İçeriğe Yönlendir

Chrome'da Google Aramasında Sonuçların Görünüp Kaybolması

H.Cenk Bayrakçı
Çözüme git H.Cenk Bayrakçı tarafından,

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Forumda arattım ama benzer bir hata bulamadım. Chrome'da herhangi bir google aramasında listenen sonuçlar aşağaı doğru ilerledikçe bir anda görünmez olup ekran bembeyaz oluyor.  Diğer tarayıcılarda da denedim (edge ve  yandex) aynı dueum var. Chrome'dan diğer tarayıcılara verileri aktardığım için muhtemelen aynı şey oluyor. 

Çerezleri, tarama verilerini vb. sildim. Antivirüs ile tarama yaptım çare olmadı. Reklam önleyici program var, onu kapattım yine aynı sonuç Neden kaynaklanır sizce? Forumdaki üstatlara sorayım.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Hocam eğer tüm tarayıcılarda sorun varsa chromium alt yapısında bir sıkıntı olduğu için olabilir. İnternetteki tavsiyeler şunlar 

-Chromun dosya ismini değiştirip dener misiniz?

-bir virüs ayarları değiştiriyor diyen var. internet seceçenekleri-->bağlantılar-->yerel ağ ayarları-->proxy sunucusu kullan checkbox'ındaki tiki kaldırınca düzeliyor

- aşağıdaki linkte benzer sorun çözümü var bakmak isterseniz.

https://www.google.com/amp/s/www.technopat.net/sosyal/konu/hicbir-tarayici-acilmiyor.904232/%3famp=1

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

listenen sonuçlar aşağaı doğru ilerledikçe bir anda görünmez olup ekran bembeyaz oluyor. 

evet öyle oluyor yazın ortasında başladı bişi denediler bozdular herhalde dünya çapında , zaten bi ki seneye de gagıl kalmayabilir :fiuw:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Forumda arattım ama benzer bir hata bulamadım. Chrome'da herhangi bir google aramasında listenen sonuçlar aşağaı doğru ilerledikçe bir anda görünmez olup ekran bembeyaz oluyor.  Diğer tarayıcılarda da denedim (edge ve  yandex) aynı dueum var. Chrome'dan diğer tarayıcılara verileri aktardığım için muhtemelen aynı şey oluyor. 

Çerezleri, tarama verilerini vb. sildim. Antivirüs ile tarama yaptım çare olmadı. Reklam önleyici program var, onu kapattım yine aynı sonuç Neden kaynaklanır sizce? Forumdaki üstatlara sorayım.

Hocam, hep aynı bilgisayarda mı deniyorsun? Bana sanki ram şişiyor gibi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Zaten okuldaki masaüstü ofis bilgisayarımda oluyor bu iş. Dizüstü bilgisayarlarıma da bakayım. 

Gökhan Tuna yazdı:

Suradaki disable hardware acceleration adimlarini dener misiniz?

https://recoverit.wondershare.com/computer-problems/google-chrome-black-screen-windows-10.html

Yarın denerim, çok teşekkür ederim.

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Hocam eğer tüm tarayıcılarda sorun varsa chromium alt yapısında bir sıkıntı olduğu için olabilir. İnternetteki tavsiyeler şunlar 

-bir virüs ayarları değiştiriyor diyen var. internet seceçenekleri-->bağlantılar-->yerel ağ ayarları-->proxy sunucusu kullan checkbox'ındaki tiki kaldırınca düzeliyor

https://www.google.com/amp/s/www.technopat.net/sosyal/konu/hicbir-tarayici-acilmiyor.904232/%3famp=1

Yarın deneyeceğim, teşekkürler. 

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Evren Erakçora yazdı:

Opera tarayıcı güzel, onu tavsiye ederim Cenk hocam. 

Operayı denemedim Evren hocam. Ben kayıtlı yer imlerini vb. bilgileri yeni tarayıcıya aktarınca aynı şey oluyor. Operada da olur mu bilmem. Ama denerim. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Buradaki konu biraz farklı bende tarayıcılar açılıp , çoğu sitelerde dolaşıyorum. sadece google aramalarında sorun yaşıyorum Çiğdem Hocam. 

Sani Gerşon yazdı:

Diğer bilgisayarlarda böyle bir sorun yaşamadım Sani. Benim masaüstü ile ilgili ya donanımsal ya da program bazında bir sorun var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Diğer bilgisayarlarda böyle bir sorun yaşamadım Sani. Benim masaüstü ile ilgili ya donanımsal ya da program bazında bir sorun var.

Bir chrome'u kaldırıp yeniden kuralım. Bu sırada fabrika ayarlarına dönmesi için config dosyaları falan kaldırayım mı diye sorarsa, onları da kaldırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

Bir chrome'u kaldırıp yeniden kuralım. Bu sırada fabrika ayarlarına dönmesi için config dosyaları falan kaldırayım mı diye sorarsa, onları da kaldırsın.

Hadi artık fazla direnme , söyle o sihirli cümleyi. ( Formattan başa çare yok ) :onder:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

( Formattan başa çare yok )

Şüphesiz ki her bilgisayar bir gün format'ı tadacaktır. O gün gelene kadar... Denetim Masası --> program ekle kaldır...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

chrome'u kaldırıp yeniden kuralım.

onu zaten her güncellemede kendisi yapıyor, gizli özellik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Gmail hesabından çıkıp  chrome ayarlarını sıfırladım. Hesap duruklatılmışken yapılan aramalarda böyle bir durum yok. Ancak tekrar girince yaptı. Chrome'u kaldırıp tekrar yükleyeceğim, bakalım ne olacak?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Gmail hesabından çıkıp  chrome ayarlarını sıfırladım. Hesap duruklatılmışken yapılan aramalarda böyle bir durum yok. Ancak tekrar girince yaptı. Chrome'u kaldırıp tekrar yükleyeceğim, bakalım ne olacak?

Kesinlikle cache'le alakalı bir durum.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Chrome'u ve yandex'i kaldırdım. Yandex'i denemek için kurmultum. Chrome'u tekrar kurdum. Gmail hesabıma girince ve ggoogle arama motorunda arama yapınca sonuçlar gözüküyor, ancak aşağı doğru inince sayfa yine beyaza dönüyor. Aşağıdaki gibi...

1033946518_aramamotoru.jpg.c6a362d64372206f05c0df422f7fb0ed.jpg

829660967_aramamotoru2.jpg.16bca9ea7e9e99d4481ba50db25df8d1.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet chorme kesiyor, ancak en altta devam veya diğer arama falan gibi bir buton çıkması lazım

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
H.Cenk Bayrakçı

Bilgi işlemden bir arkadaş gelip proxy ayarlarını değiştirdi. Problem çözüldü.

regedit yapıp proxy ayarını 0'dan 1'e getirdim dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...