İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Bölgedeki Bina Numaralarını Gösteren Harita

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Bana küçük bir bölgenin bina numaralarını gösteren harita lazım. Nereden bulurum diye araştırırken İzmir büyükşehir belediyesinin haritasını buldum. (izmir kent rehberi)

Tam aradığım harita ama gel gelelim istediğim bölgeyi ekrana sığdırdığımda bina numaralarını göstermiyor harita küçüldüğü için.

Evdeki televizyonun tarayıcısından girdim yine sığmadı. Hdmi kablom olmadığı için bilgisayarı televizyona bağlayıp deneyemiyorum.

Büyük ekranı olanlar veya bilgisayarı tv'ye bağlayan bir arkadaşımız deneme yapabilir mi acaba?

Link https://kentrehberi.izmir.bel.tr/izmirkentrehberi

Bu haritada kırmızı çizgili yerde binalar vardı yıkıldı. O nedenle 65 ile 75 numara arasında bina yok.  Aşağıdaki büyük haritada bunu ve birkaç noktayı işaretleyip çıktı almam gerekiyor.

A4 değil tabi en büyüğü hangisine denk gelirse.

ec3xrlh.PNG

avcvpn8.PNG

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunun çözünürlükle alakası yok. Haritanın kodlamasında, ölçek küçüldükçe kapı numaralarının gösterilmemesi yazılmış. Yani 5k ekranda da baksak, ikinci resimdeki ölçeğe çektiğimizde yine kapı numarası göremeyiz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

İlçe belediyesinin numarataj bölümü kolaylıkla yapabilir. Gidip görüşmenizde fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bilgisayarda parça parça printscreen alın. Sonra bir programla bunları birleştirin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Sani Gerşon yazdı:

Konunun çözünürlükle alakası yok. Haritanın kodlamasında, ölçek küçüldükçe kapı numaralarının gösterilmemesi yazılmış. Yani 5k ekranda da baksak, ikinci resimdeki ölçeğe çektiğimizde yine kapı numarası göremeyiz.

Değil Sani görünüyor. Ekran büyük olsa daha net görünecek. Şu an benim bilgisyardan aldığım görüntüyü ekliyorum.

44m1ze1.JPG

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Serkan Karadağ yazdı:

İlçe belediyesinin numarataj bölümü kolaylıkla yapabilir. Gidip görüşmenizde fayda var. 

İstediğim haritanın yarısı Konak ilçesi yarısı Karabağlar ilçesi Büyükşehir belediyesine mi gitmek gerekir acaba?

Erhan Doruk yazdı:

Bilgisayarda parça parça printscreen alın. Sonra bir programla bunları birleştirin. 

Son çare öyle yapacağım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Nihat Palolu yazdı:

İstediğim haritanın yarısı Konak ilçesi yarısı Karabağlar ilçesi Büyükşehir belediyesine mi gitmek gerekir acaba?

Büyükşehirde kolaylıkla yapabilir.  Coğrafi bilgi sistemleri müdürlüğüne gidebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Adres numaralama şube müdürlüğü çok yardımcı oldu. Verdiler istediğim haritayı.

cpd6vnq.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Nihat Palolu yazdı:

Adres numaralama şube müdürlüğü çok yardımcı oldu. Verdiler istediğim haritayı.

cpd6vnq.JPG

Ücret istediler mi? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...