İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Pil Problemi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese, 

Lydsto r1 model süpürgemin pilinde problem var gibi görünüyor. Yaklaşık 2 senelik cihaz garantisi devam ediyor. 

Çalışırken birden kapanıyor, o sırada şarj seviyesi %40 civarında. Elle şarj istasyona koyunca açılıyor ve %70 gibi oluyor hemen şarj. Çalışırken de şarj hızlıca düşüyor zaten. 

Bütün belirtiler bataryayı gösteriyor fakat henüz cihazı sıfırlama ya da bataryayı tamamen bitirme gibi bir şey yapmadım. Pilin orjinalinin fiyatını bilmiyorum serviste dahi olmayabilir. Piyasada 2 tür var normal ve yüksek kapasite. 1250 ile 1600 liraya satılıyor. 

Elimdeki pilin tamiri olur mu? Olursa daha makul rakama çıkar mı? Özellikle @Servet Aydın abi sen fikir ver ne yapayım? Multimetre ve lehim cihazı harici kullanabileceğim ekipman yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

pili içindeki hücreleri değiştirerek tamir edebiliyorlar eğer 18650 den ise. foto paylaşır mısın?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

Pilin foto'su var mı?

Servet Aydın yazdı:

Pil garanti altına girmiyor mu? Pilleri ölü belli

Pilleri 6 ay garantili oluyor hep. 

Mehmet Göktürk yazdı:

pili içindeki hücreleri değiştirerek tamir edebiliyorlar eğer 18650 den ise. foto paylaşır mısın?

Bulabildiğim kadarı ile iç kısımı şu şekilde. Büyük ihtimal 18650 pil ama üzerindeki devre vs nasıl olacak ondan emin değilim. Muhtemelen yeni devre lazım

Screenshot_2023-08-10-13-11-11-314_com.android.chrome-edit.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

3.7V 3400mAh standar kaliteli  bir pil şuan yaklaşık 150 tl olduğunu düşünürsek 8 hücreli pilinizin sadece pil maliyeti 1200 civarlarında.

ayrıca mi robot spürge alırken ekstra pil garantisi vardı, 3 yıl içinde pil %50 altına düştüğü an orjinal pil değişim yapıyormuş firma. ekstra olarak 600 civari ek garanti yaptırmıştım. halen devam ediyor mu bilmiyorum ama yeni alacak arkadaşlar bu ayrıntıyı atlamasınlar.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende de aynı marka model makina var. Çok şükür ki pil problemim yok.

Bence öncelikle yazılımı güncelleyin. Yazılım güncelse robotu resetleyin. Eğer durum değişmiyorsa (garanti kapsamında olduğu için) yetkili serviste değişim talep edin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ü.Emre Kartal yazdı:

1250 ile 1600 liraya satılıyor. 

Serkan Gülderen yazdı:

3.7V 3400mAh standar kaliteli  bir pil şuan yaklaşık 150 tl olduğunu düşünürsek 8 hücreli pilinizin sadece pil maliyeti 1200 civarlarında.

Yenileme ile yeni pil maliyeti neredeyse aynı. Ben olsam yeni pil alırdım.

Ancak cihazın garantisi devam ediyorsa bence bi garantiden şansınızı deneyin.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Cihat Küçükay yazdı:

Bende de aynı marka model makina var. Çok şükür ki pil problemim yok.

Bence öncelikle yazılımı güncelleyin. Yazılım güncelse robotu resetleyin. Eğer durum değişmiyorsa (garanti kapsamında olduğu için) yetkili serviste değişim talep edin.

Yazılım güncel ama sıfırlama vs denemedim henüz. Garanti için 2 seneye yaklaştı ve 6 ay garanti veriliyor pile bundan eminiz.  Zaten yasal uygulama öyle görünüyor, firma da yapmıyor çokça okudum ne yazıkki. 

Sani Gerşon yazdı:

Yenileme ile yeni pil maliyeti neredeyse aynı. Ben olsam yeni pil alırdım.

Ancak cihazın garantisi devam ediyorsa bence bi garantiden şansınızı deneyin.

Yeni pil olarak orjinal değil tabi verdiğim rakamlar. Orjinali servisinde dahi takılmıyor diye duydum ama net değilim. 

Xiaomi markasının servis kısmında ciddi eksiği var. Ürün var parça yok...

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ü.Emre Kartal yazdı:

Yazılım güncel ama sıfırlama vs denemedim henüz. Garanti için 2 seneye yaklaştı ve 6 ay garanti veriliyor pile bundan eminiz.  Zaten yasal uygulama öyle görünüyor, firma da yapmıyor çokça okudum ne yazıkki. 

Yeni pil olarak orjinal değil tabi verdiğim rakamlar. Orjinali servisinde dahi takılmıyor diye duydum ama net değilim. 

Xiaomi markasının servis kısmında ciddi eksiği var. Ürün var parça yok...

Evet pil sorunu şikayetleri çokca var ama çözülüyor görünüyor.

Şikayetler

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Anker Aufy L7 kullanıyorum. Şarj problemi ben de yaşamıştım. Garanti dolmak üzereyken gönderdim, garanti kapsamında son anda bile değiştirdiler. Şu anda problemsiz çalışıyor. Yerinizde olsam Garantiye gönderirdim. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Cihaz çok iyi ise iyi pil montajı ile kullanamaya devam edin

Cihazdan çok memnunum ama bu pil işi bakalım ne olacak. 

Uzun süre dayanacak üzerindeki gibi 2 sene geçmeden ölmeyecek bir şey bulmak lazım abi. 

Akşam tekrar denedim, %50 şarj varken tık diye kapanıyor. Şarja takınca da kısa sürede doluyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Bence iyi pil ile gider. Bende lg Katya var. Herhalde 8-9 sene oldu hâlâ canavar pili. 

O zaman önerini isterim abi 🙂 Cihazı sıfırladım vs ama sorun net pil 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pil markaları hakkında bilgim yok. C kapasitesi biraz yüksek olsun. Misal 2500ma C5 pil ile aynı akımda c15 arasında dayanım olarak uçurum var. C değeri yüksek akım talebinde pilin dayanım gücünü ifade eder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...