İçeriğe Yönlendir

600 Bine Hangi Arabayı Alacağıma Karar Veremiyorum

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Merhabalar. Evin 2005 Eylül ayından beri tek aracı fotoğraftaki focus. Eylül 1 de 18. Yaşını kutladık😅

Bir nakitimiz oluştu. Zaman zaman ikinci araba ihtiyacımız oluyor. Bir araba alma niyetine girdik. Araba şehir içi sağa sola gidecek ( masraf yok kasko yok şehir dışı yok😅) ve çoğunlukla yatacak. Maksat Paramız değerini korusun. 

İstediklerimle bütçe tam uyuşmuyor ama isteklerimi yazayım feragat edeceğim şeyler olacaktır.

2013 üstü.

Ön üç parça mümkünse hatasız( tek çamurluk vs işlemli olabilir)

200 bin altı km

Piyasa arabası

Yakıt lpg ya da 1.3-1.4 dizel olabilir 

Öncelik otomatik (4 ileri olmamalı tepkileri çok rahatsız ediyor)

Çift kavrama ya da 6 ileri tork konvektörlü olabilir.

Bütçe kapsamında araba yenileşdikçe manuel, eskidikçe otomatik arabalar oluyor. En mantıklı tercih sizce ne olur. İ20-208-Egea-Fiesta kriterler içinde.

Bunların şanzımanları hakkında bilginiz varsa memnun olurum.

Son olarak astra 1.3 dizel otomatik hakkında ne düşünüyorsunuz, dışarıdan çok mantıklı. Yakıt tüketimi az, şanzımanın kendisi sorunsuz ama robotta sorunlar çıkabildiğini okudum. 

Gördüğünüz gibi kafam hayli karışık

Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Görkem Karakaş yazdı:

2013 üstü.

Ön üç parça mümkünse hatasız( tek çamurluk vs işlemli olabilir)

200 bin altı km

Piyasa arabası

Yakıt lpg ya da 1.3-1.4 dizel olabilir 

aklımda direkt kilyo canlandı :koskos:

1.2 turbo yada 1.5dci

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Clio 1.5 otomatik başka birşey almam sanırım.Çeyrek altın gibi bir araba ve değerini yazdıysanız 1 hafta içinde satılıyor :) 5 tane clio alıp sattım şuandada 1.5 manueli var tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Emin Önal yazdı:

aklımda direkt kilyo canlandı :koskos:

1.2 turbo yada 1.5dci

Ahmet Türedi yazdı:

Clio 1.5 otomatik başka birşey almam sanırım.Çeyrek altın gibi bir araba ve değerini yazdıysanız 1 hafta içinde satılıyor :) 5 tane clio alıp sattım şuandada 1.5 manueli var tavsiye ederim.

Evet evet, clio çok fazla var ve beğeniyorum. Yazmayı unutmuşum Şanzıman edc zaten pek bi namını duymadık kötü anlamda.

Clio ihtimaller içinde, hatta ben gidip biraz clio bakayım 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Görkem Karakaş yazdı:

astra 1.3 dizel otomatik

Bende vardı biliyorsunuzdur. Ptesi satışını verdim. Ben bir problem yaşamadım ama kurcalanmışı gerçekten diğer arabalardan daha çok uğraştırır. Yakıtı da ağırlığından dolayı şehir içi pekde düşük sayılmaz. Şuan 1.6 dizel 207sw kullanıyorum 3 4 günde gördüğüm kadarı ile yakıtları hemen hemen aynı.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bende vardı biliyorsunuzdur. Ptesi satışını verdim. Ben bir problem yaşamadım ama kurcalanmışı gerçekten diğer arabalardan daha çok uğraştırır. Yakıtı da ağırlığından dolayı şehir içi pekde düşük sayılmaz. Şuan 1.6 dizel 207sw kullanıyorum 3 4 günde gördüğüm kadarı ile yakıtları hemen hemen aynı.

Evet abi seninle ilk satışa çıktığında konu da konuşmuştuk. Eylülde araba alacağımı söylemiştim, anladım teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Düşünürseniz corsa 1.3 ilk sahibinden beyaz otomatik 2016 model araç var arkadaşımda. 700-720 bandında bitecek..

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Görkem Karakaş yazdı:

Maksat Paramız değerini korusun.

Eğer maksat parayı korumaksa araba riskli değilmidir.

Kazası var çalınması var vs.

Ben her zaman riskli görmüşümdür.

Örneğin Arsa olabilir mesela,yada halka arz edilen bi kaç sağlam firmadan hissede olabilir.(tabi o kadar meblayı yatırmayında)

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Tayfun Aydın yazdı:

Düşünürseniz corsa 1.3 ilk sahibinden beyaz otomatik 2016 model araç var arkadaşımda. 700-720 bandında bitecek..

600 gibi bi meblağ ayırdık. Keşke olsaydı hocam. Çok teşekkür ederim

Mehmet Dagdeviren yazdı:

Eğer maksat parayı korumaksa araba riskli değilmidir.

Kazası var çalınması var vs.

Ben her zaman riskli görmüşümdür.

Örneğin Arsa olabilir mesela,yada halka arz edilen bi kaç sağlam firmadan hissede olabilir.(tabi o kadar meblayı yatırmayında)

Hocam türkiye borsasında kodamanların istediği olur daha dün arzın biri yarım saat içinde önce taban sonra tavan yaptı birileri parayı vurdu 😅

İkinci araç, kapalı garaj, 5000 nüfuslu küçük ilçe. Markete gitmekten başka kullanılmaz. Çok beğenirsek focus garaja yeni araba dışarıya. 😂 teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Ahmet Türedi yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2014-model-icon-paket-dizel-1123199214/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-hatasiz-tramersiz-kirmizi-150.xxxkm-ic-cift-renk-1119063365/detay

Şu iki arabaya bi bakayım diyorum.

Otomatik şanzımanda dikkat edeceğimiz bir şey var mıdır? Yağ değişimi dsg gibi mekatronik vs. vs

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Açıkcası ben Clio kırmızı renk bir daha almam. boyasını tutturabilen usta yok doğru düzgün ayrıca boya zamanla soluyor, zor bir renk.Bende vardı okadar iyi baktığım halde bagaj üsttündeki plastik parça soldu güneşten.Araç kapısında çizik oluştu ufak bir çizik için komple boyamaya kalkıyorlar renk tutsun diye.Onuda tutturabilirse.

Ben beyaz tercih ederdim açıkcası.Araç seçimi size kalmış.İlanda temiz görünüp yanına gidince pörtlek çıkabiliyor biraz şans işi. 

Geri görüş kamerası kırmızı araçtaki çok amatörce yapılmış.Hiç orjinalliği bozmadan kesip biçmeden takılabiliyor ve araç ekranından direk arkayı görebiliyorsunuz ilave ekrana gerek yok.Antalya da bir arkadaş 1 saatte benim aracıma taktı kamerayı 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Otomatik vites bazı yetkili servisler değişmez diyor bazıları değişmesi lazım diyor.Açıkcası ben hiç otomatik Clio almadım.Ama EDC 160 hp Talisman vardı onda o sorunu yaşadım.Konya servis değişmez abi dedi Antalya değişmesi lazım dedi.İkiside yetkili servis.Bende hiç değişmeden sattım :)  

Kronik benim bildiğim bir sorunu hiç olmadı aracın.Şuanda kadar rutin bakım hariçi 5 Clio aracımda sadece birinde alt tabla ve birindede viraj demiri lastikleri değiştirdim.

Nazar değmesin naylon falan ama ekonomik ve güçlü arabadır.

Görkem Karakaş yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2014-model-icon-paket-dizel-1123199214/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-hatasiz-tramersiz-kirmizi-150.xxxkm-ic-cift-renk-1119063365/detay

Şu iki arabaya bi bakayım diyorum.

Otomatik şanzımanda dikkat edeceğimiz bir şey var mıdır? Yağ değişimi dsg gibi mekatronik vs. vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ahmet Türedi yazdı:

Açıkcası ben Clio kırmızı renk bir daha almam. boyasını tutturabilen usta yok doğru düzgün ayrıca boya zamanla soluyor, zor bir renk.Bende vardı okadar iyi baktığım halde bagaj üsttündeki plastik parça soldu güneşten.Araç kapısında çizik oluştu ufak bir çizik için komple boyamaya kalkıyorlar renk tutsun diye.Onuda tutturabilirse.

Ben beyaz tercih ederdim açıkcası.Araç seçimi size kalmış.İlanda temiz görünüp yanına gidince pörtlek çıkabiliyor biraz şans işi. 

Geri görüş kamerası kırmızı araçtaki çok amatörce yapılmış.Hiç orjinalliği bozmadan kesip biçmeden takılabiliyor ve araç ekranından direk arkayı görebiliyorsunuz ilave ekrana gerek yok.Antalya da bir arkadaş 1 saatte benim aracıma taktı kamerayı 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Otomatik vites bazı yetkili servisler değişmez diyor bazıları değişmesi lazım diyor.Açıkcası ben hiç otomatik Clio almadım.Ama EDC 160 hp Talisman vardı onda o sorunu yaşadım.Konya servis değişmez abi dedi Antalya değişmesi lazım dedi.İkiside yetkili servis.Bende hiç değişmeden sattım :)  

Kronik benim bildiğim bir sorunu hiç olmadı aracın.Şuanda kadar rutin bakım hariçi 5 Clio aracımda sadece birinde alt tabla ve birindede viraj demiri lastikleri değiştirdim.

Nazar değmesin naylon falan ama ekonomik ve güçlü arabadır.

Teşekkür ederim abi.

Ekran zaten fiyasko onu büyük ihtimalle çıkarırım. Hiç bilemedim Traktör geri görüş kamerası yaparım 😂 

Dediğiniz doğru renk sıkıntı ama beyazında bir değişeni var, aynı fiyat bandında aynı km sahip arabalarda çok çok ufakta olsa değişen farkı, farktır. Bakalım abim Antalya'da. Yarın fırsat olursa bi gezsin. Olur verirse bende yanına giderim. 

Fiyatları makul arabaların. Hasar/km/otomatik kombinasyonunda bu ikisi diğer ilanlarına göre çok avantajlı fiyat konusunda. Dümdüz ucuz yani 😂

Fotoğraflardaki ilandaki gibi çıkarsa niyetim var hayırlısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Türedi yazdı:

Clio kırmızı renk bir daha almam. boyasını tutturabilen usta yok 

tekniği bilirse çok basit, 4 katman boya atacak basit, lakin daha boya/tiner karışımını bile doğru yapan nadir, 4 katmanı nasıl kim anlatır bilmem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Çağlar Bayur yazdı:

tekniği bilirse çok basit, 4 katman boya atacak basit, lakin daha boya/tiner karışımını bile doğru yapan nadir, 4 katmanı nasıl kim anlatır bilmem

Aynen sedefli boya işi sıkıntılı eski boyacıların biraz kendini geliştirmesi lazım.Benim sedef beyaz Mondeo aracımdada aynı sorunu yaşamıştım.Arka tampon çizik nedeni ile lokal boyanmıştı ama okadar idda etmesine rağmen boyacı rengi tutturamamıştı ,resmen renk ton geçişi gözle anlaşılıyordu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sedef bundan zor, onun da az miktarda hazırlanmasında gr sorunu oluyor. şeker verniğin de işçiliği zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Görkem Karakaş

Tekrar merhabalar

Ağustos ortasından beri bi araba alma düşüncesi fikri ile kafamız sürekli doluydu. Bütçe üç aşağı 5 yukarı belli olsa da marka model motor şanzıman olarak hiç bir şey belli değildi. En son 650 bandında 2013-14 clio dizel otomatik icon paketine ciddi ciddi niyetlendim. Piyasa şartlarında makul görünen bi iki arabayla telefonda konuştuk. Piyasanın durağanlı yanlış bir hamle yapmamak için beklemeye karar verdim. Beklerken bir Renault bayinin indirim kampanyasına denk geldim. %5 gibi bi indirim olacaktı. Anlaştığımız araç 

2023 Clio 1.0 Tce Touch Manuel 6 ileri.

Denizli Afyon ve çevre illerdeki bayilerle görüştüm fiyat aldım aynı donanım özelliklerinde yarın teslim araç için bile benim aldığım fiyattan 30 bin civarı pahalıydı.

Sıfır sıfırdır diyip tamam dedim. Joy istemiyordum en azından mutsuz etmeyen bi donanım listesi var. Hız sabitleyici otomatik far multimedya ekran 4 cam otomatik vs vs. En nihayetinde clio. Araba ekim ayı içinde teslim edilecek. Kapora gönderdim Eylül ayı içinde ödemeyi tamamlayıp zam-kampanya değişikliği gibi şeylerden etkilenmiyorum.

Hayırlısı olsun araba geldiğinde konusu da muhakkak açarız. Konuda fikir veren herkese Teşekkürler

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır sıfırdır hayırlısı olsun

Metin Uzunoğlu yazdı:

Hayırlı olsun sıfır sıfırdır.

Evren Erakçora yazdı:

Sıfır daha mantıklı bence. 

Sağolun teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun, teslim alırken siz yine de sağına soluna bakın. Nakliye hasarlı ufak tefek çizikli tamirli olmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile bazı rakam aralıklarına denk düşen 2.ellerin yerine takviye ile sıfır alınabiliyor, an itibarı ile 700-900 bin gibi bütçede sıfırı tercih ederdim apaçi olmasam tabii :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Apaçiler sıfırı mı tercih ediyor :crazy:

Virgül yok banane

nokta kaldı onu verelim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...