İçeriğe Yönlendir

Muayene yaptırmalı mıyım?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

SIBWNH.jpg

Aracın tescil tarihi ile trafiğe çıkış tarihinde 2 ay fark olduğu için muayene zamanını geçirmişim. Yarın için randevu aldım ancak geçen hafta fara taş gelmesi sonrası çatlak oluştu. Hava yağmurlu olduğu için içten buhar da yapmış. Bugün servise gidip beyan yazdım. Yarın sizce muayeneye gidip şansımı denemeli miyim. Muayeneden red alırsam, 1 aylık süre içinde polis çevirirse muayeneden ceza yazar mı? Far 2-3 haftaya gelecekmiş. Muayeneden geçme şansı var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence geçer, en fazla fardan kalır, yenisi takılınca geçer, muayyene süresi geçmişse ve ilkinde kalırsa evet polisin ceza yazma riski var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muayenenin 1 ay olayı ile trafiğin ceza olayının maalesef ki alakası yok. Muayene tarihi nettir. Geçirirseniz ve yakalanırsanız, ceza yiyebilirsiniz (polise göre durum değişir). 1 ay süreci, Tüvtürk'ün bizlere bahşettiği ücretsiz ikinci kontroldür.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Geçer gibi duruyo bi şansınızı deneyin olmazdı Cam çatlak giderici bazı ürünler vardı internet ortamında satılan onlarla kapanabilir belki

Aramızda kullananlar varmı acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

AĞIR KUSUR : AYDINLATMA SİSTEMİ

Aydınlatma Tertibatları/Elektrik
Far-cam/reflektör: hasarlı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Metin Akbal yazdı:

O bir aylık süre içerisinde hem ceza yazıp hem aracı bağlar.

muayenesiz yakalanınca 900 küsür ceza ve 1 haftada aracı muayene yapılması için süre veriliyormuş.

Mehmet Ozyurek yazdı:

AĞIR KUSUR : AYDINLATMA SİSTEMİ

Aydınlatma Tertibatları/Elektrik
Far-cam/reflektör: hasarlı

Bu arada muayene istasyonlarında araç kısıtlaması var, Ankara için bile 2 hafta sonraya yer bulunabiliyor, günde 2 saat saat yer var görünüyor. 9:15 - 12:15. Yakın ilçeler ve çevre illerde de aynı durumda. Dün tüvden aradılar sabah 15 araç alacağız sizi sabaha kaydıralım mı dediler, ben far çatlak dedim, bir girin muayeneye belki geçebilir dediler. öğlen götüreceğim bakalım. hiç olmazsa egsozu emisyonu halletmiş olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İşyerinde kullandığımız eski servis aracının stop lambalarında kırık vardı(bildiğin parça yoktu) bantıyordum(sinyal ve geri vites kısmındaydı) hafif kusurlu olarak geçiyordu enson 2 sene öncesine kadar. Sonra aracı değiştik yönetmenlik hala aynımı bilemem.

Ön farda çatlağı bilememde far içinde buhar varken geçmiyor diye biliyorum. Bu şekilde gidilecekse içerisindeki buhari giderin öyle gidin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Uğur Kamil yazdı:

İşyerinde kullandığımız eski servis aracının stop lambalarında kırık vardı(bildiğin parça yoktu) bantıyordum(sinyal ve geri vites kısmındaydı) hafif kusurlu olarak geçiyordu enson 2 sene öncesine kadar. Sonra aracı değiştik yönetmenlik hala aynımı bilemem.

Ön farda çatlağı bilememde far içinde buhar varken geçmiyor diye biliyorum. Bu şekilde gidilecekse içerisindeki buhari giderin öyle gidin bence.

Ankara da sağolsun haftasonu hep yağmur yağdı,farın içi de buharlı haliyle. Muayeneden geçmesi için umudum yok da bir şansımı deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

bu led farlardada standart farlarda olduğu gibi arkasında kapak varmı, hiç arka kısımlarını incelemedim?
Eğer varsa açılabilecek bir yer açık bıraksanız muayene gidene kadar buharın çoğu gitmiş olur.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Uğur Kamil yazdı:

bu led farlardada standart farlarda olduğu gibi arkasında kapak varmı, hiç arka kısımlarını incelemedim?
Eğer varsa açılabilecek bir yer açık bıraksanız muayene gidene kadar buharın çoğu gitmiş olur.

Tam ben diyecektim

Arka plastik kapak varsa sök onu, hava akımı sayesinde buhar gider- oluşmaz. Muayeneden sonra kapatırsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Uğur Kamil yazdı:

Önder Özcan yazdı:

Tam ben diyecektim

Arka plastik kapak varsa sök onu, hava akımı sayesinde buhar gider- oluşmaz. Muayeneden sonra kapatırsın

Muayeneden geçtik.  Yanıtlayan herkese teşekkürler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Muayeneden geçtik.  Yanıtlayan herkese teşekkürler. 

İlginç.. Ne yazmışlar kusurlara :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Trafik sigortası: Acente yanlış, hafif kusur
Kasko: Acenteci yanlış, hafif kusur

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Trafik sigortası: Acente yanlış, hafif kusur
Kasko: Acenteci yanlış, hafif kusur

:onder2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Motor no  okunamıyor

cam filmi

kısa far ayarı hatalı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Doruk

Bu arada dosya açtırmıştım. Far gelmiş , yarın anlaşmalı  servise götüreceğim, tamponu da boyayacaklarmış. 1 hafta sürer dediler. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bu arda geç olsun güç olmasın,

araba muayeneden ağrı kusur ile kalırsa o arabayı kullanamazsınız. çevirmede denk gelirse parka çekerler. o verilen 1 ay süre tamir et yeniden getir süresi binmeye devam edebilirsin süresi değil yani.

4 tekerinden 1 inin olmadığı arabada ağır kusurlu sonuçta. farkı yok.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

bu arda geç olsun güç olmasın,

araba muayeneden ağrı kusur ile kalırsa o arabayı kullanamazsınız. çevirmede denk gelirse parka çekerler. o verilen 1 ay süre tamir et yeniden getir süresi binmeye devam edebilirsin süresi değil yani.

4 tekerinden 1 inin olmadığı arabada ağır kusurlu sonuçta. farkı yok.

O zaman muayene istasyonundan çekici harici çıkışa izin verilmemeli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

olması gereken bu değilmi zaten? yani gereken o değil de sistem 100 de 100 işleyecekse böyle olmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

olması gereken bu değilmi zaten? yani gereken o değil de sistem 100 de 100 işleyecekse böyle olmalı.

teori ile pratik farkı fıkrası vardır, yazarsam ceza yeriz ocakbaşında anlatılabilir

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ersen Tapan yazdı:

Öyle birsey olursa çekicilerle tuvturk çalışanları birbirini kollayıp araçları bırakır, çekici de iyi paraya çeker, sonra kırışırlar.

Bu ülkede bu yazdığım kesin olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ocağa daha 2.5 ay var.

cezalara af gelir mi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...