İçeriğe Yönlendir

Baymak Klima Elegant Plus Uv 9000 BTU

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Selamünaleyküm hayırlı günler… Yaklaşık 14 metrekare büyüklüğünde yatak odası için başlıktaki klimayı aldım. Gelelim sorunuma… Güneş almayan bir oda dışarısı gündüz 35 40 arası. İç oda sıcaklığı gündüz 30 altına pek düşmez. Klima tahminimden daha pasif kaldı. Oturma odamdaki 18 lik yine baymak klima ful güneş almasına rağmen odayı (30 metrekare) kısa zamanda eco ve silence modda güzel soğutuyor.  Ancak yatak odası bu denli hissettirmiyor. Eski klimamda r410 yenisinde ise r32 gaz var. Yatak odasındaki yeni klima üfleme sıcaklığı ilk çalıştırmadan itibaren orta fan hızında 11 derece sıcaklık veriyor. Fan hızını kıstığımda ise bu sıcaklık yaklaşık 18 derece. Servis ısrarla normal diyor ama ben emin olamadım. BTU olarak ufak olduğu için mi r32 gaz bu şekilde mi yoksa sıkıntılı mı anlamadım. Gaz kaçağı ya da eksiği yok. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

9000 lik klimanın 14m2 odayı bence soğutabiliyor olması lazım. Montajda vakum yapıldı mı? Gaz eksiği olabilir mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Klimalar kaç derecede çalışıyor? benimde evde 3 klima 24 saat açık,güneş gören oda 27 diğerleri 28 derecede otomatik fan modunda gayet memnunum,faturalar üzmedi, aynı m2 olarak 12000btu klimam 28 derecede harika soğutuyor,sizin klima ayarlarını nedir tam olarak? urfa çok sıcak memleket....

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Erhan Doruk yazdı:

9000 lik klimanın 14m2 odayı bence soğutabiliyor olması lazım. Montajda vakum yapıldı mı? Gaz eksiği olabilir mi? 

Vakum meselesi ile savaşıyorum şu an zaten. Servisle kavga edecem az kaldı. Israrla yapın dememe rağmen yapmadılar. Gerek yok dış ünite vakumlu geliyor dedi ama ya ara borular? Servise gidip bir de vakum yapıldı denmez mi tepem attı. Başka personel gönderin dedim başkası geldi elinde lastik şişirme kompresöründen bozma üzerindeki saatleri kırık bir aletle 4 dk vakum yaptım oldu dedi. Tabi ben yine he deyip gönderdim yoksa kavga edecem. Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım ve bugün başka biri gelip çıkış sıcaklığına baktı ve ilk mesajda yazdıklarımı gördük. 

Erdem Bozkurt yazdı:

Klimalar kaç derecede çalışıyor? benimde evde 3 klima 24 saat açık,güneş gören oda 27 diğerleri 28 derecede otomatik fan modunda gayet memnunum,faturalar üzmedi, aynı m2 olarak 12000btu klimam 28 derecede harika soğutuyor,sizin klima ayarlarını nedir tam olarak? urfa çok sıcak memleket....

Çok sıcak memleket ama ben Adana sıcağı ve neminde buz gibi oda biliyorum. Klima 16’da da çalıştı 25te de. Fan hızı yüksek olursa bir saat sonra falan serin diyebileceğim(soğuk değil) bir oda oluyor. Ama düşük fan hızında bu süre çok çok daha uzun. Evdeki eski 18 lik klimamın çıkış sıcaklığı bariz çok çok düşük sırf bunu ölçmek için problu termometre sipariş verdim. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Fan hızı artınca hava ısısının düşüyor olması ilginç olmuş. Bence vakum kaynaklı problem var. 9 binlik cihaz 14 m² yi türkü çağıra çağıra soğutmalı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim salon 32 m2 civarında uzun bir koridor var ve mutfak kapısı açık, salon bir cephe 7m cam, güney doğu cephe, yazın salonda ölçtüğüm 36C sıcakta 9000 lik klima çalıştığında her yarım saatte 2C sıcaklığı düşürebiliyor. Önceden 18 binlik başka klima takılıydı soğutmuyordu, Birkaç kez servis çağırmıştım , normal demişlerdi. Klimayı değiştirirken söken usta, içinde neredeyse gaz kalmamış demişti. Sizin sorun bence kesinlikle gazla ilgili. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Erhan Doruk yazdı:

Bizim salon 32 m2 civarında uzun bir koridor var ve mutfak kapısı açık, salon bir cephe 7m cam, güney doğu cephe, yazın salonda ölçtüğüm 36C sıcakta 9000 lik klima çalıştığında her yarım saatte 2C sıcaklığı düşürebiliyor. Önceden 18 binlik başka klima takılıydı soğutmuyordu, Birkaç kez servis çağırmıştım , normal demişlerdi. Klimayı değiştirirken söken usta, içinde neredeyse gaz kalmamış demişti. Sizin sorun bence kesinlikle gazla ilgili. 

Peki gaz eksiği olsa boruda donma olmaz mı?

İlkay Başaran yazdı:

Fan hızı artınca hava ısısının düşüyor olması ilginç olmuş. Bence vakum kaynaklı problem var. 9 binlik cihaz 14 m² yi türkü çağıra çağıra soğutmalı.

İnternette biraz araştırdım kimisi fan hızı artınca sıcaklık düşer kimi artar diyor anlamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soğutma yüzeyi sabit geçen hava hızlandıkça geçen havanın ısısı yükselecektir yüzeyde kalma süresi kısalacağı için , acaba petekte buzlanma mı oluyor? klima gazı kesebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Çağlar Bayur yazdı:

soğutma yüzeyi sabit geçen hava hızlandıkça geçen havanın ısısı yükselecektir yüzeyde kalma süresi kısalacağı için , acaba petekte buzlanma mı oluyor? klima gazı kesebilir

Petekte buzlanma yok gibiydi çalıştırdım tekrar bakacağım

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Çağlar Bayur yazdı:

Buzlanma yok içeride de dışarıda da

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

Bazı klimalarda üfleme hızı azalınca, petekte ve borularda buzlanma olmasın diye kompresör hızını da azaltıyor. Hız yükseldikte kompresör de hızlanıyor. Her durumda hız azalınca üflediği hava daha soğuk olmayabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Şimdi turbo tuşuna basıp 23 derecede çalıştırıyorum orayı buz gibi yapması lazım bakalım 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağatay Kılınç yazdı:

Buzlanma yok içeride de dışarıda da

Dışardaki fanın hızı nasıl. Sağlıklı çalışıyor mu

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
İlkay Başaran yazdı:

Dışardaki fanın hızı nasıl. Sağlıklı çalışıyor mu

Fan düzgün çalışıyor evet

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben Antalya daki evime 12000 btu luk Baymak taktırdım.Servis gayet güzel şekilde hemde vakum pompası ile vakumunu yaptı.Laboratuar cihazlarından bildiğim gayet kaliteli bir pompa kullanıyorlardı. 18 metrekarelik güneş gören odayı en düşük fan hızında bile buz gibi yapıyor ve oldukça sessiz .Sizin kurulum ile alakalı bir sorun var gibi yada cihaz arızalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

www.sikayetvar.com/baymak/baymak-elegant-prime-09-dis-unite-kompresor-sesi#expl1

bende de aynı bu sesten var kesik kesik gelen bir ses. İlk defa bir klimada bu sesi duyuyorum. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağatay Kılınç yazdı:

www.sikayetvar.com/baymak/baymak-elegant-prime-09-dis-unite-kompresor-sesi#expl1

bende de aynı bu sesten var kesik kesik gelen bir ses. İlk defa bir klimada bu sesi duyuyorum. 

Zaman kaybetmeyin, değişm talebinde bulunun. Şikayet sitesinede yazın. Oradaki işi çözen Özlem Hanım ı bulun. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Airfel LTXN25U 9000 btu klima kullanıyorum.20 m2 odayı 24 derecede buzzz gibi yapıyor.

Sizin klimada sanırım gaz kaçağı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Erhan Doruk yazdı:

Zaman kaybetmeyin, değişm talebinde bulunun. Şikayet sitesinede yazın. Oradaki işi çözen Özlem Hanım ı bulun. :)

Genel merkeze gönderdim bendeki sesi videolu şekilde. Pazartesi genel müdür ile görüşülüp çözüme kavuşturulmaya çalışacağız dediler bakalım. 

İşin ilginç yanı diğer odamdaki klimanın tahliyesinden epeyce su akarken bundan bir damla su akmıyor. Ortam hemen hemen aynı nem %40 45 arası odada. Aklıma gelen şey nemi çekip yoğunlaştıramıyor yeterince soğutamıyor diye. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...