İçeriğe Yönlendir

Symbol Yakıt Seviye Göstergesi Sorunu

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba dostlar. 

Arabanın yakıt göstergesi, pompacının aşırı yakıt doldurmasından mütevellit depo  göstergem dondu kaldı. Biraz yakıt yakarsam belki normale döner diye bekledim. Litre bazında toplam tüketilen yakıt miktarı 20 litreyi buldu. Lakin halen sorun düzelmedi. Yakıt göstergesi 6 diş sabit durmaktadır. Bu sorunu Clio 4 ve Symbol sahipleri yaşadığına dair yutubede videolar gördüm.. Bunun çözümünü bulunca buraya paylaşıcam. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sorunu o nesil tüm renault'lar yaşıyor maalesef. Ben 1 kere garantiden şamandıra değiştirmiştim. Bende depo bi dolu bi boş gözüküyordu. Artık ne yakıt kaldı, km'den takip eder hale gelmiştim. 

2 seçenek var.

1- Akü sökülüp 10dk beklenip takılacak. Düşük bir ihtimal düzelebilir

2- Şamandıra değişecek.

Çözümü başka yerde aramayın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çok dolmaktan şamandıra bozulmaz bence. Zaten gırtlak yapsan fazlasını atıyor. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Takili kalmis olmasin? Bi söküp bakmakta fayda var. Soketlerini cikar tak. Belki düzelir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Doğan yazdı:

Takili kalmis olmasin? Bi söküp bakmakta fayda var. Soketlerini cikar tak. Belki düzelir. 

Çok yol yaptım. Bozuk yollardan geçtim. Takıldıysa bile artık bu sürede düzelmez miydi. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Çok yol yaptım. Bozuk yollardan geçtim. Takıldıysa bile artık bu sürede düzelmez miydi. 

Benzin alıp dene bence. Renolar şamqndırayı her saniye okumaz. Okuyup yol pc tüketimi üzerinden düşüyor.

Okumayı unutmuş olabilir.

Yani Sani nin dediği gibi akü ile düzelebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Benzin alıp dene bence. Renolar şamqndırayı her saniye okumaz. Okuyup yol pc tüketimi üzerinden düşüyor.

Okumayı unutmuş olabilir.

Yani Sani nin dediği gibi akü ile düzelebilir.

Ben yarın deneyecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tam gırtlak dolduysa fazladan 10 litreye yakın alıyor.  ilk 10 litrede zaten düşmüyor. Birazdaha kullan düşer.

Bu arada yakıt göstergesini resetlemek istiyorsan sigortasını sök tak güncel yakıta göre günceller. 

Eğer anahtarsız çalıştırma varsa yakıt alırken kartı mutlaka çıkar. Kart takılıyken saçmalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ersen Tapan yazdı:

Tam gırtlak dolduysa fazladan 10 litreye yakın alıyor.  ilk 10 litrede zaten düşmüyor. Birazdaha kullan düşer.

Bu arada yakıt göstergesini resetlemek istiyorsan sigortasını sök tak güncel yakıta göre günceller. 

Eğer anahtarsız çalıştırma varsa yakıt alırken kartı mutlaka çıkar. Kart takılıyken saçmalıyor.

abi yakıt alırken kontakta anahtar tutmam imkansız gibi bişiy.

IMG_0988.jpeg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

abi yakıt alırken kontakta anahtar tutmam imkansız gibi bişiy.

Kartlı olabileceğini düşünmüştüm. 
O zaman sigorta işine bak. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ersen Tapan yazdı:

Kartlı olabileceğini düşünmüştüm. 
O zaman sigorta işine bak. 

üniversite uydu şübe kurulumları nedeniyle aktif görevdeyim. Arabaya vakit bulamıyorum. İlk fırsatta deniyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...