İçeriğe Yönlendir

C4 Dijital Klima

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Merhaba, 2 gündür dijital klima bir anda kendiliğinden açılıyor kapatıyorum bir süre sonra yine açılıyor sebebi neden olabilir.

45294926_c4klimatret.JPG.c3206adba65e3e0b4d0805ef584a4829.JPG

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

tuşlarda zamanla oluşan kirlenme kaynaklı olabilirmi acaba

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Motor ile rezistansın arasında kalan bir sensör var. Muhtemelen o bozulmuştur. Arıza cihazıyla görünür o ise

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Ahmet Çankaya yazdı:

tuşlarda zamanla oluşan kirlenme kaynaklı olabilirmi acaba

Olma ihtimali var evet bir yerde  okudum klima açma kapatma düğmesi laşkalaşmadan dolayı hareket halinde sarsıntıdan çalışıyor deniyordu

Oğuzkan Erışık yazdı:

Motor ile rezistansın arasında kalan bir sensör var. Muhtemelen o bozulmuştur. Arıza cihazıyla görünür o ise

sensörün bozulması klimayı aktif hale getirir mi 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Ekinci yazdı:

Olma ihtimali var evet bir yerde  okudum klima açma kapatma düğmesi laşkalaşmadan dolayı hareket halinde sarsıntıdan çalışıyor deniyordu

sensörün bozulması klimayı aktif hale getirir mi 

Tuşları söküp deneyin bence.

Ayrıca sensör bozuk olursa yanlış bilgi gönderip klimayı çalıştırabilirde

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Oğuzkan Erışık yazdı:

Tuşları söküp deneyin bence.

Ayrıca sensör bozuk olursa yanlış bilgi gönderip klimayı çalıştırabilirde

Aynen tuşları temizleyerek bir deneyeceğim 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Ekinci yazdı:

Aynen tuşları temizleyerek bir deneyeceğim 

Aynı problemi ben yaşadım bugün :biggrin: 

Gözlemlerime göre kasisten veya çukurdan sert geçince açılıyor. Siz ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Oğuzkan Erışık yazdı:

Aynı problemi ben yaşadım bugün :biggrin: 

Gözlemlerime göre kasisten veya çukurdan sert geçince açılıyor. Siz ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi?

Geçmiş olsun, temassızlık olduğu kesin  bende  çukurlardan geçtiğimde açıldığını fark etmiştim, hatta klima kapalıylen konsolun yanına vurduğum zamanda çalışmıştı :)) kontak sprey sıktım tuşların arkasına o zamandan beri kendiliğinden açılma olmadı bakalım nereye kadar gider. Bir arkadaşın çözüm önerisi de düğmelerin arkasından çocuk saç lastiği geçirin oynama yapmadığı için açılma olmadı ben bu şekilde çözdüm olayı demişti ama ben onu denemedim. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Ekinci yazdı:

Geçmiş olsun, temassızlık olduğu kesin  bende  çukurlardan geçtiğimde açıldığını fark etmiştim, hatta klima kapalıylen konsolun yanına vurduğum zamanda çalışmıştı :)) kontak sprey sıktım tuşların arkasına o zamandan beri kendiliğinden açılma olmadı bakalım nereye kadar gider. Bir arkadaşın çözüm önerisi de düğmelerin arkasından çocuk saç lastiği geçirin oynama yapmadığı için açılma olmadı ben bu şekilde çözdüm olayı demişti ama ben onu denemedim. 

Ben birde söküp arkadaki soketlere sıkayım belki onlar gevşemiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...