İçeriğe Yönlendir

1.5 Dci Edc Yakıt Tüketimi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

1.5 edc yakıt tüketimini merak edenler için 6 ileri edc aracımın test videosu..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

70km ortalama hızda 1.5dci için olağan sonuç. 20km ortalama hız olan şehir içinde görelim edc'yi.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

70km ortalama hızda 1.5dci için olağan sonuç. 20km ortalama hız olan şehir içinde görelim edc'yi.

Vayy hemen hibritçi olmuşuz :onder:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Vayy hemen hibritçi olmuşuz :onder:

65hp üstüne dci tanımam. Şehir içi 5.5'la geziyordum. Şehir dışı daha çok yakıyordu :D

Hibrit 5lt diyor, daha gelemedim oralara. Motör yeni :) 

Mahmut Yıldız yazdı:

Kaç yakmış?

4lt 70km hız ortalaması ile.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

65hp üstüne dci tanımam. Şehir içi 5.5'la geziyordum. Şehir dışı daha çok yakıyordu :D

Kadjar, manuel vites. Buna göre çok yakmış diyebiliriz. 

IMG_20220722_082432.jpg.0467bf82c9d40b84db143b725f76ac4b.jpg

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

Çok yakmiş..

2007 punto multijet ile 3.2 3.3 tutturmuslugum cok olmustur. 

85 e sabitlemem yeterli oluyordu. Gerisini o hallediyordu.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

Kadjar, manuel vites. Buna göre çok yakmış diyebiliriz. 

edc farkı. Normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

90 lık 1,5 dci ile 4,4-4,6 arası tüketimle dolaşıyorum. Dikkat etmiyorum pek. Işık kalkışlrında 2 ve 3.vites 4000 devri görürüm genelde. İzmirden Ayvalığa git gel 5.2 olmuştu birkez ama o da 140 la sabit gittmiştim yer yer 160

Yazılım var bu arada.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Normal bir durum gün sakarya gidip geldim toplam180 km yol yaptım. giderken 140 km/h ortalama 6,7 lt/100 km, dönerken 90 km/h 4,2 lt/100 km. Ara gazlayıp sollamalarım olmasa 4 lt altını rahat görürdüm. Araç 1650 kğ ruhsat ağırlığı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Demekki keramet bende. Saate 80 ve 90 kö hızla araba sürebiliyorum. Çokda keyif alıyorum. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Ali Darbaz yazdı:

Demekki keramet bende. Saate 80 ve 90 kö hızla araba sürebiliyorum. Çokda keyif alıyorum. 

Tırcılar aynı fikirde olmayabilir zira önlerinde 80 ile gidenlere nasihat dolu tepkileri oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Tırcılar aynı fikirde olmayabilir zira önlerinde 80 ile gidenlere nasihat dolu tepkileri oluyor. 

kamyonların otoyolda bile hız sınırı 90’dır. Neye tepki gösteriyormuşlar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Süleyman Can yazdı:

Agresif tırcılar arkamda tüneyince Dörtlü yakıyom genelde 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kamyonların otoyolda bile hız sınırı 90’dır. Neye tepki gösteriyormuşlar

80 le gidiyorum diyor Ali. Kamyonun 88 e kadar hakkı var. Ensesine yaslanıyor adam. Geçmeye kalksa bu sefer senin solda ne işin var oluyor

Empati yapmak lazım biraz

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

80 le gidiyorum diyor Ali. Kamyonun 88 e kadar hakkı var. Ensesine yaslanıyor adam. Geçmeye kalksa bu sefer senin solda ne işin var oluyor

Empati yapmak lazım biraz

80’le bi yere varamazsınız. 90’la da gidiyormuş 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Çok fazla. Edc bu kadar sapma yapmaz. Manuel vites ile aynı sisteme sahip. Kayıp türbinli kadar değil 🍆

Süleyman Can yazdı:

Benzer durumda yolu okurum ve arkamdan gelen hazırlanması 10 dakika alan ağır aracın temposunu düşürmemek için hızımı yükseltirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Çok fazla. Edc bu kadar sapma yapmaz. Manuel vites ile aynı sisteme sahip. Kayıp türbinli kadar değil 🍆

Benzer durumda yolu okurum ve arkamdan gelen hazırlanması 10 dakika alan ağır aracın temposunu düşürmemek için hızımı yükseltirim

hafriyat tırlarının doluken bile 0-100’ü çoğu araba ile kapışıyor. Nasıl yapıyorlarsa artık

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hafriyat tırlarının doluken bile 0-100’ü çoğu araba ile kapışıyor. Nasıl yapıyorlarsa artık

İmkansız dolu iken. Ha yük yok yakıt zaten yağ. Milyon km giden motor 100 k olunca parçalanıyor ama kazanç ile gören yok💰

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Servet Aydın yazdı:

Aman abi, pedala biraz basarsan 3.5 olur sana 3.7 . Büyü bozulur neme lazım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Süleyman Can yazdı:

Aman abi, pedala biraz basarsan 3.5 olur sana 3.7 . Büyü bozulur neme lazım.

Fakirler yazmasın konu kasıyor

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1855 mercedes çekici dorsesizken ancak standart bir atmosferik sedan gibi kalkıyor. O da manuelse. 5 le kalkıp 5 7 9 gideceksin. 1840 lar falan daha düşük. 1840 12 litre sıralı 6. 1855 14 litre v8 di yanılmıyprsam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...