İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk4 Boşta Sallanan Boru

Fatih Karaa

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba geçen gün mk4 mondeo aracım hafif hararet yaptı radyatör patladı değiştirdim ama resimdeki boru boşta sallanıyor internette araştırdım sadece kablo özelliklerini bulabildim sizce nereden çıkmıltır kablo. 

IMG-20230820-WA0000.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Oğuzkan Erışık yazdı:

Şanzıman havalandırma hortumu veya akü tablası su tahliyesidir.

Hocam şanzımanın üstünde bir delik var ama ben şu sistemi ile alakalı diye düşünüp şanzımanın içine şu göndermeyim diye oraya takmamıştım şuan oradaki boşluğa taktım bakalım 

IMG_20230820_163536.jpg

IMG_20230820_163632.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neden patladı acaba. 
Muhtemelen genleşme kabı kapağınız bozuk.  
Basıncı kapaktan tahliye etmesi gerekirdi.  

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden patladı acaba. 
Muhtemelen genleşme kabı kapağınız bozuk.  
Basıncı kapaktan tahliye etmesi gerekirdi.  

Usta orjinal radyatörü olduğunu eskidiğini ve alttan çürümüş o yüzden patlamış dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Karaa yazdı:

Hocam şanzımanın üstünde bir delik var ama ben şu sistemi ile alakalı diye düşünüp şanzımanın içine şu göndermeyim diye oraya takmamıştım şuan oradaki boşluğa taktım bakalım 

IMG_20230820_163536.jpg

IMG_20230820_163632.jpg

Taktığınız borunun ucuna bakın birde. Ucu boşta olsa gerek. Eğer su ile alakalı biryere bağlı ise bence çıkarın.

Ama %90 ucu boştadır

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Oğuzkan Erışık yazdı:

Taktığınız borunun ucuna bakın birde. Ucu boşta olsa gerek. Eğer su ile alakalı biryere bağlı ise bence çıkarın.

Ama %90 ucu boştadır

Ucu böyle kesik gibi duruyor sanki etrafında bir klip yada kelepçe ile tutuyormuş ama basıncın etkisi ile parça uçmuş gibi duruyor 5 km yol yaptım oraya takılı bir sorun olmadı şimdilik

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Karaa yazdı:

Ucu böyle kesik gibi duruyor sanki etrafında bir klip yada kelepçe ile tutuyormuş ama basıncın etkisi ile parça uçmuş gibi duruyor 5 km yol yaptım oraya takılı bir sorun olmadı şimdilik

Bence şuan doğru yerde. Ama teyitlemek için üstündeki parça numarasından bakmalı ne olduğuna

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bence şuan doğru yerde. Ama teyitlemek için üstündeki parça numarasından bakmalı ne olduğuna

Parça numarasını arattım ama internette ama kablonun özellikleri yazıyor net bir bilgiye ulaşamadım maalesef. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...