İçeriğe Yönlendir

Acil Yardim Gerektiren Bir Konu: Turbo Devreye Girmiyor, Araba Ruhsuz

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Merhaba, 

araba ile yolda gidiyordum, 3.0 merso 2005, her sey cok guzel baslamisti, basiyoruz, bazen duruyoruz.... Sonra birden ivmelenme kesildi, acaba dedim korumaya mi aldi, cunku turboyu falan aldigim kisi yaptirdigini soyledi, baya masraf harcadigini soyledi, 

Sizce problem nedir? araci birazdan dinlendirip tekrar deniycem, ama bu sekilde olmasi hic hos degil, ya uzun yolda olsaydi ? o kadar gicik bir sey ki gitmiyor sanki, sadece 1. vites iyi digerleri bosa yakin

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza lambası var mı ? Arıza kodu var mı ? 

Ariza gosteren bir sey yok abi

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Eren Gökmen yazdı:

Basinca devir yukseliyor mu? İslik veya hava sesi var mi?

islik yada hava sesi yok, basinca devir agir yukseliyor yani turbo devreye girip yukselmesi lazim demi hizla ama yukselmiyor 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Eren Gökmen yazdı:

Solenoid valf sorunu olabilir

Pahali bi sey mi abi, kendimiz takabilir mmiyiz yoksa kalibrasyon ister mi

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

turbo vakum hattında yada wastegate de sorun olabilir. Ama 2 taraftada sorun olsa mutlaka uyarı verirdi diye düşünüyorum basınç sensörünüde bir kontrol etmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sarı çizmeli Mehmet Ağa olayına dönmüş mevzu. Star diognos ile arıza kodlarina bakmak lazım. Her yerden herşeyden yapabilir. Başka bir şeyden sebep kendini koruyordur araç muhtemelen

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Turbo hortumlarını kontrol edin çıkan yada kaçak vs varmı vitoda başıma gelmişti turbo hortumu çıkmış araba resmen kağnıya dönmüştü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker

bi arkadaşın passatta olmuştu aynısı onunda sorun turbonun hortumunda çıkmıştı hortum yarılmış emiş yapmıyormuştu onu bi kontrol ettirin 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...