İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo Giulietta Vites Hatası

Oğuzhan Güdek
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Oğuzhan Güdek

Öncelikle selamlar ve herkese iyi forumlar dilerim.

Arkadaşımın aracında ufak bir problem meydana geldi ve ben de sizlere danışabileceğimi söyleyerek konuyu buraya açıp yardımınızı istemeye geldim.

Araç normal hiçbir sorun yokken bir anda vites hatası veriyor ve şuanda geri vitese geçmiyor, kendini boşa alıyor. Problem hakkında başka bir bilgi ya da fikrimiz yok.

Kendimce ufak tahminler yapsamda acemiliğimle bilgi kirliliği yaratmak istemedim. Sizin fikirleriniz nelerdir, problem neyden kaynaklanıyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akünüzün voltajını bi kontrol ettirin. Debriyaj sağlamsa bir arıza kodu okutulabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Güdek
Sani Gerşon yazdı:

Akünüzün voltajını bi kontrol ettirin. Debriyaj sağlamsa bir arıza kodu okutulabilir.

Teşekkürler hocam, yarın ilk iş bunlara baktıracağız.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Güdek

@Selim Bilgin @Sani Gerşon İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aracın arızasını bulduk. Açıklama yazacağım ki bu problemle karşılaşan olursa bir ışık olsun isterim.

Aracımızda TCT şanzıman var. Akü voltaj değerleri normal, debriyaj sağlam. 1. ve 3. vites hatası alıyoruz.  D ye geçişinde bir problem yok. Biraz sanayide vakit geçirip uğraştıktan sonra problemin sebebinin " TCT Elektronik Robotu" olduğunu söylediler, sanırım şimdi parçayı değiştirecekler. Arıza düzelirse konuya güncelleme yapmayacağım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Selim Bilgin

Sonraki aşamada robottandır diyecektim ben de. Geçmiş olsun. Çift kavramalılarda sık rastlanan bir durum, DSG'deki muadili mekatronik ünite, çalışma mantığı aynı olmasa da işlevsel olarak ona denk düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...