. sen düzelt dedim. ve o tarafa çekme düzeldi. çok kompleks süspansiyon sistemleri oluyo ralman arabalarında. her açının önemi büyük.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

çukura düştüm zamanında lastikte balon oldu minicik. yeni lastik aldım. rotcuya gittim makinada 0.5 sn hata çıktı. adam dediki bundan birşey olmaz. sen düzelt dedim. ve o tarafa çekme düzeldi. çok kompleks süspansiyon sistemleri oluyo ralman arabalarında. her açının önemi büyük.

Yazacaktım üşendim sen yazınca yazayım dedim. 70-80 le belediyenin açıp mucur döktüğü çukura vurdum. O kadar sert vurdum ki boynum acıdı. Aha dedim tekerler koptu araba bir tarafa gidecek. Gazı saldım araba akıyor. Gaz verdim gidiyor.... 1500 Km çevirdi hala gidiyor. Başka araba olsa orada macerası biterdi :) Görünen tek etki jantlar hafif eğilmiş sağ tarafın ön arka havalar 3 günde 5 psi inmiş

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Doğan Arşiray yazdı:

Ben çok rotçuya gittim ankarada. bağladılar lazer mazer ölçtüler en sonda birisi söyledi bana bir vida takılıyor ondan sonra düzeliyor dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...