İçeriğe Yönlendir

Ortak Atm Paramı Yuttu

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Merhabalar.

Yaklaşık bir ay önce vakıfbank hesap kartımla halkbank ortak atmden yaklaşık 12 bin tl kadar bir para yatırmak istedim. Para biraz fazla olduğu için 2 parça halinde koydum. İlk parçayı koydum, para eklemek istiyormusunuz kısmına evet dedim ve ikinci parçayı koydum. Bu işlemden sonra para haznesi kapandı ve kartı iade etti. Para hesaba yatmadı. Sonra para sıkışmıştır vs. diye kartı tekrar taktım. Para yatırma menüsüne girdim ama para yatırma haznesi açılmadı ve kartı yine geri verdi. Hemen kendi bankamı aradım. Talep açtırdım. İncelenecek ama farklı banka olduğu için biraz sürer dediler.

Merakım başına böyle bir şey gelen var mı? Ortalama ne kadar sürüyor paranın yatması. Ya da daha kötüsü paranın  yatmama gibi bir olasılığı var mı?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Daha önce başıma geldi. Ancak kısa bir sürede çözüldü. En geç 1 hafta içinde hallolur diye umuyorum

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Burak Tokcan yazdı:

Merhabalar.

Yaklaşık bir ay önce vakıfbank hesap kartımla halkbank ortak atmden yaklaşık 12 bin tl kadar bir para yatırmak istedim. Para biraz fazla olduğu için 2 parça halinde koydum. İlk parçayı koydum, para eklemek istiyormusunuz kısmına evet dedim ve ikinci parçayı koydum. Bu işlemden sonra para haznesi kapandı ve kartı iade etti. Para hesaba yatmadı. Sonra para sıkışmıştır vs. diye kartı tekrar taktım. Para yatırma menüsüne girdim ama para yatırma haznesi açılmadı ve kartı yine geri verdi. Hemen kendi bankamı aradım. Talep açtırdım. İncelenecek ama farklı banka olduğu için biraz sürer dediler.

Merakım başına böyle bir şey gelen var mı? Ortalama ne kadar sürüyor paranın yatması. Ya da daha kötüsü paranın  yatmama gibi bir olasılığı var mı?

İşbankasında yaşadım aynı durumu 2 kere. Ertesi gün çözüldü ikisinde de. Hatta 2.de parayı haznede de bulamadılar. KAmera kayıtları açıldı bana geri de vermedi (zaten kayıt açmazdım verse) Para sayan ve tanıyan kısmın çerçevesi yerinden kaymış ve atmnin gövde boşluğuna basmış paraları. Zaten acayip sesler gelmişti. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ATM'nin ait olduğu banka, atm'de hesap sayımı yapacak. Artan para talebinizle uyumluysa hemen iade ediliyor zaten.

Kendi bankanızla beraber ATM'nin de bankasını bi aramanızı öneririm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Sani Gerşon yazdı:

ATM'nin ait olduğu banka, atm'de hesap sayımı yapacak. Artan para talebinizle uyumluysa hemen iade ediliyor zaten.

Kendi bankanızla beraber ATM'nin de bankasını bi aramanızı öneririm.

İkisini de aradım. Halkbank bizlik bir şey yok bankanızı arayın onlar bize yazı yazacak diyor. Kendi bankamı zaten aradım. Ancak kart farklı bankanın, atm farklı bankanın olunca prosedür çoğalıyor diyorlar. Bir de ben paranın tam ne kadar olduğunu bilmiyorum. Yani ortalama bir rakam söyledim. Net bir rakam söylemedim. Acaba oradan bir sıkıntı çıkar mı?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Devlet bankaları genelde bu işlemleri 1 hafta içinde hallediyorlar özel bankalar ise 2-3 gün iş gününde hallederler 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Tokcan yazdı:

Net bir rakam söylemedim.

Bunu isteyeceklerini düşünüyorum. Bence tam bir rakam hesabı yapın derim.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Burak Tokcan yazdı:

Net bir rakam söylemedim. Acaba oradan bir sıkıntı çıkar mı?

Ben de kullandığım bankanın kendisine ait olan ATM'ye yatırdım ve yuttu. Bankaya net bir rakam söylemedim aşağı yukarı şu kadar saymadım diye belirttim. Zorunlu tutmadılar 1-2 gün içinde yatırdılar. Eksik mi yattı fazla mı yattı orasını bilmiyorum ama gerçekten saymamıştım :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

QNB de başıma geldi.. 

Kameralarının altında 1000 lirayı iki defa saydım verdim makineye. bir kısmını geri verdi tekrar girdim vs derken benim 100 lira yalan oldu.. 

Talep açtım.. 

İnceledik, makinede fazla para çıkmadı dediler. Gitti benim 100 lira.. 

Ben de kapattım hesabı.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

QNB de başıma geldi.. 

Kameralarının altında 1000 lirayı iki defa saydım verdim makineye. bir kısmını geri verdi tekrar girdim vs derken benim 100 lira yalan oldu.. 

Talep açtım.. 

İnceledik, makinede fazla para çıkmadı dediler. Gitti benim 100 lira.. 

Ben de kapattım hesabı.. 

Sıkma abi canını önder abiye şaaparız kaskoda :crazy:

Arka camda kenevir yetiştirmeyi biliyor Avantgarden

• Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Banka ismi vermeyim ama bizim şirketin fatura ödeme sistemi için bankaya yatan paralarda geri dönmesi 20 ila 30 gün sürüyor. Geri döner ama süresi ne kadar sürer muamma.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

O atm hangi halkbank şubesinin sorumluluğunda ise o şubeyle görüşürseniz iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Deniz Bank atmsinde kardeşimin başına geldi, yaklaşık 15 gündür 20k parayı alamadık, para ne hesaba geçti ne geri verildi; söyledikleri şu banka önünde olan ATM bizim sorumluluğumuzda ama diğerlerine merkezden geliyorlar ondan sonra tespite göre geri ödeniyor paranız. Bekliyoruz sabırla.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
O.Yücel Çetin yazdı:

Deniz Bank atmsinde kardeşimin başına geldi, yaklaşık 15 gündür 20k parayı alamadık, para ne hesaba geçti ne geri verildi; söyledikleri şu banka önünde olan ATM bizim sorumluluğumuzda ama diğerlerine merkezden geliyorlar ondan sonra tespite göre geri ödeniyor paranız. Bekliyoruz sabırla.

Aynen bana da söylenen o. Bu atama merkeze bağlı diyorlar. Şu zamanda bu kadar saçma sapan prosedürleri beklemek can sıkıcı. Eğer ben orada illegal bir işlem yapıyor olsaydım daha ATM'nin başındayken gelip alırlardı. Kamera kaydı var, talep var, bankamatikte fazla para var. Bir aydır neyi bekliyorlar anlamıyorum.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Benim başıma gelmedi ama bankamatik sırasında iken önümdeki kişi aynı durumu yaşamıştı. Güvenilir bulmuyordum. Artık hiç denemem. Banka atm sinin sorunlu olmasından dolayı mahcup olması gerekirken günlerce bekletiyor. Pes doğrusu.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Anladığım kadarıyla atm üzerinden görece yüklü para yatırılmasına izin vermek istemiyorlar tamamen bilinçli yapıldığını düşünüyorum hatta son dönemde çokça duyuyorum geçenlerde üşenmedim içeriden hallettim işimi.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Net rakam söylemedikçe uzar gider :)

çünkü sayım yaptıklarında o atm de sıkışan paralar hesaplanıyor sizin gibi bir kaç kişi daha farklı tutarlar söyler ise biraz uzunca bir süreç oluyor :( para yatırılırken de iki veya üç beş parça yatırılıyor ise tutarları sayıp yatırmakta fayda var. Ortak atm de yapılacak tek şey kendi bankanızla iletişimde kalmak. Karşı bankayı (atm sahibi) aramak bir çözüm üretmiyor maalesef :(

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Benimde garanti bankasında başıma geldi.Şube dışı atm'den yatırmıştım.Bir hafta sürdü,benim belirtiğim rakam yanlışmış,200 tl daha fazla yattı hesabıma.

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Oğuzhan Çakır yazdı:

Net rakam söylemedikçe uzar gider :)

çünkü sayım yaptıklarında o atm de sıkışan paralar hesaplanıyor sizin gibi bir kaç kişi daha farklı tutarlar söyler ise biraz uzunca bir süreç oluyor :( para yatırılırken de iki veya üç beş parça yatırılıyor ise tutarları sayıp yatırmakta fayda var. Ortak atm de yapılacak tek şey kendi bankanızla iletişimde kalmak. Karşı bankayı (atm sahibi) aramak bir çözüm üretmiyor maalesef :(

Ben sabah erken saatte yatırmıştım. Benden sonra zaten para yatırma haznesini açmadı atm. Şubedeki eleman zaten sayım yapılana kadar artık kimse para yatıramaz o atmden dedi.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir kaynaktan aldığım bilgiyi aktarıyorum, yasal süreç i 1 ila 180 gün imiş. 1 günde de gelebilir miş, son güne kadar bekletiledebilirmiş. Hiç merak etmesin gelir para dedi güvenilir kaynağım.👤

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Cem Işık yazdı:

Bir kaynaktan aldığım bilgiyi aktarıyorum, yasal süreç i 1 ila 180 gün imiş. 1 günde de gelebilir miş, son güne kadar bekletiledebilirmiş. Hiç merak etmesin gelir para dedi güvenilir kaynağım.👤

Teşekkür ederim size ve kaynağınıza Cem bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Peki 180 gün sonra geldiğinde 179 günlük bir faiz alabilirmi ? :bambam: Zira adamın parasını kullandılar kardeşim.... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...