İçeriğe Yönlendir

Astra Turbo Kanat Boşluğu Arızası

Mehmet Işıtman
Çözüme git Mehmet Işıtman tarafından,

Recommended Posts

• Çözüm
Mehmet Işıtman

Sorun çözüldü. Turbo revize oldu. Turbocu usta sözleri: bu araçlarda boşluk kronik. Pervane küçük. Şehir içinde uzun süre düşük hızda gidince turbo bu arızayı verebiliyor. Kanatta çok boşluk var. Şekilnde oldu. Kanat baya oynuyordu arkaya öne. 

Egr temizliği ve bir büyük pervane ile bu sorunu yaşamazsın dedi. Masraf ortalama 7 bin TL. Herkese teşekkür. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Işıtman
Çağlar Bayur yazdı:

büyük pervane eski fabrikasyon  gövdeye nasıl sığdı onu anlattı

Abi bir büyük boy dedi ama anlamadım bende. Araç alımından vazgeçtik iade edildi ama problemde çözüldü yazmak istedim tecrübemi umarım faydalı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo gövdesi sabit aluminyum içinde dönen pervanenin de çepere olan mesafesi ölçmedim ama saç kılından hallice bir mesafe, oraya daha büyük neyi nasıl takar ben anlamadım, arkaya öne oynamasının da pervane boyu ile ilgisi olmaz, sorun çözülsün de yaptığı işlemi saklamış gibi geldi bana, usta maharetidir saklar o ayrı. benm turbo denince sıfırının alınıp takılması taraftarıyım revizyon sonrası ömüre bakmalı ilerleyen km lerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Çağlar Bayur yazdı:

neler yapılıyor turbo bakmında

Yağ bakımı  hortumlar içinde kurum varsa temizlik birebir görmedim ustanın anlattıkları

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersen şahin yazdı:

Yağ bakımı  hortumlar içinde kurum varsa temizlik birebir görmedim ustanın anlattıkları

yağ zaten motor yağı 10 bin de bir değişen, kurum yanma odasında olur, egzos pali zaten bakımsal sökülemez, usta bu bakım için ayrı para almış ise sorgulamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Usta hibrit turbo yapmış. :) ne gider şimdi o beee

Yazılım yoksa arızaya geçmesine ne yapalım🔥

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

Yazılım yoksa arızaya geçmesine ne yapalım🔥

Motor indiririz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...