İçeriğe Yönlendir

350 Bin Bandında Otomatik Alınır mı

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar bizim  üç yıldır bindiğimiz  97 Vectra aracımız var manuel olduğu için eşim kullanamıyor  özellikle Ankara Sincan trafiğinde .

bizde vectrayı  satıp üzerine 90 -100 bin koyup 350 bin lira civarı bir araba almayı düşünüyoruz 

Soru 1. 350 bin civarı otomatik alınırmı

Soru 2. Alınırsa hangi marka model tercih edilmeli

Soru 3. Forum içinde takas etmek isteyen varmı 😁

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Piyasa bir hayli yüksek fiyat skalasında temiz araç bulabilirseniz Toyota Honda gibi Japon’a yönelin.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Koray Demir yazdı:

Piyasa bir hayli yüksek fiyat skalasında temiz araç bulabilirseniz Toyota Honda gibi Japon’a yönelin.

Toyota ve Honda fiyatları maalesef çok uçuk fiyatlar

Köksal Yılmaz yazdı:

Motoru yapılmış astra g gri motor (japon şanzımandır)

Daha önce babamda Astra g manuel vardı astranın çok beğendiğim bir kasasıdır özellikle yol tutuş ve sağlamlık olarak bulunursa Astra olabilir

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Fiat Palio 1.2 cvt sanjiman işinizi görür. Ben hanıma aldım. Hem ilk arabası oldu hem acemi arabası oldu. Şimdi fıldır fıldır sürüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

O kasa mazda’da 1.6 hacimli motor yoktur, 1,5 ve 1,8 vardır. Biz 10 seneden fazla 1,8 olanı kullandık, hiç bir sorun yaşatmadı bize. Donanım cimrisidir, bizimki üst

paket 97 model olmasına rağmen 4 cam otomatik ve hidrolik direksiyon hariç donanımı yoktu. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Tamer Topaç yazdı:

4 ya da, 5 kapılı olma zorunluluğu var mı?

Aracı 1 yada iki yıl kullanıp eşim acemiliğini attıktan sonra değiştirmeyi düşünüyoruz o yüzden hb yada sedan olması önemli değil fakat kalabalık aile olduğumuzdan 5 kapılı olması gerekir

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ersen şahin yazdı:

Aracı 1 yada iki yıl kullanıp eşim acemiliğini attıktan sonra değiştirmeyi düşünüyoruz o yüzden hb yada sedan olması önemli değil fakat kalabalık aile olduğumuzdan 5 kapılı olması gerekir

sizi çok iyi anlıyorum ama elde her şeyini bildiğiniz bir araç varken üzerine para ekleyip hiç bir şeyini bilmediğiniz yaşlı otomatik bir vites araç sizi üzer düşüncesindeyim. Otomatik vitesler maalesef yaşlandıkça sorun çıkartma olasılığı artar.

Yenge hanımı sabır ile manuel araca alışmasını sağlamanız çok yerinde olacaktır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

3 senedir hanım 200 model Fiat Brava ya biniyor sıkıntı çıkarmadı 180.000 km de uzun yolu çok keyifli şehir içi direksiyon çok yumuşak bence bakabilirsiniz 103 hp gayette güzel yürüyor.4 ileri otomatik olmasına rağmen 120 km hızda 3000 devirde gidiyor 100 km ile giderseniz 2500 devir civarı .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Ferhat Yavuz yazdı:

3 senedir hanım 200 model Fiat Brava ya biniyor sıkıntı çıkarmadı 180.000 km de uzun yolu çok keyifli şehir içi direksiyon çok yumuşak bence bakabilirsiniz 103 hp gayette güzel yürüyor.4 ileri otomatik olmasına rağmen 120 km hızda 3000 devirde gidiyor 100 km ile giderseniz 2500 devir civarı .

Uzun süreli binmeyeceğimiz için satışı biraz hızlı bir araba olsun istiyoruz brava güzel araba aslında bakalım onada

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Uzun konuşmalar sonucu eşimi ikna ettim Sonunda alacağımız arabaya karar verdik araba satılınca Mondeo mk3 benzinli otomatik 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ersen şahin yazdı:

Acemi için çok büyük bir araç değil mi mondeo mk3

Ersen şahin yazdı:

Uzun konuşmalar sonucu eşimi ikna ettim Sonunda alacağımız arabaya karar verdik araba satılınca Mondeo mk3 benzinli otomatik 😁

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Daha önce de mondeomuz vardı kullanıyordu çabuk alışır diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ersen şahin yazdı:

Daha önce de mondeomuz vardı kullanıyordu çabuk alışır diye düşünüyorum 

Büyük araca alışık ise güzel. Acemi demeyelim sadece otomatik gerekli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Ersen şahin yazdı:

nedense modeli eski araçlarda bakımlı olmak şartıyla  2.0 ve üstü otomatikler daha güvenilir geliyor bana...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...