İçeriğe Yönlendir

Yanıyosun Fuat Abiii...

Metin Mankal

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Araba çalışmıyorken iç sıcaklığı, çalışıyorken dış sıcaklığı mı ölçüyor? Hep aklıma takılmıştır. 

Çalışmıyorken kaput altı 50-60 derece olmaz heralde

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araba çalışmıyorken iç sıcaklığı, çalışıyorken dış sıcaklığı mı ölçüyor? Hep aklıma takılmıştır. 

Ekranda çıkan dış ısı. Mercedes ön sağ tampon içine koruyor sensörü ama dijital klima var ise onun sensörü içeride ayri olmak zorunda 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Benim arabanın sensörü sağ ayna altında. Araç güneş altındaydı. Gölgeye çektim ama sonra bakmadım kaç derece.. O kadar sıcak ki evden burnumu bile çıkarmıyorum dışarı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her halukarda dış sıcaklık.. 

C5'in sensörü sağ aynada. 

Ancak park halinde iken sıcak yerde ise, yüksek oluyor. seyir halinde doğru ölçüyor.. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Umut Taşlı yazdı:

ortalama tüketim de bir fazla ''yanıyor'' gibi hocam :) 

Bi çılgınlık yapıp depoyu fulledim geçen gün. Bilgisayarıda sıfırladım. O rakam 30 km nin ortalaması. Düşer daha..5.5. filan olur.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Her halukarda dış sıcaklık.. 

C5'in sensörü sağ aynada. 

Ancak park halinde iken sıcak yerde ise, yüksek oluyor. seyir halinde doğru ölçüyor.. 

Dijital klimalılarda içeride sensör, araba çalışmıyorken ilk kontak yapınca bilgi amaçlı belki iç sıcaklığı gösteriyordur diye düşünüyorum hep. Harici termometre koyup öğreneyim bi

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

40 derece su sıcaklığı olunca lpgye geçiyor araç. Akşam iş çıkışı marşa bastım, kemerimi takamadan gaza geçti :) Başka bir şey? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dijital klimalılarda içeride sensör, araba çalışmıyorken ilk kontak yapınca bilgi amaçlı belki iç sıcaklığı gösteriyordur diye düşünüyorum hep. Harici termometre koyup öğreneyim bi

Bende var.. yüklemiştim geçenlerde.. 

Umduğundan çok sıcak oluyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben Cosa termostati bı koyup deneyim merak ettim 😅

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

40 derece su sıcaklığı olunca lpgye geçiyor araç. Akşam iş çıkışı marşa bastım, kemerimi takamadan gaza geçti :) Başka bir şey? :D 

Biz hep öyleyiz iyi ki sizin orada bir hafta ısındı ha hava. Zaten sıcak bak sinirlerim tepemde :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben Cosa termostati bı koyup deneyim merak ettim 😅

gözünü seveyim sen termostatlarla oynama, bak bişe mişe olur :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
İlkay Başaran yazdı:

Biz hep öyleyiz iyi ki sizin orada bir hafta ısındı ha hava. Zaten sıcak bak sinirlerim tepemde

Şimdi geçtim eve..Yarım saattir iki komşunun kavgasını ayırmaya çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Biz hep öyleyiz iyi ki sizin orada bir hafta ısındı ha hava. Zaten sıcak bak sinirlerim tepemde :crazy:

Alışmamışız abi, benim bildiğim bozkırın ortasında akşam gün battı mı hava serinler. Yanıyor ortalık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bugün bendeki harici sıcaklık için koyduğum derece iç derecede hataya düşmüştü, hh yazıyordu sonra 69dan aşağıya düşmeye başladı. Dış derece 50 nin üzerindeydi.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bazı yazlar kış gelsin isterdim. Kış gelip ayazı yiyince de pişman olurdum. Bu yaz sıcaklarından sonra kışın 2000 tl doğalgaz faturası gelse yine de söylenmeyecem. Takarım beremi, giyerim içliğimi keyfime bakarım miss.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hep yaz olsun soğutmak kolay, ısıtmak zor :) 

Sokakta yürürken de aynı şeyi söylersin kışın ısınmak kolay diye 😊

Hatay'ın bir ilcesinde 72 derece sıcaklık ölçülmüş dün. Hadi sogutalım bu 72 dereceyi 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sıcak demeyin bana. Kendimi meteorolojiye kızan adam gibi hissediyorum. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Türkiyenin en yüsek sıcalık ölçümü Cizre de yapılmış hocam. Gölgede 48,5, güneşi düşünemiyorum. Mümkün mertebe dışarıya çıkmamak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...