İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araba Tesliminde Sorun

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş

20 Temmuz tarihinde aracımı satarak teslim süresini en düşük veren İzmir Egem otomotivden 10 gün içinde teslim diyerek Peugeot 408 aracı için bütün ödemeyi yaptım.

Ama maalesef araç hala yok. Satış temsilci ile watsup üstünden anca konuşabiliyoruz. Ve orada da verdiği tek bilgi ''araç henüz gelmedi'' oluyor.

İyice bunaldım daraldım, arayıp kaba konuşmak çözüm olmayacak diye kendimi avutuyorum ama söylenilen tarihi 15 gün geçti. 

Fatura da kesildiği için iade de olmaz kanımca. Facebook da biraz gezince de tee haziran ayından bekleyenler olduğunu görüp iyice sinirlendim. 

Neyapsamki??

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Hakan Yavaş yazdı:

20 Temmuz tarihinde aracımı satarak teslim süresini en düşük veren İzmir Egem otomotivden 10 gün içinde teslim diyerek Peugeot 408 aracı için bütün ödemeyi yaptım.

Ama maalesef araç hala yok. Satış temsilci ile watsup üstünden anca konuşabiliyoruz. Ve orada da verdiği tek bilgi ''araç henüz gelmedi'' oluyor.

İyice bunaldım daraldım, arayıp kaba konuşmak çözüm olmayacak diye kendimi avutuyorum ama söylenilen tarihi 15 gün geçti. 

Fatura da kesildiği için iade de olmaz kanımca. Facebook da biraz gezince de tee haziran ayından bekleyenler olduğunu görüp iyice sinirlendim. 

Neyapsamki??

Araç faturası kesildi mi?

pejo opel citroen tarafında , yoldaki araç bayiye fatura olunursa , bayiler inmeyen aracın faturasını kesebiliyor.

Gümrük ve sevkiyat kaynaklı gecikmeleri neredeyse tüm markalar yaşıyor şu anda. hatta en son bayram öncesi , TSE tarafında bir güncelleme kaynaklı birçok ithal araba sevkiyat ve teslimatında gecikmeler oldu. önemli olan aracın size faturası kesildi mi?

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Yıllar boyu kullanacağını düşünerek sabırla bekleyeceksin. Kavga dövüş kendine zarar, karşı taraf alışık. Güle güle kullanmak nasip olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Size önerim facebook 'peugeot 3008 turkey' grubundan Ahmet Emrah bey ile iletişime geçmeniz.O yardımcı olur size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Yavaş yazdı:

Faturası da kesilmemiş henüz.

Faturası kesilmemişse, Allah kerim... Yani güncel rakamlardan alacaksınız.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Sani Gerşon yazdı:

Faturası kesilmemişse, Allah kerim... Yani güncel rakamlardan alacaksınız.

Özellikle 3 kere sordum ilk konuşulan fiyat diye üstüne basarak söylediler.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Ay içinde fiyat değişimi çok kolay olmaz. önemli olan şu sıralar bahsedilen ÖTV zammı olmaması. sigorta kasko teklifi almak bahanesi ile araç proforması isteyin. böylelikle şasi / motor no görürsünüz ve olası bir durumda  ,aracınızı erteleme işlemi yapıp yada başkasına satıp sizi bir sonraki araca bırakamazlar. olacak değil ama olmasına karşı bu tedbir alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
Hakan Yavaş yazdı:

Neyapsamki??

Bâzı pejo bayieri söylendiği tarihte aracı teslim edemediyse tarafınıza kiralık araç temin edebiliyor,pejo merkezle bir görüşün isterseniz.

Ha bu arada 408 alındığı zaman araçla beraber kamp sandelyesi,termos gibi pejonun orjinal ürünleride veriliyor,bunu bayi cukkalayıp sonradan satabiliyor,bayiye bırakmayın derim,

kardeşimde 408 gt aldı,böyle hediyeler varmış,bayi araklamış onları,merkeze telefon edince hepsini teslim ettiler

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Cihaner Öztürk yazdı:

Yıllar boyu kullanacağını düşünerek sabırla bekleyeceksin. Kavga dövüş kendine zarar, karşı taraf alışık. Güle güle kullanmak nasip olsun.

Çok haklısınız fakat bu kadar sürede hiç bir net cevap alamamak insanı çileden çıkarıyor. Araba bizim için elzem. Eşim araç olmadığı için her gün 1 saat erken çıkmak zorunda kalıyor iş yerine. Onun da stresi bana yansıyor. O eşiği geçip sizin de yapacağınız işinde deyip içimden geçenleri onlara aktarmama az kaldı...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mert Gülkokan yazdı:

Aynen çok iyi grup

Geçenlerde hazır şatış olan 2 3008 1 408 vardı sabit fiyat garantili

Liste fiyatının altına veriyorlardı

1-2 hafta önce 9 tane 408 vardı. Liste fiyatının altında değil liste fiyatından veriyorlar. Biliyorsun bazı yerlerde üstüne ekleme yaparak satıyorlar. Orda ise lste fiyatından veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Macit Aliyev yazdı:

Size önerim facebook 'peugeot 3008 turkey' grubundan Ahmet Emrah bey ile iletişime geçmeniz.O yardımcı olur size.

Mert Gülkokan yazdı:

Aynen çok iyi grup

Geçenlerde hazır şatış olan 2 3008 1 408 vardı sabit fiyat garantili

Liste fiyatının altına veriyorlardı

Macit Aliyev yazdı:

1-2 hafta önce 9 tane 408 vardı. Liste fiyatının altında değil liste fiyatından veriyorlar. Biliyorsun bazı yerlerde üstüne ekleme yaparak satıyorlar. Orda ise lste fiyatından veriyorlar.

Baktım fakat işlemi iptal edip paramı geri almam da 1 hafta sürüyormuş. Şirket politikaları böyle imiş...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Ben 3008 alırken Ankara Görala 10000 kapora vermiştim. İstediğim sedeli beyaz Sivasta olunca kaporayı iade istedim bir kaç güne geri verdiler o arada da sivasa kapora göndermiştim.

Siz tüm parayı mı ödediniz?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Fiyatların bu kadar hareketli, bayilerin bu kadar kaypak olduğu ortamda keşke garantisi devam eden bir aracı, kurumsal 2.el firmalarından alsaydınız. Tam istediğiniz motor donanım olur muydu bilemem ama paranızla rezil olmaktan kurtulurdunuz.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mehmet Göktürk yazdı:

Sonuç?

Bu soru banaysa, Ankaradan kaporayı 2-3 gün içinde iade ettiler, gittim istediğim rengi Sivastan aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Bu soru banaysa, Ankaradan kaporayı 2-3 gün içinde iade ettiler, gittim istediğim rengi Sivastan aldım.

Yok, konu sahibineydi sanırım :) 

Yorum bağlantısı
Yiğit Özdemir

Arkadaşım da engelli muafiyetiyle citroen marka araç almıştı. Haziran ayının başında gümrük girişi yaptığı belirtilen aracı Ağustos ayının başında teslim edebildiler. Araç muafiyetli olduğu için prosedürü normal araçlardan farklıdır mutlaka ama yine de 2 ayda gümrükten bayiye çekemediler aracı. Bu süreçte aracın fatura için gerekli bilgileri olmasına rağmen bayi inatla faturayı da kesmedi. Bu yüzden 2 aylık süreçte gelen faiz artışları yüzünden çektikleri kredide maliyet artışı oldu baya. Bayi faturayı kesse gidip kredileri hazır çekip ödeyecekler. İnatla o faturayı da kesmediler.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Mehmet Göktürk yazdı:

Sonuç?

Sani Gerşon yazdı:

Yok, konu sahibineydi sanırım :) 

Sonuç güzel ama alengirli.

Dün önce Peugeot Türkiye aradım ve durumu anlattım. Israrla şase numarasını istediler; firmanın şase numarasını vermediğini de özellikle belirttim. Dolandırıldığımı düşündüğümü, çünkü parayı 1 ay önce ödediğimi ve elimde dekontlar harici bir şey bulunmadığını da ekledim. Şikayet açtılar ve döneceklerini belirttiler.

Bu arada da eniştem İzmir de yaşıyor. O bir kaç tanıdık vasıtası ile firmanın muhasebecisine ulaştı ve olayın sebebini öğrendik. Benim gibi 50 insan olsa ve kişi başı 1,9 milyon TL ödeme alıp 1 ay bankada mevduat yapsalar büyük para oluşuyormuş:( Ve maalesef bunu yapıyorlarmış.

Bunları öğrendikten 2 saat  sonra da, ne hikmetse satış danışmanım arayarak aracın geldiğini belirtti.

İlk hedefim arabayı teslim almak. Sonrasında nereyi bulabilirsem ki ticaret bakanlığı dahil firmayı şikayet etmek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Hakan Yavaş yazdı:

Bunları öğrendikten 2 saat  sonra da, ne hikmetse satış danışmanım arayarak aracın geldiğini belirtti.

Gözünüz aydın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Yavaş yazdı:

Benim gibi 50 insan olsa ve kişi başı 1,9 milyon TL ödeme alıp 1 ay bankada mevduat yapsalar büyük para oluşuyormuş:( Ve maalesef bunu yapıyorlarmış.

Hem geçmiş olsun, hem de gözünüz aydın.

Bu yaşanılanları artık normal buluyorum. Satacak araba yok, gelenden açıktan para alamıyor, bu durumda gelenleri bekletip aldığı parayı işletse fena iş çıkmıyor kendisine. Tabii ki doğru değil, orası ayrı.

Matematiksel olarak ayda yaklaşık 45binTL para kazanabiliyor 2milyonTL'den.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Hakan Yavaş yazdı:

Neyapsamki??

Abi ismin çok tanıdık geliyor ya. Ciğer sektörüyle bi bağlantın var mı?

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Çalışkan yazdı:

Abi ismin çok tanıdık geliyor ya. Ciğer sektörüyle bi bağlantın var mı?

Okuyup okuyup kahkaha atıyorum. Allah da sizi güldürsün :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Hakan bey hayırlı olsun, firmayı şikayet edeceğim demişsiniz, sonra size ulaşıp, hakan yavaş, ciğerimizi söktün diye dönüş yapıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

PSA grubu teslimat konusunda şu an sınırları zorluyor. Gruplar şikayetlerle dolu malesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...