İçeriğe Yönlendir

Buzdolabı - Clio 1.0 Tce Touch

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Geçen ay bi 600 bine ne alacağıma karar veremiyorum başlığı altında hangi arabayı alacağımız hakkında konuşmuştuk. 650 bin civarı dizel otomatik full cliolara bakarken bi anda bi bayinin yaptığı kampanyayı gördüm. Düşündük taşındık biraz bütçede artırıma gittik ve sıfır bir 1.0 tce manuel touch  paket bi clioya sahip oldum.

1 haftada araba fabrikadan geldi ve 2 haftalık süreçte arabayı teslim aldım.

Ben Afyon'da oturuyorum, Denizli Afyon Isparta gibi yakın bayilerin hepsini aradım ve aldığım fiyata yakın denilecek bile fiyat vermediler. 

Arabaya gelelim.

Normalde touch donanımda olmayan yağmur sensörü, çelik jant ve ayna kapağının piano black kaplı olması güzel oldu. Özellikle yağmur sensörü çok sevindirdi. 

Standart touch donanımında ise güzel bir Multimedya ( car play-android oto)

Far sensörü (Led farlar)

Hız sabitleyici/sınırlayıcı gibi sürücüyü mutlu eden joy donanımdan ayıran özellikler var. 

Android oto çok güzel çalışıyor.

Arabayı tekirdağdan aldım, geldiğinde 004 kmdeydi, memlekete gelirken 700 km yol yapmış oldum. 1.0 motor arabayı güzel yürütüyor. Eğer arabayı boğmayacak kadar devir düşmezse ki bu 6. Viteste 80 in altı oluyor, 80 in üstünde her hızda vites düşürmeden yokuşta yürütebiliyor. Fındıkta olsa turbonun avantajı büyük. 

1.6 115 hp focusun arkasına bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yol 6.5 saat sürdü. Rodaj niyetiyle 3000 deviri geçmeden 120-140la geldim. 3000 devirde 140 km/h yapıyor. Arabanın b sınıfına göre beklediğime göre bayıldım. Koltuklarına bayıldım hiç beklemediğim yanal destekleri var çok beğendim. Yalıtım; çift fitilleri var ve onu da çok beğendim. 120ye kadar nerdeyse 0 rüzgar sesi. 130dan sonra başlıyor. Yol sesi normal. Ön iç hacim de gayet iyi.

2 yerde yol çalışması sebebiyle trafiğe girdik Ortalama hız 102 gibi bir şeydi. Klima açık 5.5 yaktı.( pompa ölçümü de doğru) 

Gelir gelmez sarı plaka lambalarını bagaj iç aydınlatmasını ledlerle değiştirdim.

İç aydınlatmaları da değiştirecektim trim sesi olur diye bekleyeyim dedim.

Deneyimlerim böyle. Araba içime sindi açıkçası beğendim Fotoğrafları bırakıyorum teşekkür ederim

IMG_MI6_20231002_165725.jpg

IMG_MI6_20231002_165555.jpg

IMG_MI6_20231001_164250.jpg

IMG_MI6_20231001_164227.jpg

IMG_MI6_20231001_155403.jpg

IMG_MI6_20231001_155338.jpg

IMG_MI6_20230929_084855.jpg

IMG_MI6_20230929_084849.jpg

IMG_MI6_20230929_120207.jpg

• Beğen 31
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun 🧿 iyi günlerde kullanın kazasız cezasız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:nazar: hayırlı olsun, güzel arabadır kendileri :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler aldığınız bayinin reklamlari denk geliyor diğer bayilerle fiyat ne kadar fark etti merak ettim belki ileride lazım olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
(düzenlendi)
Ali Uymaz yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler aldığınız bayinin reklamlari denk geliyor diğer bayilerle fiyat ne kadar fark etti merak ettim belki ileride lazım olur

Evet çok fazla reklam basmışlar 😅 joy paket çıkıyordu hep, ilgilenmedim. Touch olduğunu görünce sorduk ve aldık. Denizli joy pakete 850 dedi. Afyon, touch pakete 860 müşterisine opsiyonlu almazsa size verelim dedi. Görmüşsünüzdür belki 821.500e geldi. Ama fotoğraflarda görünüyor ailede çiftçilik var ve çiftçi belgesi olanlara böyle bir indirim vardı. Ondan yararlandık

Ali Cihangiroğlu yazdı:

:nazar: hayırlı olsun, güzel arabadır kendileri :)

Abi seninki kadar eğlenceli değildir ama 1.0 motoru beğendim. Eğlenceli değil ama yürütüyor. 

tarihinde Görkem Karakaş tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Hayırlı olsun, bu motorun fabriksyon lpg'li olanları radarımda. Kullandıkça + ve - 'leri paylaşırsanız makbule geçer.:nazar:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

10 yaşında arabalara bakarken sıfırı almanıza sevindim valla. Güle güle binin güzel günlerde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun. Sağlıklı günlerde güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hayırlı olsun. 3000 devir 140 iyiymiş. Tğketim daha da iyi. 5.5 süper.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Fotoğraflara bakınca çamur gibi olduğunu fark ettim. Bi kaç güncellemeyle tekrar yüklüyorum, moderatör arkadaşlara zahmet düzenlerlerse çok sevinirim.

7n0agld.jpg

8vhqk2i.jpg

9j26oz8.jpg

9upfby1.jpg

a9wbgpv.jpg

jq897tf.jpg

psc61y0.jpeg

t1l6sil.jpeg

31juwwy.jpg

7n0agld.jpg

mqh7217.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Güzel fiyata gelmiş. Tavan lambaları sökebilirsiniz, trim sesi falan olmaz. Ford mu bu :p 

• Beğenme 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
Görkem Karakaş yazdı:

Evet çok fazla reklam basmışlar 😅 joy paket çıkıyordu hep, ilgilenmedim. Touch olduğunu görünce sorduk ve aldık. Denizli joy pakete 850 dedi. Afyon, touch pakete 860 müşterisine opsiyonlu almazsa size verelim dedi. Görmüşsünüzdür belki 821.500e geldi. Ama fotoğraflarda görünüyor ailede çiftçilik var ve çiftçi belgesi olanlara böyle bir indirim vardı. Ondan yararlandık

Abi seninki kadar eğlenceli değildir ama 1.0 motoru beğendim. Eğlenceli değil ama yürütüyor. 

Hayırlı olsun tekrardan ciddi fark varmış teşekkürler bilgilendirme için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Görkem hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hayırlı olsun ,güzel bir tercih olmuş.Clio alırkende satarkende üzmez doğru karar.Kazasız belasız kullanın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı mübarek olsun kardeşim. Huzurlu şekilde, gönül rahatlığıyla kullan İnşallah.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

çok güzel olmuş. Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Dilerim, ağız tadı ile uzun yıllar kullanırsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun güle güle kullanım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...