İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta Su Köpürmesi

Muhammed Yurga

Recommended Posts

Muhammed Yurga
(düzenlendi)

Selamlar. 2011 benzinli Fiesta aracımda sıcakken su köpürmesi sorunu yaşıyorum.

Araç soğukken çalışınca hiç sorun yok. 90 derece ve sonrasında yedek su deposu kapağı açıkken suda köpürme ve dışarı fışkırarak çıkma sorunu var. Evet kaynıyor ama bu kadar fazla köpürmesi normal mi bilemedim, aklıma takıldı.

Suda kirlenme vs hiç yok

Yedek su deposu kapağı kapalıyken kapağından fıss diye hava sesi geliyor.

Sorunsuz şekilde 105 derecede fan açıyor ve çok hızlı soğuyor.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

tarihinde Muhammed Yurga tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhammed Yurga yazdı:

90 derece ve sonrasında yedek su deposu kapağı açıkken suda köpürme ve dışarı fışkırarak çıkma sorunu var.

Fizik kanunları işliyor. Normal.

Niye böyle bir şey yapma ihtiyacı hissettiniz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kapak açıkken dışarı atabilir basınçlı sistem normaldir. Video yükleyebilir misiniz görelim nasıl bir köpürme. Kapak kapalıyken hava sesi gelmemesi lazım kapak arızalı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Çoğu araçta önemli ancak fiestalarda daha önemli. Orjinal olmayan kapak yüzünden araba 2 kere tüm suyunu boşalttı hatta acemiliğime gelip bir tanesinde hararet yaptı sanıp üzülmüştüm. Kapak muhakkak orjinal olmalı. Bilmiyorsanız hemen değişin. Biliyorsanızda bence değiştirin. Yay sistemi bozulmuşta olabilir.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Kapak veya kap eskimiş. Benim araçta orjinal olduğu halde özelliğini yitirmişti. Önce kapak sandık ama kabin ağzı genişlemiş. Kapak da tam tutmuyor fiss sesi yapıyordu. Orjinali ile değiştik düzeldi. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

2006 benzinli Fiestamda köpürme ve kaynama ve fışkırma olarak başıma geldi. Radyatör delinmiş değiştirmiştim. Ön göğüs komple sökülmüştü bir radyatör için. Suyu boşaltıyordu resmen. 😏

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...