İçeriğe Yönlendir

Hangisi Mantıklı?

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar hayırlı günler diliyorum,sizlere danışmak istediğim bir konu var.2016 yılında sıfır olarak vw jetta almıştım,araç şu an 25 bin kmde,işlerim dolayısıyla kullanamadım,araç kapalı garajda yatıyor haftada 1 gün bir tur atıyorum,bakımları düzgün yapılıyor,aracın 950 bin tl bir piyasası var,galerici bir müşterim abi sen bu aracı sat,yeteri kadar prim yapmış,zaten üretilen bir araç olmadığından daha fazla prim yapmaz dedi(prim yapsın diye almamıştım,o zamanlarda zaten şimdiki gibi prim yapmıyordu),araç full orjinal (Boya,değişen vs. yok) kolay satılır diye düşünüyorum.Asıl konu, satsam üzerine koyup ev,vs alacak nakitim yok (150-200 koyabilirim) yada başka bir arabamı alayım diyorum,Renault clio gibi,yada satmıyayım böyle kalsınmı?galericinin söylediklerine ne diyorsunuz arkadaşlar,değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim,işleriniz rast gitsin.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Galerici iknaya ugrasiyor gibi . Km model cok iyi kesinlikle satmayin 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Anladığım kadarıyla 0 ayarında araç. Eğer ihtiyaç varsa niye satasınız ki. Ev falan alma gibi bir durum yoksa satılmamalı derim. Yani ben olsam satmazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

bu kmde bu temizlikte araç kıyamete kadar her zaman satılır galericiyi dikkate almayın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Belli ki müşterisi hazır galericide :) haklılık payı var ama üste bişi ekleyip 2023 model aynı segment bişi alınsa prim gün sayısı devam eder :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Galericiye bak sen :) Sakın satmayın... Jetta'dan Toros'a geçilmez :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Atı satıp eşşeğe binmek gibi bir şey kalsın garajda yatsın daha iyi.

Acaba galerici jettayı alınca ne fiyat yazacak ilk sahibinden , hatasız garajda yatmış daha neler neler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Halit Demir yazdı:

Galerici iknaya ugrasiyor gibi . Km model cok iyi kesinlikle satmayin 

Yok galerici sadece fikrini söyledi,almak istemedi.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Galericiye bak sen :) Sakın satmayın... Jetta'dan Toros'a geçilmez :) 

Galericinin kulakları çınlıyor :)adam almak istemedi zaten..sadece aracı sat dedi başka bir markaya geç diye fikrini söyledi :))

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Yücel Gezgin yazdı:

Galericinin kulakları çınlıyor :)adam almak istemedi zaten..sadece aracı sat dedi başka bir markaya geç diye fikrini söyledi :))

950 ye satılır ise 1160 a boşline golf alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cavit Çırakoğlu yazdı:

950 ye satılır ise 1160 a boşline golf alınabilir.

7,8 yaşındaki arabanın ne kadar pahalı olduğunu görüyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Bindiklerim içinde en keyiflisi jetta idi. Bence de kesinlikle satmayın altın gibi araba sizdeki bu km bu bakımı ile.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araç güzel sıfır gibi. Satılmaz ama Zaman geçtikçe üretilmeyen model olduğun diğer arabalardan geri kalacak piyasası

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fikri Keleş yazdı:

Bunu satınca clio ekstra ne verebilir ki?

yol sesi

• Mutlu 12
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Mesajları okurken kalbim ritim artıriyordu.. glerici kapattı diye.. Aman deyim sakın deyim.. Bırakın garajda dursun ama yine vermeyin kimseye..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Araca yatirim mantığı ile bakiyorsaniz satip daha iyisini alamiyorsaniz değmez. 

Jettayi satip alicaginiz b segment bir aracla uzun vadede yapicaginiz kar arasinda fazla fiyat farki olmaz. Elindeki aracta yakin oranlarda artacak. 

Jettanin kmsi fazla olsaydi o zaman mantikli olabilirdi.

Elinizdeki nakiti farkli sekilde degerlendirmek daha mantikli. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Akbank %40 faiz veriyor. 900bin yıllık 350tl civarı faiz getirisi olur. Seneye bu aracın amortismanını düştükten sonra seneye 1.4m a satabileceksen dursun. (Bence satılır) 

diğer taraftan üzerine biraz daha ekleyip egea alsan, daha konforsuz ve daha genç bir araca sahip olacaksın. Onun da paralel bir getirisi olacaktır. ancak kasko, vergi durumlarına da bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Temiz bir volkswagen ancak sıfır bir volkswagen almak için satılır. Taigo, T-Roc, Golf vs alabilecekseniz satın, Clio için satmazdım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Ayın sonunda faiz yine artacak. Tahminim ozeller %55e kadar yıllık faiz verecek. Kredi duracağı için piyasasından daha uyguna bile arac satılmayacak. Aracın değeri artsa bile hem satılmayacak hem de kasko sigorta mtv muayene bakim gideri olacak. Ben olsam satar mevduata geçerdim. Kytd :)

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Sıfır ayarında bir araba her türlü prim yapar eğer sırf binmek için değiştirilecekse hiç satmayın elinizdeki araba 5 tane Clio eskitir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...