İçeriğe Yönlendir

HAYAL Kırıklığı.! Tek Kelime *Berbat, Mercedes Hakkında Olup Bitenler. Öneri Gereklidir

Tulak Akan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Adanalı biri vardı. Aklıma o geldi birden :biggrin:

Yok değil. :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tamam son nesil mersolar eski nesiller gibi değil. Ama berbat demek için ondan daha iyi. Bir otomobil deneyimin olması lazım.

Allah nasip etti bir çok mersedesim oldu. Yine ilerde durumum olursa şimdiki sahip olduğumdan yeni versiyonlara yada üst sınıflara geçmeyi istiyorum. 

W124 w210 w211 w202 w203 un ruhsat sahibi oldum. W212 ve w204 u deneyimlerim.

Hepsinde ayrı güzel kombinler var motor şanzıman olarak. Yeni nesillerin motorlarinda kullandığım modellerin hazzı ulaşılabilir olanlarında yok.

M111 motor hem atmosferik hem kompresör deneyimledim. Farklı motor ve şanzımanlarda yine m271 keza öyle farklı kasa  motorve şanzımanlari kullandım.

93 modeli de oldu 2007 modeli de.

A olsun b olsun cla olsun ruh olarak eski nesil Mercedesler gibi değil doğru. Ama o sınıfta zaten eski Mercedes kullanıcı olup alan yok. Yeni nesile hitap ediyor. Daha spor hada kompakt Mercedesler onlar. C serisinde de 205 kasa ve üstünde motor tercihi ekonomi odaklı olunca Mercedes beklentisi karislanamiyor olabilir. Ulaşılabilirligin artması Mercedesi mercedeslikten çıkarmaz ama ruhta bazı eksiklikler yaratabilir.

88 w201 deki Mercedes mühendisligi w124 deki itina şimdiki araçlarda tam anlamı ile olsa bu fiyatlara sıfır Mercedes almak imkansız olurdu.

O yüzden ki Mercedesin eski modelleri bile akranlarına göre hala yollarda süzülüyor ve para ediyor. Müzelik ayarda olanları sıfır Mercedes fiyatına yakın iyi kondisyondakileri 20 yaş genç diğer markalar kadar prim yapabiliyor.

images?q=tbn:ANd9GcQhQwXcQv7d3nBrksIPkWO

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Galip Kul yazdı:

Tamam gönderiyorum ama beni burda akla çünkü biraz zan altında kalmış oldum

Belge gelmedi.. engelliyorum.. 

Gelince açarım.. 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Az sonra üçünden biri yeni konu açar. Arkadaşımın kayincosuna , dayısına , hala kızına araç bakıyorum. Yormayan d segment araç  arıyorum. Benzinli mi dizel mi olmalı. Ben benzinli tavsiye ettim diye milyonuncu konularına giriş yaparlar. Farkında değil heralde baslattigi konuyu diğeri ile onun ağzından cevaplıyor Tulak Galip Fatih😃

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tolgahan Doğru yazdı:

Az sonra üçünden biri yeni konu açar. Arkadaşımın kayincosuna , dayısına , hala kızına araç bakıyorum. Yormayan d segment araç  arıyorum. Benzinli mi dizel mi olmalı. Ben benzinli tavsiye ettim diye milyonuncu konularına giriş yaparlar. Farkında değil heralde baslattigi konuyu diğeri ile onun ağzından cevaplıyor Tulak Galip Fatih😃

Doğru tespit.  
👍🏻

Yorum bağlantısı
Olcay Diker
Mustafa Tüfekçi yazdı:

88 w201 deki Mercedes mühendisligi w124 deki itina şimdiki araçlarda tam anlamı ile olsa bu fiyatlara sıfır Mercedes almak imkansız olurdu.

katılıyorum,

oto...günlüklerim kanalı Oğuzhan'ın,

geçen yıl,  W124 200e sini satarken koyduğu vidyo geldi direk aklıma,

ilk sahibi alırken 4 kilo altına denk para vermiş dediği cümle..

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kötü olan mercedes birtane. O da Önder abideki avantgarden e 270 cdi. (Tutulmayan ara motor)

• Beğenme 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Önder Özcan yazdı:

Ali Cihangiroğlu? Sen misin :unsure2:

Bi yarım saat önce aramıştı ama ondan olabilir mi :bambam2:?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
İlkay Başaran yazdı:

Kötü olan mercedes birtane. O da Önder abideki avantgarden e 270 cdi. (Tutulmayan ara motor)

5 silindir araba mı olur

• Beğenme 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Keskin yazdı:

ikisini toplasan bi e270 cdi etmez

Arıza çıkartma potansiyelinde mi :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

multivan’ın 5 silindir sesi rampa çıkarken muazzamdı, bi mercedes’de veya volvo’da çok daha güzel çıkacağına eminim. hele bi 2.3 turbo quattro makina olsa evi kapatırım içinde yatarım. 5 silindir candır :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ebrar Tüfek yazdı:

multivan’ın 5 silindir sesi rampa çıkarken muazzamdı, bi mercedes’de veya volvo’da çok daha güzel çıkacağına eminim. hele bi 2.3 turbo quattro makina olsa evi kapatırım içinde yatarım. 5 silindir candır :) 

3 ve 5 silindir makinalar herzaman süper ses veriyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
İlkay Başaran yazdı:

3 ve 5 silindir makinalar herzaman süper ses veriyor.

Dizel arabaya binmeyeceğim diye yemin ettim, yoksa bütçe olsa alıp kapıya koyardım bitane. Şuan rahatım tüplü clio ile şehir içi 7.5 litre gaz yakıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...