İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Otomatik Şanzıman O/D ve Ses Sorunu

Arif Şayakdokuyan

Recommended Posts

Arif Şayakdokuyan

Merhaba ustalar. Dün 400 km yol yaptım. Hiç bir problem olmadı fakat eve 5 km kala o/d ışığı yanıp sönmeye başladı. Bu hata nasıl oldu bilmiyorum kendi kendine kayboldu fakat bu seferde bu sesi vermeye başladı. Hız almıyor ve vites değiştirmiyor, çok zorlanıyor. Araç GLX 98 o.v. bu konuda fikri olan varmı... Teşekkürler...

Sesin videosu: 

Yorum bağlantısı
Arif Şayakdokuyan
Ferhat Yavuz yazdı:

Otomatik vites bakım istiyor bence yağı valfleri balataları değişecek

Tahmini kaç lira tutar fikriniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok sebep aramaya gerek yok.. o/d yanması zaten sorun belirtisi. 

Şanzıman açılacak. 

Herhalde bi 30 bin falan isterler.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Arif Şayakdokuyan yazdı:

Tahmini kaç lira tutar fikriniz var mı ?

Geç vites atıyor diye baktırayım dedim eski aracıma 2 sene önce 5-6 bin tutar demişlerdi şimdi 3 le çarpın en az 15-20 arası alırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Şayakdokuyan
Ferhat Yavuz yazdı:

Geç vites atıyor diye baktırayım dedim eski aracıma 2 sene önce 5-6 bin tutar demişlerdi şimdi 3 le çarpın en az 15-20 arası alırlar.

Yandı gülüm keten helva:(

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker

siz çıkma temiz bi şanzıman bakmaya başlayın şimdiden , bu arada geçen arkadaşım audı a3 otomatik şanzuman yaptırdı 35 bin verdi , size tavsiyem bütün işi bi yer yapsın diye götürüp şanzumancıya indirtmeyin şanzımanı indir bindir işini tamirciye verin indir bindir e 8000 lira yazmışlar normal tamirciye indirtin şanzımanı ayrıca mesela komple şanzıman almak yerine bulabilirseniz içinide aktartabilirsiniz çıkma temiz bişey bulabilirseniz ben focusa öyle yapmıştım 4000 e iç grup attırmıştım komplesi 8500 tl di ostimde yıldız sanayi sitesinden fordcuları arayıp sorabilirsiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...