İçeriğe Yönlendir

Starlink Geliyor

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Elon Musk Türk evi   ziyaretinin amacı belli oldu. Starlink Türkiye pazarına girmek istiyor. Starlink bugün başvusuru BDKya yapıldı. Gelirse türkiye ekonomik durumuna göre bir fiyattan satılmaya başlar. Benim köyde internetim yoktu, tamda bana hitap ediyor. Ülkenin en ucra kesimlerine dahi internet gelecek. Sizce bu durumun artısı ve eksisi varmı. Tek bir modem ile bütün evlere internet sağlamak mümkün olacak. O yuzden aylık 2000 tlye kadar ben kabul ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

starlink te çanak antek gibi bi anten kullanıyor galiba,çatılarımız uydu anteninden sonra bu starlink antenleri ile dolacak

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Benim köyde internetim yoktu, tamda bana hitap ediyor. Ülkenin en ucra kesimlerine dahi internet gelecek. Sizce bu durumun artısı ve eksisi varmı.

450 USD donanım ücreti, ayda da 60 USD ödeyen olursa köye gelir tabi internet.

+ vergiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

599 dolar bağlama parası, 110 dolar aylık diyor internette.

Öyle halka yayılacak bir şey değil yani neticede.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Elon Musk Türk evi   ziyaretinin amacı belli oldu. Starlink Türkiye pazarına girmek istiyor. Starlink bugün başvusuru BDKya yapıldı. Gelirse türkiye ekonomik durumuna göre bir fiyattan satılmaya başlar. Benim köyde internetim yoktu, tamda bana hitap ediyor. Ülkenin en ucra kesimlerine dahi internet gelecek. Sizce bu durumun artısı ve eksisi varmı. Tek bir modem ile bütün evlere internet sağlamak mümkün olacak. O yuzden aylık 2000 tlye kadar ben kabul ederim. 

Köyde Turkcell çekmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Köy değilde, Dağ başında çiftlik ve filla gibi yerlerde oturan kalın abilerimizin çok ciddi talepleri var diye biliyorum. Yatırımın parasını halktan alıp yine bu kalın abilerimiz için hayatlarını daha mutlu geçirmeleri konusunda destek olacağız.

Aynı İzmir otobanı gibi. Eskiden Alaçatı'ya günü birlik gitmek çok zor oluyordu. Handolsun artık çok kolay. Veriyoruz parasını 4 saatte oradayız.

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Fiyatının bize özel özel kur ile hesaplanacağını sanmıyorum. Eğer öyle olursa telekom lobisi müsade etmez. Neticede tek el oldukları bir çok ücra mahalle var. Buradaki pazar payını vermezler. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

internet elzem ise ödenebilir.

Derdim anlaşıldı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hüseyin Sönmez yazdı:

Köy değilde, Dağ başında çiftlik ve filla gibi yerlerde oturan kalın abilerimizin çok ciddi talepleri var diye biliyorum. Yatırımın parasını halktan alıp yine bu kalın abilerimiz için hayatlarını daha mutlu geçirmeleri konusunda destek olacağız.

Aynı İzmir otobanı gibi. Eskiden Alaçatı'ya günü birlik gitmek çok zor oluyordu. Handolsun artık çok kolay. Veriyoruz parasını 4 saatte oradayız.

villa deyince bildirim geldi. şimdi de elimde martinim ve zeytinim ile yazıyorum.

şaka bir tarafa bizde dengesiz ve haksız gelir dağılımının oluşturduğu büyük sınıfsal farklılıklar olduğu doğrudur ve artık eskiye göre çok daha belirgindir ama herkes malesef eşit fırsatlarla da  doğmadığından, susuz bir afrika köyünceki o cılız küçük çocuk için, bir villanın havuzu cennetin tarifi olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

10 milyon tl lik araba ile şahinin aynı ışıkta yanyana durduğu memleket.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hüseyin Sönmez yazdı:

Telefon internet çekmeyen noktalara da özel bir talep vardı, hain Musk tüm çapkın alemini mahvetti. Düşünsene telefon orada pek çekmiyor bir şey olursa mesaj at tepeye çıkar ararım diyorsun starkingden haberin yok ellaham cevabını alıyorsun..

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Kitabı hemen okuyup, bitirmiş demek ki...

Zehir gibi ya.. epey bişey kapmıştır.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Kitabı hemen okuyup, bitirmiş demek ki...

cumhurbaskani-erdogan_7e4bd211__w1200xh1745.jpg

Yol yaptı diye bağırıyormuş x in toplantıda yarın sabah

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Elon cuğum, uydu yapmayı sizden öğrenecek değiliz de, bize de verecen dimi bunlardan :crazy:

Putine mi demişti s400 için

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tb2 star link olursa 4k görüntüyle hedef yok eder. Malum şuan los ile 24 megabit ile veri transferi yapabiliyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ali Darbaz yazdı:

Tb2 star link olursa 4k görüntüyle hedef yok eder. Malum şuan los ile 24 megabit ile veri transferi yapabiliyoruz

Ali, bu gerekli bir durum mudur? Savaş çıktı, ilgili firma fişi çekti ne olacak?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hişt elon çek fişi felan derlerse 110 dolarlar ne olacak

Tamer Topaç yazdı:

Savaş çıktı, ilgili firma fişi çekti ne olacak?

pilli radyodan alırız haberi fiş çekildekten 2 gün sonra o da

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

2010 yılında binaya limitsiz en yüksek hız kapasiteli adsl ile interneti wifi ile paylaşmıştım 10 yıl sorunsuz kullandık. Fiber gelince bizim wifi cihazların kapasitesi yetmemişti. Starlink üzerinden apartmana kablolu internet paylaşılır ve fiberden ucuza ve daha hızlı olur.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

hişt elon çek fişi felan derlerse 110 dolarlar ne olacak

pilli radyodan alırız haberi fiş çekildekten 2 gün sonra o da

İçim ferahladı. Her zaman alternatifler kurtarıcıdır.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...