İçeriğe Yönlendir

2013 Symbol Klima Klape Takılma Sorunu

Ali Darbaz

Recommended Posts

İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aaahh ahh almadın bi capın

Japon arabalarının klepeler çok ufakmış doğru mu :crazy:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motoru buldum 450 -750 tl arasın. Japonun klapesi kaç para bir baktın mı. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pahalı hemşerim pahalı.

Hani bir 2001 model civic vtec ilanı açmıştım da hep beraber pahalı demiştik ya, tavan hariç boya, 2 sök tak, tavanda güneş yanığı vardı hani, arkadaş o arabayı 470'e sattı, üzerine 60-70 ekleyip 2011 beyaz 1.2 tdi polo bluemotion aldı, aldığı araba cıncık gibi. 

Sen sıfır aldın, tam vaktinde aldın, ben de niyetlendim lakin yetişemedim. Parayı ayarlayana kadar fiyatlar uçtu, bayiler yok çekmeye başladı. İkinci el capon fiyatlarına baksana bi :D 700'lü rakamlara nazaran temiz fd6 satıyorlar...

Ali Darbaz yazdı:

Salla klapesini, kendi kaç para caponun baktın mı :D 

2013 sembol aldığın paraya 2001-2002 civic falan veriyolar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Pahalı hemşerim pahalı.

Hani bir 2001 model civic vtec ilanı açmıştım da hep beraber pahalı demiştik ya, tavan hariç boya, 2 sök tak, tavanda güneş yanığı vardı hani, arkadaş o arabayı 470'e sattı, üzerine 60-70 ekleyip 2011 beyaz 1.2 tdi polo bluemotion aldı, aldığı araba cıncık gibi. 

Sen sıfır aldın, tam vaktinde aldın, ben de niyetlendim lakin yetişemedim. Parayı ayarlayana kadar fiyatlar uçtu, bayiler yok çekmeye başladı. İkinci el capon fiyatlarına baksana bi :D 700'lü rakamlara nazaran temiz fd6 satıyorlar...

Salla klapesini, kendi kaç para caponun baktın mı :D 

2013 sembol aldığın paraya 2001-2002 civic falan veriyolar. 

Adamın yıllık vergisine ben 10 tane klape alacam nerdeyse abi :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Ali dişli sipariş etmeden önce söküp bak. W203 lerde 6 ile 12 arası klape var ama arıza %90 dislinin yataktan çıkıyor. Yataktan mi yoksa dislimi sıyırmış kontrol et

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

bozulmadığı için capıncılar olarak bilmiyoruz :) 

Civic’ten başka hayatlarda yeşeriyor. Civic erken oturuyor ama olsun :)

belki küçük seviyoruz @İlkay Başaran :blush:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hamit inan yazdı:

Ali dişli sipariş etmeden önce söküp bak. W203 lerde 6 ile 12 arası klape var ama arıza %90 dislinin yataktan çıkıyor. Yataktan mi yoksa dislimi sıyırmış kontrol et

Siparş etmedim.. doğrudan ustaya yaptırmayı düşünüyorum. He ne kadar bilgisayar teknisyeni olsamda Araba ile ilgili bu tip işlerde hep yaptığım iş elimde kalıyor.. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bozulmadığı için capıncılar olarak bilmiyoruz :) 

Civic’ten başka hayatlarda yeşeriyor. Civic erken oturuyor ama olsun :)

belki küçük seviyoruz @İlkay Başaran :blush:

Japon iyidir hoştur ama bende para yok. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Darbaz yazdı:

Siparş etmedim.. doğrudan ustaya yaptırmayı düşünüyorum. He ne kadar bilgisayar teknisyeni olsamda Araba ile ilgili bu tip işlerde hep yaptığım iş elimde kalıyor.. 

Korkma devam 😁 

Olayın sırrı;

Sökülmuyorsa bırak biraz gez çay iç kahve iç yeniden başla. Acele etme çalışırken kendini bunaltma. YouTube bu konuda çok işe yarıyor birşeyi sokmeden önce orada nasıl sokuldugune bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Civic erken oturuyor ama olsun :)

:hahahoho: Dayıyı da es geçmiyoruz.

Ali Darbaz yazdı:

Daha az evvel izledim:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bir şeyi bilmek istiyorum. Dişlilere sürülen kayganlaştırıcı maddenin adı nedir. 

Gres

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar bu arada klima gayet iyi soğutuyor. Arada takılıncada elle toparlıyorum. Ama genelde sürüşe engel değil içerisinide ısıtmıyor. Her kontak kapatıldığında , klape en başa geçiyor. kontak açıldığında ise en baştan başlıyarak istenen sıcağa göre kalorifer peteği klapesini açmaya başlıyor. İşte bu esnada takılma meydana gelirse müdehale gerekiyor. Öldüm kaldım bir durumda değil. Önemli olan arızayı tespit etmekti, onuda bulduk. Parça sipariş edildi. Gelince gözüm yerse takmayı denerim, gözüm yemezse usta buluruz 250 tl harçlık karşılığı taktırırız düşüncesindeyim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Petrol ofisinden mayısta 94 tl ye almıştım, istasyonlara bak, 100 gr a verilmez o para, illa vereceksen satarım ben sana :D 

Petrol Ofisi Kauçuklu Gres - 1 kg fiyatı ve incelemesi (turkoilmarket.com)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Evet kendim yaptım.. 

Elinize sağlık. Basit bir şeydi, boşuna para harcamamış oldunuz.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar, 

Ben bunu değiştirdim ama , bir yerlerden pıt pıt ses gelmeye devam etti. Farkettimki aynı motordan bir adet daha var. Aynı sorun ondada var. Bunun yeri diğerinde daha kötü. Üstelik bu direk sıcak soğuk klapesini kumanda ediyor. Resimde 1 numaralı tamir ettiğimiz, 2 numara ise arızalı olan. Videoda yakın çekim arızayı görmek mümkün. 

Nasıl sökebilirim takabilirim bir arge yapıp çözüm bulacağım. Nede olsa elimiz alıştı artık. 

000000073675-1.jpg.8b94f3477d229d34fe0cdfce783a7ce6.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...