İçeriğe Yönlendir

2006 mondeo dizel esp arızası

Seyit Boydak

Recommended Posts

Seyit Boydak

S.a   arkadaşlar 2006 dizel mondeo  ghia aracımın esp lambası aracı çalıştırınca durduk yere yandı.Araçta bir tamirat yapılmadı, herhangi bir arızada yok.Aküyü ölçtürdüm sağlam,Cihazla baktırdım herhangi arıza kodu vermedi.6ay önce şarj dinamosunu sıfır orjinal alıp taktım.Neden yapabilir başına gelen varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Yanlış anlamayın ama şöyle bir bakınca yaşadığınız sorunları sormak harici uğramamışsınız. 

Hepimiz aynı ölçüde davranırsak (ki sizin kadar hakkımız) yanıt alamamanız normal değil mi? 

Forumları acil servis ya da her konuda bilgili kişilerin olduğu bir ortam olarak görmemek lazım. 

Sorunuzun yanıtını vermekte zor, cihazla baktırmışsınız arıza kodu yok. Ama göstergede esp lambası yanıyor ise benim aklıma 2 seçenek gelir. 

1) Bakılan cihaz doğru değil

2) Araçta çekiş kontrol varsa o kapatılmış. Bunu açmanız lazım. Biri kurcalamış olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Ü.Emre Kartal yazdı:

Yanlış anlamayın ama şöyle bir bakınca yaşadığınız sorunları sormak harici uğramamışsınız. 

Hepimiz aynı ölçüde davranırsak (ki sizin kadar hakkımız) yanıt alamamanız normal değil mi? 

Forumları acil servis ya da her konuda bilgili kişilerin olduğu bir ortam olarak görmemek lazım. 

Sorunuzun yanıtını vermekte zor, cihazla baktırmışsınız arıza kodu yok. Ama göstergede esp lambası yanıyor ise benim aklıma 2 seçenek gelir. 

1) Bakılan cihaz doğru değil

2) Araçta çekiş kontrol varsa o kapatılmış. Bunu açmanız lazım. Biri kurcalamış olabilir. 

Teşekkürler sağolun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ü.Emre Kartal yazdı:

Yanlış anlayacak bir şey yok.. güzel cevap vermişsin. 

2013 ten beri 60 mesaj ancak yazabilmiş.. onlar da kendi konularıdır.. 

Seyit Boydak yazdı:

S.a   arkadaşlar 2006 dizel mondeo  ghia aracımın esp lambası aracı çalıştırınca durduk yere yandı.Araçta bir tamirat yapılmadı, herhangi bir arızada yok.Aküyü ölçtürdüm sağlam,Cihazla baktırdım herhangi arıza kodu vermedi.6ay önce şarj dinamosunu sıfır orjinal alıp taktım.Neden yapabilir başına gelen varmı acaba.

Soruya gelirsek.. 

Sorun devam ediyorsa ve araç yürümeden yandıysa, ya akü voltaj kaynaklıdır. Yada esp abs modül arızasıdır.. 

Araç yürüyünce yandıysa ve devam ediyorsa tekerlek içlerinde bulunan sensörlerden birinde yada tesisatında arıza vardır.. 

Sorun devam etmiyor ve anlıksa; akü veya şarj dinamosu kaynaklıdır.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlış anlayacak bir şey yok.. güzel cevap vermişsin. 

2013 ten beri 60 mesaj ancak yazabilmiş.. onlar da kendi konularıdır.. 

Soruya gelirsek.. 

Sorun devam ediyorsa ve araç yürümeden yandıysa, ya akü voltaj kaynaklıdır. Yada esp abs modül arızasıdır.. 

Araç yürüyünce yandıysa ve devam ediyorsa tekerlek içlerinde bulunan sensörlerden birinde yada tesisatında arıza vardır.. 

Sorun devam etmiyor ve anlıksa; akü veya şarj dinamosu kaynaklıdır.. 

Kardeş cevap vermek zorunda değilsin. 2013 ten beri kaç mesaj yazmam gerekiyordu, Cevap yazarsın veya yazmazsın ,ben mesaj atarım veya atmam , kimseyi yargılamak sana düşmez.  Hele heleki anlamadığımız  konularda  burda boşu  boşuna laf  üretmeyede gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Seyit Boydak yazdı:

Kardeş cevap vermek zorunda değilsin. 2013 ten beri kaç mesaj yazmam gerekiyordu, Cevap yazarsın veya yazmazsın ,ben mesaj atarım veya atmam , kimseyi yargılamak sana düşmez.  

Bizi yargılamak size düştü ama.. o nasıl oluyor.. :)

Seyit Boydak yazdı:

Hele heleki anlamadığımız  konularda  burda boşu  boşuna laf  üretmeyede gerek yok.

Sen anlayanı bul o zaman 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...