İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Hatası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Sanırım meşhur mavi ekran bu. Bilgisayar bu aşamada kalıyor, açılmıyor.

Bunu kendim çözebilir miyim acaba?

IMG-20230910-WA0002.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben olsam önce güvenli kipte açmayı denerim , açamazsam ekranda dediği gibi sistemi baştan yüklerdim( silmeden)

. Recovery birçok markada hdd e yüklü oluyor ve bir tuş kombinasyonu ile açılışta aktif hale geliyor. Eğer yüklü değilse üretici sitesinden usb ye alıp , recovery kısmında usd yi göstermeniz gerekli. Bu mavi ekranla sık karşılaşıyorsanız ram , hdd veya başka bir donanımda arıza olabilir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. 

Açılırken f8'e basarak gelişmiş seçenekler deyip, sistem geri yüklemesini kontrol edebilir misiniz? Varsa bir önceki tarihten yüklenerek denenebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

baslangıç onarma yapmıyorsa eğer sani abinin dedigi gibi sistem geri yükleme deneyin , o da olmazsa komut sistemi ile çalıştırıp checkdisk yapın. oda olmaz diski söküp harici olarak bağlayıp tarama yapıp hataları düzeltin. o da olmazsa yeniden kuruluma merhaba.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Cengizhan Bekir BAYRAM yazdı:

baslangıç onarma yapmıyorsa eğer sani abinin dedigi gibi sistem geri yükleme deneyin , o da olmazsa komut sistemi ile çalıştırıp checkdisk yapın. oda olmaz diski söküp harici olarak bağlayıp tarama yapıp hataları düzeltin. o da olmazsa yeniden kuruluma merhaba.

Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. 

Açılırken f8'e basarak gelişmiş seçenekler deyip, sistem geri yüklemesini kontrol edebilir misiniz? Varsa bir önceki tarihten yüklenerek denenebilir.

Erhan Doruk yazdı:

Ben olsam önce güvenli kipte açmayı denerim , açamazsam ekranda dediği gibi sistemi baştan yüklerdim( silmeden)

. Recovery birçok markada hdd e yüklü oluyor ve bir tuş kombinasyonu ile açılışta aktif hale geliyor. Eğer yüklü değilse üretici sitesinden usb ye alıp , recovery kısmında usd yi göstermeniz gerekli. Bu mavi ekranla sık karşılaşıyorsanız ram , hdd veya başka bir donanımda arıza olabilir. 

Akşam söylediklerinizi deneyeceğim. Ama sanki açılışta hiçbir tuşa basmaya izin vermiyor gibi. Bu arada bilgisayarı yeni sıfırlamıştım zaten. Veri kaybetme gibi bi sıkıntım yok. Sıfırladım, açıldı, kullandım 1-2 saat. Sonrasında yeniden başlatırken böyle oldu.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Meşhur mavi ölüm ekranı değil bu, yazılımla alakalı bir sorun oluşmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Driverları kontrol edin. Özellikle ekran kartı ve Chipset driverlarını. Kendi sitesinden indirmeniz tavsiye edilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...