İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Bakımlı Aracın Satış Hızı

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhabalar 

Seat ibiza 2021 model araç sahibiyim ekim ayında yağ bakımı yaptıracağım yetkili servisi tercih edeceğim büyük ihtimalle iyi niyet garantisi devamı için fakat; aklımı kurcalayan bir soru var daha önce wag grubu araç alıp satan kullancılar için yetkili servis bakımı satışta etkili midir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Sadece Vag değil her markada yetkili servis bakımlı olması önemlidir ama son zamanlar yetkili servislerin de ne yaptıkları meçhul. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Tabiki yetkili servis bakımlı olması satışı ve alışı kolaylaştırır.

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Arabayı yetkili servise ilerde satarken satışa faydası olsun diye götürüyorsanız bence götürmeyin. Ama garantisi devam etsin başıma bir iş gelirse garantiden ücretsiz değişirler diye gidiyorsanız götürülebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Tamamen psikolojik olarak etkisi büyüktür. Yetkili servislerin nasıl mekanik iş yaptığı ortada oysaki...

Ama kaporta vs anlamındaki kaza tamirinin yetkilide yapılması satışta avantajdır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yetkili servislerin şöyle ya da böyle bir prosedürü ve kayıt sistemi var. Dışarıda bunun çok altında da çok üstünde de hizmet almak mümkün. Onun için yetkili bakımlı araçlar 3-5 adım önde oluyor ikinci elde.

Örneğin benim araba bende olmasaydı son 3 senede yapılanların kaçı yapılırdı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Örneğin benim araba bende olmasaydı son 3 senede yapılanların kaçı yapılırdı?

2 katı ? :D :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

2 tane VWsattım, yetkili servis bakımlı oldığu için daha hızlı ve kolay satıldı. Serviste kayıt olduğu için biraz daha olumlu etkisi var. Ama tabi serviste değil de başka yerde işlem yaptırıp servis bakımlı diye satılıyorsa onu bilemeyiz, bilemezler. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Reno serviste 20 binde bir bakım yapıyor, dışarıda 10-15 binde yapanlar var. Ancak vw olunca ve işin içine artık çok etkili olmasa da iyi niyet garantisi giriyorsa yetkili servis avantajdır. 

Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Konudan bağımsız olarak, vw yetkili servisler hava ve polen filtre değişim peryodunu 30k yapmış, farklı forumdan bir kullanıcının yalancısıyım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

polen ortama bağlıdır, mevsime bağlıdır, rutin km yazılması çok anlamsız, hava filtremi 7500 den fazla ben kullanmam, değişimi de basit, sonra araba neden arıza yaptuuu diye gezerler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

4 aracım oldu hepsi wag (Octavia jetta golf t-roc). Servise gittim bütün bakımlarda. En azından hangi sarf malzemelerini takacaklarını  biliyorlar. Garanti kapsamında triger seti ve aks körüğü değişimini ücretsiz olarak yaptırdığım oldu. Fiyatlar abartılı tabiki.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Berke Kaya yazdı:

Konudan bağımsız olarak, vw yetkili servisler hava ve polen filtre değişim peryodunu 30k yapmış, farklı forumdan bir kullanıcının yalancısıyım

Servis bana 30 bin bakımında  teklif etti. Değiştirttim ikisinide.  Egonomi böyle giderse önce polen filtresini iptal edecem bidaki bakımda.

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Serkan Maden yazdı:

Servis bana 30 bin bakımında  teklif etti. Değiştirttim ikisinide.  Egonomi böyle giderse önce polen filtresini iptal edecem bidaki bakımda.

Servisin kullandığı filtreleri megaparça üzerinden çok daha uyguna alıp kendiniz değişebilirsiniz, 15 binde bir. 30 binde yine servis değişir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araba alırken geçmişini bildiğimiz arabayı almak isteriz. Servis şart değil. Dışarıda yaptıracağınız bakımların fatura ve bilgilerini düzenli saklarsanız o araba da kolay satılır. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

15 yaşında fiestam yetkili servis bakımlı, tamam fiyatlar yüksek ancak bence daha az sorun çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Berke Kaya yazdı:

Servisin kullandığı filtreleri megaparça üzerinden çok daha uyguna alıp kendiniz değişebilirsiniz,

Çok riskli bir iş bu. Parça işinin hilesi çok. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam sattığım astra yetkili servis bakımlıydı ama öyle çok hızlı satıldı diyemem. Şahsen alırken önem veriyorum ve bir miktar fazla vermeye razı oluyorum ancak herkes bizim gibi değil..

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Selim Bilgin yazdı:

Çok riskli bir iş bu. Parça işinin hilesi çok. 

Valla bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum, türkyılmaz vw ve megaparçadan gelen parçaları gramına kadar inceledim servisten aldığım parçalarla kıyasladım sorun yok

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Berke Kaya yazdı:

Valla bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum, türkyılmaz vw ve megaparçadan gelen parçaları gramına kadar inceledim servisten aldığım parçalarla kıyasladım sorun yok

aloparça megaparça büyük ithalatçılardan parça çekiyor. Onlarda sorun olması çok zor. Sanayideki veya mahalle arası parçacılar sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

hava filtremi 7500 den fazla ben kullanmam, 

Ne marka ile değişim yapılıyor yan sanayi mi?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Berke Kaya yazdı:

Yaşanmışlık diyeyim ama @Çağlar Bayurvarken bana söz düşmez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...