İçeriğe Yönlendir

Fluence 1.5 Dci mi Civic Fd6 mı?

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın

Arkadaşlar en fazla 750.000 Tl bütçeye hangisini tavsiye edersiniz?
Honda lar en fazla 2009 model Elegance bulunuyor. Piyasaları çok yüksek her modelinin
Fluence ise 2013-2105 arası daha yeni hemde İcon paket 1.5dci 110 hp alınabiliyor.

Mantık daha yeni daha dolu daha geniş parçası daha ucuz ve dizel olduğu için Fluence diyor ama bu Civiclere de bu paralar isteniyorsa vardır bi keramet diyorsun.

Karşılaştırma yaparsanız tavsiyeniz hangisi olur?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Herhangi bir kerameti yok.

Benim deneyimlediğim artıları,

+ Turbosuz fakat canlı motoru.

+ Kaliteli ve eskimeyen bir döşeme.

+ Marka / model sevgisinden dolayı hareketli piyasası.

Eksileri ise,

- Küçük bagaj hacmi.

- Emsallerine nazaran fazlaca yol sesi.

- Yol bilgisayarında anlık tüketimi göstermemesi.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Fd6 nın temizi yok denecek kadar az. Çok kurcalanmış kaportaları var. Bence o paraya reno daha akıllıca bir seçim olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Binici isen Fluence 

Alır bi süre sonra satarım satışı çabuk olsun diyorsan Honda 

Benim şahsi görüşüm Honda civiclerin fiyatlarının haddinden fazla abartılı olduğu yönünde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Akıl var mantık var arada 4~6 yaş var, araç ömrünün ortalama 1/3 ü. Civic kullanıcı kaynaklı haddinden fazla abartılan bir model. Avrupa modeller ile 20~30 yıl önceki kalite farkı şimdilerde yok hatta daha kötü. Arkadaşımın 2020 Civic fren disklerin de atmalar oldu kullanıcı hatası dediler, basınçlı yıkama tabancası ile yıkarken boyası attı.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Honda gereksiz pahalı ve oynanmamışlar bir hayli tuzlu. Bakım masraflarınıda katarsak daha fazla ödersiniz. Fluence doğru tercih olur. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

yeni yenidir ama fluence nda pek alınır tarafı yok 2016 da henüz araba 10 bin km bi fluence kiralamıştım Bodrum Fethiye gitgel yaptım sürüş rahatlığını hiç sevmemiştim güvenli değil gibi hissettim kapıyı kapatırken direkteki pianoblack kaplama yerinden çıktı, o yıllarda bende 2014 de sıfır aldığım ford focus style 1.6 tdci 115 hp vardı ona binince oh be araba bu diyorsun.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

nacizane fikrim,  eğer illa iki araç arasında kalmadınız ise bu paraya ben olsam fiat egea sw station/sedan 1.6 e-torg bakardım. 2017 model üstü ve bu paraya düşük km denk geliyor hem mis gibi benzin ve lpg uyumu hem otomatik hem egea belki bir üst sınıf olmasa da sw leri çok güzel. 

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bu durum Civic' e özel değil. Honda' nın 10 yaşındaki 125 cc' lik motorunun ortalama fiyatı 120 bin iken, aynı motorun 2-3 yaşındaki fiyat ortalaması 140 bin. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Normal sartlar altında fluence ama 18e 40tl gibi yakıt fiyat farklılığı var. Ben olsam 1.0 turbo benzin fabrikasyon lpgli reno modellerine bakardım. Hem vergisi hem yakıtı az bir de garantili. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

etiketçiler şahinlerden hondaya geçti yoğun olarak dolayısı ile teknik dayanaskız talep artışı ile fiyatları yükseldi. crv falan değilse o model yılına o meblağın bir açıklaması olmaz

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

40 50 yaşında adamlar ailecek batman aynalı ve tampon ekli civiclere biniyorlar ya acaip komiğime gidiyor.

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
İlkay Başaran yazdı:

40 50 yaşında adamlar ailecek batman aynalı ve tampon ekli civiclere biniyorlar ya acaip komiğime gidiyor.

4 egzoz çıkışlı naylon difüzör de takıyorlar🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tolgahan Doğru yazdı:

4 egzoz çıkışlı naylon difüzör de takıyorlar🤣

Ben utanırım ne bileyim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu iki araba şart mı? Fluence çok kalitesiz hele ki iç mekan trim sesi aman Allah'ım. Daha yeni Egea alın geçin derim o paralara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

750 bine tertemiz w203 mercedes alnır.

Herkes yıldız alamaz :P

işin şakası tabi

o paraya Fluence almak için geçerli bir sebeb yok, asyalı araba sevmiim, ama LPG'li bişi şuan candır. 4 litre mazot parasına 10 litre LPG geliyor.  Benim diyen dizelin yakıt maliyeti LPG ye yaklaşmaz,

LPG'li Megane 2 alırdım ben olsam,

Dolu ise dolu yürütme maliyeti düşük parça işçilik derdi az yakıtı makul piyasası hep var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...