İçeriğe Yönlendir

Yine Yeniden Arabamı Boyatıyorum..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal
Metin Akbal yazdı:

başka ugraş vs olacak mı diye

Okulumda devam ediyorum Metin. En azından kızımı bir üniversiteye yerleştirene kadar devam..

Ali Darbaz yazdı:

Bende boyatsam kaça maliyet çıktı size

Komple boyatacaksan 35 binle 50 bin arası rakamlar Ali..Tabii bu  rakamlar burası için geçerli..

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Neden komple değil tavan hariç 

Tavan bagaj ve arka tamponda sorun yok..Komple boyatsam 15 -20 bin gibi fiyat farkı oluyordu..

Fatih Evcin yazdı:

olsun parça boya sınıfına girer bu durumda sonuçta komple boyanmamış araba :D 

Aynen öyle. Satarken keyfe keder parça parça komple boyalı yazacam..

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ne güzel zevkle binilir bittikten sonra ben de mondeo yu boyatmak istiyorum ama zaman ve usta sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

zaman ve usta sıkıntı.

8 sprey bir fıçı neşeli sıvıya bakar vernik falan

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Fırın boyaya 35 bin lira ve 20 gün sürer dediler bende sabah verdim ertesi günü aldım kaputta taş izleri, kapılarda gamzeler ve 2-3 yerinde küçük göcükler vardı.Kafam rahat çekiçle afaki abanırsanız iz kalıyor sadece dolu kapı çarpması çizilmeye karşı müthiş mukavemetli yaptıkları işe 7 sene garanti veriyorlar 25 senede malzemenin ömrü varmış.

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.52.jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53 (2).jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferhat Yavuz yazdı:

yaptıkları işe 7 sene garanti veriyorlar

yaptıkları iş nedir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlısı olsun, yalnız macun ne iş, olmayacak o macun :)

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

yaptıkları iş nedir

polyurea galiba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o ürünü uygulamak için zemine ne yaptılar acaba anlattılar mı? sökümü hakkında bilgi verdiler mi merak ettim, kamyonet kasası veya son zamanda karavnalara basitçe spreylenebiliyor ancak detayı düşük bir ürün.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yapılan işin ne olduğunu anlamadım.Kaplama gibi bir şey sanırım.Biraz daha detay verseniz iyi olur. Bir de 7 sene garanti 25 sene malzeme ömrü...Süpermiş..

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
(düzenlendi)

Yapılan iş polyurea kaplama öncelikle ürünün tutunması için zımpara geçiliyor,maskeleme yapılıyor ürün püskürtülüyor kısa sürede donuyor sonra renk isteklerine göre burası siyah burası renkli kalsın diye tekrar maskeleme yapılıp boya atılıyor.Araç altına pütür mantığıyla aynı. Malzeme onu andırıyor , videolarda izlediğimiz çekiçle vurmayı denedim,anahtarla çizmeyi denedim banamısın demedi çok istekli olmalısınki çizebilesin. Mevsimler değişti artık özellikle doluda , hafif sürtmelere , kapı açınca oluşan gamzelere çok etkili garanti olayına gelince tabancayla falan yıkarken ayrılma zarar görme gibi şeylere 7 yıl garanti, 25 sene garanti ise esnekliğini korur sertleşip dökülmez denildi.Boyadan sökmek için ısı tabancasıyla ısıtılıp folyo gibi sökülürmüş ama zımpara işlemi yapıldığı için tekrar zımpara vs çekilip baştan boyanması gerekiyor tabiki.

tarihinde Ferhat Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

o ürünü uygulamak için zemine ne yaptılar acaba anlattılar mı? sökümü hakkında bilgi verdiler mi merak ettim, kamyonet kasası veya son zamanda karavnalara basitçe spreylenebiliyor ancak detayı düşük bir ürün.

Zımpara atılıp tinerle siliniyor maskeleme yapılıyor polyurea diye bakabilirsiniz.Arabası eski olanlar için bulunmaz nimet bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

zemini komple zımpara yapıyorlarda neden sökmek isteyelim ki bu işlemi ?

canı sıkılan hadi aracın orjinal boyasını sökelim diyor mu ?

asıl maksadı dışında kullanınca, bir dönem sonra sökülmesi gerekebiliyor, altından çıkacak olan zemin öncesinde müşteriye izah edilmeyince (genelde anlatmazalr) tükkanda sıkıntı yaşatabiliyor müşteri, bu ürün örneğin kamyonet minibüs zeminin korumak için üretilmiş kozmetiği kaba dayanımı yüksek bir yapıda. mesela arabayı satacağız, müşterisi bu şekilde almak istemeyebilir. rusya da/ amerikada rulo ile yapılabilen türü de var onlar biraz daha boya gibi duruyor kuruyunca, bize ithal etmiyorlar

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ferhat Yavuz yazdı:

Fırın boyaya 35 bin lira ve 20 gün sürer dediler bende sabah verdim ertesi günü aldım kaputta taş izleri, kapılarda gamzeler ve 2-3 yerinde küçük göcükler vardı.Kafam rahat çekiçle afaki abanırsanız iz kalıyor sadece dolu kapı çarpması çizilmeye karşı müthiş mukavemetli yaptıkları işe 7 sene garanti veriyorlar 25 senede malzemenin ömrü varmış.

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.52.jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53 (2).jpeg

WhatsApp Image 2023-09-26 at 14.24.53.jpeg

kaça yaptılar bu işlemi ?

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Ali Gök yazdı:

kaça yaptılar bu işlemi ?

13 bine yaptırdım Ankara Konya istanbul dan fiyat aldım 15 ile 18 arası fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

asıl maksadı dışında kullanınca, bir dönem sonra sökülmesi gerekebiliyor, altından çıkacak olan zemin öncesinde müşteriye izah edilmeyince (genelde anlatmazalr) tükkanda sıkıntı yaşatabiliyor müşteri, bu ürün örneğin kamyonet minibüs zeminin korumak için üretilmiş kozmetiği kaba dayanımı yüksek bir yapıda. mesela arabayı satacağız, müşterisi bu şekilde almak istemeyebilir. rusya da/ amerikada rulo ile yapılabilen türü de var onlar biraz daha boya gibi duruyor kuruyunca, bize ithal etmiyorlar

İsteyen alır isteyen istemeyen almaz abi sıkıntı yok, işlem için aracı teslim ederken videosunu çektim , boya makinasıyla kontrol etti arkadaş onlarıda çektim (bazı müşteriler istiyormuş elinde kanıt olsun diye).Çok inceledim çok baktım videolara gittim yapılışınada baktım içime sindi yaptırdım .Pasta cila derdi yok solma derdi yok üzeri kaygan bir yüzey toz itici attığım fotoğraf işlem yapıldıktan sonra hiç yıkamadığım 1 haftalık fotoğrafı, tabancayla su vurunca akıp gidiyor tozu pisliği ,çamur olursada fırfıra gönül rahatlığıyla girebiliyorum fırçaların çizme şansı yok.8-10 yaşındaki arabaya kıyamazdım o ayrı konu 23 yaşında olduğu için yaptırdım çokta memnunum iyiki yaptırmışım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boya ölçümü değil kozmartik görünümü herkesin hoşuna gitmeyebilir o yüzden sökülmesi gerebilir, dayanımı daha uzun olsa da , plastidipler daha ucuzdur ama dayanımı azdır, dayanımı artırınca da sökülmesi çok zorlaşır mesela

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Mankal

10 gün demişlerdi 20 günde teslim aldım karaoğlanı. Ama içime sindi. Güzel olmuş. İç dış motor yıkanmış komple pasta cila yapılmış..

sdsdsdds32.jpg

sdsdsdds33.jpg

sdsdsdds34.jpg

aşı kartı2.jpg

• Beğen 6
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...