İçeriğe Yönlendir

Rayban P Gözlük Camı Soyulması

Macit Aliyev

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
Hakan Tarım yazdı:

Hatalı bilgi, ray-ban hasmı has italyandır. Zaten bilinen bilindik bütün güneş gözlüklerin hammaddesi italyadan çıkıyor ve orda burda imal ediliyor :D 

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ray-Ban

https://www.nytimes.com/1999/04/29/business/company-news-bausch-lomb-selling-sunglass-business-to-luxottica.html

Yapma Hakan. Ray-Ban’in orijini Amerikan. Sonradan İtalyanlar aldı.   Biraz araştırmanı öneririm. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ray-Ban

https://www.nytimes.com/1999/04/29/business/company-news-bausch-lomb-selling-sunglass-business-to-luxottica.html

Yapma Hakan. Ray-Ban’in orijini Amerikan. Sonradan İtalyanlar aldı.   Biraz araştırmanı öneririm. :)

3025 aviator serisi başka modeli mi varki Amerikan versionun 😂 şimdiki Reverse leri denemi öneririm. Acayip tarz olmuş. 0502s tavsiyem 👍

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Hakan Tarım yazdı:

3025 aviator serisi başka modeli mi varki Amerikan versionun 😂 şimdiki Reverse leri denemi öneririm. Acayip tarz olmuş. 0502s tavsiyem 👍

image.png.2c490c853199904a6df477b14fc7b796.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Linkteki gözlügü mayis ayinda aldim. 1 ay sonra kollari kendi kendine kapanacak kadar gevsedi. Optikciye gittim vidalari gevsemis dedi halletti geri verdi ve tek elle takma dedi. 1 ay sonra yine gevsedi vidalar dikkat etmeme ragmen. Nedir bunun derdi? Loctite mi sürmek lazim? Iade edecegim yoksa cok sinir bozucu oluyor.

Ray-Ban RB 2132 NEW WAYFARER in schwarz / g15 vollfarbig - Fielmann

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Linkteki gözlügü mayis ayinda aldim. 1 ay sonra kollari kendi kendine kapanacak kadar gevsedi. Optikciye gittim vidalari gevsemis dedi halletti geri verdi ve tek elle takma dedi. 1 ay sonra yine gevsedi vidalar dikkat etmeme ragmen. Nedir bunun derdi? Loctite mi sürmek lazim? Iade edecegim yoksa cok sinir bozucu oluyor.

Ray-Ban RB 2132 NEW WAYFARER in schwarz / g15 vollfarbig - Fielmann

Bir damla loctite ile her şey çözülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Sani Gerşon yazdı:

Bir damla loctite ile her şey çözülüyor.

Geri sökülmez ama. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hüseyin Sönmez yazdı:

Geri sökülmez ama. 

1 damla yahu. Sökülüyor her türlü. Zaten aç kapa ile vida her türlü oynuyor yerinden.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Sani Gerşon yazdı:

1 damla yahu. Sökülüyor her türlü. Zaten aç kapa ile vida her türlü oynuyor yerinden.

Damla dediğin şey o vida kadar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hüseyin Sönmez yazdı:

Damla dediğin şey o vida kadar.

Evet de, mukavameti o kadar değil, korkmayın. Ofiste birinin gözlüğüne yaptık, sıkıntı yok.

Zaten vidayı niye sökelim ki :)

Senin gözlükler de çok şık. Çıkar da bi yüzünü görelim, in misin cin misin

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

Ray-Ban RB 2132 NEW WAYFARER in schwarz / g15 vollfarbig - Fielman

Kullanıma bağlı gevşer, gayet doğal normaldir. Locktite yapılabilir mi? Yapılır az sürmek şartı ile.  Saatçi tornavida takımı varsa yeter artar bile. Ama sıkarken dikkat edin 

2132 de tutulan sevilen bir model. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Sani Gerşon yazdı:

Senin gözlükler de çok şık. Çıkar da bi yüzünü görelim, in misin cin misin

Bağzı kusurlarım var örtmek için gözlük kullanıyorum.

image.png.4225f334d5ede5079a7c20014069133f.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

1500 teleye orcinal hem de rayban cam+çerçeve satılıyor ise eski kalitesi beklenemez.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Macit Aliyev yazdı:

Bilgi amaçlı paylaşayım benim gözlüğün şuanki fiyatı 4000 tl atasunda. https://www.atasunoptik.com.tr/rayban-rb-4181-6019a-57-erkek-gunes-gozlukleri_78162

Görmeme engel değil arada sırada kullanıyorum. Buna kardeş başka bir marka aldım onla yola devam. Ama klordan koruyacağım bunu öğrenmiş oldum.

valla rayban gözlüğüm var eski usul rayban yeşili camlı ayrıca, hawk marka amazondan gözlükler aldım sürekli onları takıyorum. denizde kumdagece gündüz  araba yıkarken.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Doğan Arşiray yazdı:

valla rayban gözlüğüm var eski usul rayban yeşili camlı ayrıca, hawk marka amazondan gözlükler aldım sürekli onları takıyorum. denizde kumdagece gündüz  araba yıkarken.

Daha önce bu soyulan gözlüğü ben de heryerde kullandım havuz dışında. Demek klor lanetli birşeymiş. Havuzdan sonra oldu bunlar. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Bilgi amaçlı paylaşayım benim gözlüğün şuanki fiyatı 4000 tl atasunda. https://www.atasunoptik.com.tr/rayban-rb-4181-6019a-57-erkek-gunes-gozlukleri_78162

Görmeme engel değil arada sırada kullanıyorum. Buna kardeş başka bir marka aldım onla yola devam. Ama klordan koruyacağım bunu öğrenmiş oldum.

atasunda 4 ise piayasada 2 2,25 e bulunabilir demektir sık alıyorsanız merakınız var ise vesile olsun

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Macit Aliyev yazdı:

Daha önce bu soyulan gözlüğü ben de heryerde kullandım havuz dışında. Demek klor lanetli birşeymiş. Havuzdan sonra oldu bunlar. 

kullanıcı hatası malesef

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Çağlar Bayur yazdı:

atasunda 4 ise piayasada 2 2,25 e bulunabilir demektir sık alıyorsanız merakınız var ise vesile olsun

Ağustos sonu tüm luxottica ürünlerine zam geldi. Elinde kalanlar belki. Ama yeni ürünler maalesef. Bizde bile şuan 3750 satılıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...