İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Pompası ve Basınç Hortumu

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

Merhaba aracım 2008 model focus 1.6 ti-cvt aracımın direksiyon pompasında ötme vardı ötme nedeninin basınç hortumunda yapılan tadilat olduğu farklı 3-5 yerde söylendi  ses giderek arttı pompayı ve basınç hortumunu değiştirmek istiyorum yan sanayi pompalar hakkında fikri olan kullanan varmı önerirmisiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Basınç olan hiç bir hortumu yan sanayi kullanmamak gerek bence

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mustafa Boz yazdı:

Merhaba aracım 2008 model focus 1.6 ti-cvt aracımın direksiyon pompasında ötme vardı ötme nedeninin basınç hortumunda yapılan tadilat olduğu farklı 3-5 yerde söylendi  ses giderek arttı pompayı ve basınç hortumunu değiştirmek istiyorum yan sanayi pompalar hakkında fikri olan kullanan varmı önerirmisiniz

Aynı durumu ben de yaşıyorum, ustaya gittim, piyasada yan sanayi parçalar olduğunu, kendisinin 3500 liraya çıkma ama garantili pompa takacağını söyledi. Bu durumun beni yolda bırakmayacağını ama ses beni rahatsız ederse değiştirebileceklerini de ekledi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Bugün orjinal hidrolik hortum takımını buldum ve aldım 07.09.2023 fiyatı 4.400 tl pompa çok pahalı onu çıkma yada kaliteli bir marka araştırıyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Mustafa bey mümküne orjinal hidrolik pompanizi tamir ettirin yada orjinalini bulup takin. Sahip oldugum 2008 model focus 1.6 ti vct aracimda da hidrolik direksiyon pompasinin  hortumla baglanti kisminda patlama olmuştu. Ford servisinde o zaman icin 700 tl ye orjinali ile degistirmiştim. Hortumun bağlantı kısmi tamir olmuyor ,  pompaya tek  sefer girişli ve takildimi bir daha çikmiyor. Benim hidrolik pompasinda bir sorun yoktu ve bu şekilde çözülmüştü. Benzinli focuslarda pompa çıkışı hortum patlaması,  gösterge tablosu lehim arizasi gibi kronik bir sorun. Geçmiş olsun.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...