İçeriğe Yönlendir

HAYAL Kırıklığı.! Tek Kelime *Berbat, Mercedes Hakkında Olup Bitenler. Öneri Gereklidir

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Herkese iyi gunler diliyorum,

Ben bir arkadasin sahip olmasi sonucu mercedes ile baya bir hasir nesir oldum, Sonra baktim ki bu bir ask a donustu tamam cok guzel sevdik ettik. Ve Gecenlerde bir bayisine gittim bilgi edinmek diger araclara bakmak vs bunlar icin.   Neyse kapidan iceri girdim, resepsiyonla biraz konusmalar falan.....

Araclari gormek istedim ve gezmeye basladim.

Bakin abartisiz bir sekilde soyluyorum..... gordugum araclar te-ne-ke, Neden boyle? 

CLA e200, CLA 180, C KLAS A KLAS,   bunlari inceledim, S klas bunada baktim (bir tek s klas bir tik araba gibi geldi), hatta bir tanede gle yada glc olmasi lazim di jip de inceledim

Agac bolumu felaket agac hissi sifir.... plastik gibi, -kapilar sanki bos, kut kut, /dacia sanki, kapanma hissi berbat... icerisi bir oda gibi, yani bir sey ama araba ici degi. Ruh yok his sifir sanki araba degil baska bir sey

Hepsı bırbırıne benzıyor, eskı c serısı tıpı yok, eski oturaklik yok, eski mercedesler bir altin olmus bunu anladim.

Ve bence bu isi yapan bu mercedes hissini veren guzel markalar var sizde lutfen ekleyin ,belki evet eskisi gibi tad vermiyor yenilerden ama o tadi verenler vardir bence bunlar,

Kendini bozmayanlar:

Bmw 3 ve 5 serisi

Audi serileri cok guzel

Porsche panamera dusunulebilir pahali ama secenek olsun diye yaziyorum

Suanlik aklima gelen bunlar sizde eklerseniz arac ve modelleri, daha farkli bir bakis olur ve alternatifler cogalir (burda amac kalite, super konfor, ve goruntuye hitap eden mercedes tarzi araclari ama yolundan sasmamis sekilde kesfetmek istemem dogrusu)

Cunku anlıyorum kı bunlar mercedesı bıtırıcek barı ona benzer bır yenı tutkumuz olsun, o yuzden cok onemlı onerılerınız sizce ne olur alternatif?

Bunu bir tek ben mi hissediyorum ? Bu mercedes e neden bu oldu nasil oldu kim yapti bu projemi, Mahfetmisler.........

• Mutlu 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Her ne kadar yeni modeller eskisi gibi olmasa da yıldız yıldızdır. İmkanım olsa alırdım. :)

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Furkan Avcı yazdı:

Eski model mercedes alın aşkınız devam etsin :)

O araclara da insan guvenemiyor, kim kullandi, bluetooth tarzi ozelligi var mi sorun cikarir mi vs vs , bu yeni duzen adama hayal bile kurdurtmuyor

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Her ne kadar yeni modeller eskisi gibi olmasa da yıldız yıldızdır. İmkanım olsa alırdım. :)

Abi degil, bak surus testi degil sadece git ve oyle bir gez bir kapiyi ac ve gir icine bir arabanin...... Berbat...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Tulak Akan yazdı:

Abi degil, bak surus testi degil sadece git ve oyle bir gez bir kapiyi ac ve gir icine bir arabanin...... Berbat...

Ya bir G ya da E serisi hoş deği mi? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

MBUX devreye alindiktan sonra, tüm modellerin ici birbirine benzedi. Artik konsol tasarimi icin pek ugrasilmiyor. 2020'de bir yil kadar CLA200 Shooting Brake kullanmistim, acikcasi giris seviyesi olmasina ragmen, o kadar kötü oldugunu düsünmüyorum. Arkadaslarim Leasing ile her yil farkli modelleri kiraliyorlar, bu nedenle deneme sansim da oluyor. C-Klasse ic tasarim acisindan bana göre güzel. Trimlerden ses geldigini kabul ediyorum ama teneke diyemem acikcasi.

Eski modeller benim de hosuma gidiyor. Calistigim bölümün araclari genel olarak eski model Mercedesler. Aralarinda bir GLS500 var ki, tek geciyorum :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapı sesi eskisi gibi olmayacak ama kapıdan biri vurduğu zaman içerideki sağlam kalacak ise varsın vita yağ teneke sesi gelsin kapatırken açarken

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Kapı sesi eskisi gibi olmayacak ama kapıdan biri vurduğu zaman içerideki sağlam kalacak ise varsın vita yağ teneke sesi gelsin kapatırken açarken

Kalın bir naylon gererek o ses mümkün. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Konudan sonra hisseler asagi yönlü, YTD.

Screenshot 2023-08-24 132333.png

reis yine ters köşe yaptı mercedes kendine gelemez daha

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Zamanında akademisyenin birisi mail sunucudan şikayet için aradığında aramızda geçen diyalog;

-Siz bize neden bir Gmail yada Hotmail ayarında kaliteli hizmet veremiyorsunuz....
-Hocam siz Oxford, Cambridge ayarında akademisyen olun söz bizde size o hizmeti vereceğiz :)

Galeriye girip Yıldızı beğenmeyen gencin hayattan beklentisini ve limitlerini merak ettim şimdi ben :)

• Beğen 5
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Favorilerde düşmeye başladı, 

Aman tanrım didim....

zaten düşüyordu da son yarım saatte hızlandı. Kredi işi hepten hayal olunca, millet arabasını nakite çevirip faize atmak istedi heralde

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Hamit inan yazdı:

Zamanında akademisyenin birisi mail sunucudan şikayet için aradığında aramızda geçen diyalog;

-Siz bize neden bir Gmail yada Hotmail ayarında kaliteli hizmet veremiyorsunuz....
-Hocam siz Oxford, Cambridge ayarında akademisyen olun söz bizde size o hizmeti vereceğiz :)

Galeriye girip Yıldızı beğenmeyen gencin hayattan beklentisini ve limitlerini merak ettim şimdi ben :)

Hamit abi olay su, bir suredir cls suruyorum 2005 model, ve bazi c kompresorleri falanda gordum, dun gordugum sey beni sok etti, boyalari bile dogru duzgun degildi kirik parlak yansimalar, kapinin mentesesinde kut kut kademeli durmalarda gelen ses..... 

Icerisi resmen bir kutu, araba hissi yok, yani neyiyle hava atacaz biz bu arabnin, veya icinde neyi ile kendimizden gecip su hisse bak diyecegiz ? Abi Allah askina git bi gor berbat halde.... 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mercedes zamanında çıtayı öylesine yükseltmiş ki, şimdi ne yapsa beğenmiyoruz. 

Biz 2 sene önce hanıma GLB200 AMG aldık. Ben de skoda kodiaq kullanıcısıyım, glb 1.33 cc 163 HP, 4x4,   benim araç ise 1.4 150 HP. 

Mercedesin geri görüş kamerası cam gibi full hd kalitede iken, benim araç boş paket olduğundan kamerası yoktu, ben alıp taktım. Mercedesin farları çok başarılı örneğin, ben led mercek taktırdım, aynı kaliteye yakın aydınlatmam oldu. 

Benim araç glb'nin üzerinden atlar motor performansı söz konusu ise. 

İşçiliğine gelirsek mercedes'in işçiliği ve parça kalitesi kodiaq'tan çok çok değilse de daha iyi. 

Şu an yeniden araç olacak olsam glb 'ye dönüp bakmam bile. Beklediğimiz Mercedes kalitesinde değil. 

İşçilik ve parça konusunda maliyetler çok önemli olduğundan kısabildikleri kadar kısıyor üreticiler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Mercedes zamanında çıtayı öylesine yükseltmiş ki, şimdi ne yapsa beğenmiyoruz. 

Biz 2 sene önce hanıma GLB200 AMG aldık. Ben de skoda kodiaq kullanıcısıyım, glb 1.33 cc 163 HP, 4x4,   benim araç ise 1.4 150 HP. 

Mercedesin geri görüş kamerası cam gibi full hd kalitede iken, benim araç boş paket olduğundan kamerası yoktu, ben alıp taktım. Mercedesin farları çok başarılı örneğin, ben led mercek taktırdım, aynı kaliteye yakın aydınlatmam oldu. 

Benim araç glb'nin üzerinden atlar motor performansı söz konusu ise. 

İşçiliğine gelirsek mercedes'in işçiliği ve parça kalitesi kodiaq'tan çok çok değilse de daha iyi. 

Şu an yeniden araç olacak olsam glb 'ye dönüp bakmam bile. Beklediğimiz Mercedes kalitesinde değil. 

İşçilik ve parça konusunda maliyetler çok önemli olduğundan kısabildikleri kadar kısıyor üreticiler. 

Övdün mü sövdün mü anlayamadık :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Eskiden emisyon derdi bu kadar yoktu. Üreticilerin ''tamamı'' bunun rahatlığıyla yüksek hacim, daha ağır ve kaliteli malzeme ile araç üretiyordu. Sonra hafifletmek ''zorunda'' kaldılar. Haliyle yol tutuş için sertleştirdiler. Bütün markalar da bu böyle oldu ama premium mercedes bmw audi porsche gibi markaların kalite çıtası uzayda olduğu için fanatikleri çok eleştirdi.

Diğer bir husus sizin baktığınız araçlar türkiye paket. Bizde donanım dahi ötv'ye tabii olduğu için özellikten yoksun. Görünüm ve konfora direkt etki ediyor opsiyonlar. Far denmiş,yumuşak değil denmiş şu bu denmiş de CLA'nın bile multibeam far+airmatic opsiyonu var. Bunlarla aldınız da memnun mu etmedi?

Ha unutmadan para önce ihtiyaç için sonra mutluluk için harcanır. Kendinizi mutlu etmek iyidir ama iş elaleme hava atmaya giderse bunun sonu yoktur.  

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tulak Akan yazdı:

Hamit abi olay su, bir suredir cls suruyorum 2005 model, ve bazi c kompresorleri falanda gordum, dun gordugum sey beni sok etti, boyalari bile dogru duzgun degildi kirik parlak yansimalar, kapinin mentesesinde kut kut kademeli durmalarda gelen ses..... 

Icerisi resmen bir kutu, araba hissi yok, yani neyiyle hava atacaz biz bu arabnin, veya icinde neyi ile kendimizden gecip su hisse bak diyecegiz ? Abi Allah askina git bi gor berbat halde.... 

Hayattaki en büyük derdin beğenmediğin mercedes olsun biladerim

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Artık lükstense ekonomi daha ön plana çıktı, pahalı kaplamalar, kalın kaportalar yerine, hafif , iş görecek ağırlıkta metal aksam ve görünüşte eskisi ile aynı ama daha ucuz kaplamalar ve iç aksamlar kullanılıyor. Artan rekabet ve ekonomik koşullar markaları buna itiyor. EE napıcan merso da olsan sende tencereni doldurucan :)

Araçtan beklenti yol konforu, güvenlik , sağlamlık ve sorunsuzluk oldu. Maun kaplama ön göğüs isteniyorsa üst klansman markalara bakmak lazım. ( bentley , maybach v.s.)

2022-mercedes-maybach-s-dashboard-carbuz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Servet Aydın yazdı:

Hava atılacak tek makina. Ne istersen sunan şey bu şey🔥

IMG_4319.jpeg

Hayırlı olsun diyelim mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...