İçeriğe Yönlendir

Egzos Emisyon Cezası

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Mercedes, emisyon tarihi muayenesinden farklı zamanda yapıldığı için, ( önceden öyle bir saçmalık olmuştu unutulmuş vs) yolda kameraya yakalanmış ve ceza yemişiz. tüvtürk muayeneye 1 sene var daha. Yani egzos ölçümü olmayınca muayene olsa bile ceza sabit. hemde 6 bin küsür TL.  4 sayfa ceza dosyası göndermişler posta ile. Miktarın büyüklüğüne sövmek ayrı güzel, kameradan görünce egzos gazının ne kadar tehlikeli olduğuna atfen ceza yazılması da ayrı bir yurdum güzelliği... Muayene eksikse cezası ufak, 952 tl, egzos ölçümü yoksa doğrudan kol gibi ceza yazılyorlar demekki artık. E tabi kasaya para lazım?! Kırmızıda geçsen 951 TL ödüyorsun... Ne kadar da çevreye duyarlıyız... Gözlerim yaşardı, dumandan... ben diyeyim elektrikli arabalar çoğalınca o aradaki farkı yedirmezler anam kimseye.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşkın 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

ben diyeyim elektrikli arabalar çoğalınca o aradaki farkı yedirmezler anam kimseye.

Tüm konuyu özetlemişsiniz :)

Bu arada ilk defa kameradan böyle muayene yakaladıklarını gördüm. Gerçekten şaşırdım...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, seneye elektiklilere okkalı bir mtv ötv akıllarına gelirse bindirecekler zaten, alayına binecekte yeni trend elektrikliler....

sat kurtul moduna az kaldı...

benimde muayene geçmiş haberim yok, tescil tarihine bakıyorum hep, neyseki dün egzozu bugünde muayeneyi kusursuz atlattım ama öpülmekten kurtulamadım tabiii :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Altıbinikiyüzyirmiyedi TL tam olarak.

Eee tabi 100 yıl emekli ikramiyelerini filan birinin ödemesi lazım.

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

of one be....  gezegene zarar veren tek birşey var aslında, cezayı ona kesmek lazım, insan denen çekirge sürüsü....

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Tüm konuyu özetlemişsiniz :)

Bu arada ilk defa kameradan böyle muayene yakaladıklarını gördüm. Gerçekten şaşırdım...

Dandikte olsa bir fotosu var arabanın. Gerçi foto olsa ne olur olmasa ne olur... Trafik kuralı ihali değil. Kimin kullandığınında önemi yok.  Saçmalık şu.  Sisteme kayıtlı arabanın egzos muayenesi eksikse, trafikte de değilse ceza yemeyecekmi yani? Bu Toplanacak "cezanın" kaybı değilmi? Insan SMS filan gönderir gecikti bu bak öde vs diye. Herşeyin kaydı var. Kameralı arabaya, personel vs vermeye ne gerek var, değilmi?  sanki kaçakçı enseliyorlar.  Aynı emeği kırmızıda geçen şuursuz saygısız insan müsvettelerine de bekliyoruz ama hiç o gün gelmiyor.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

of one be.... 

Kol?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Mercedes, emisyon tarihi muayenesinden farklı zamanda yapıldığı için, ( önceden öyle bir saçmalık olmuştu unutulmuş vs) yolda kameraya yakalanmış ve ceza yemişiz. 

Keşke sigortayı da böyle denetleseler.. 

• Beğen 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Etrafta birsuru abuk subuk pasli hurda araba dolaniyor mesela... 

Belliki, yastik altindaki parayi sisteme sokmak icin tüm tuşlara basıyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bel altı bu. Madrm çevreye duyarlısın devlet olarak euro 0 arabanın vergisi neden 100 tl?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Gecenlerde boyle kamerali bir araba gormustum demekki bunlarin amaci buymus. Ilginc olan ceza o gunden degil daha oncesinden... Jandarmaninki gibi roketatar tipli iki mercegi var. Arabanin uzerinde duruyor. Bunlardan birinin insallah isi duser bana... 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

Gecenlerde boyle kamerali bir araba gormustum demekki bunlarin amaci buymus. Ilginc olan ceza o gunden degil daha oncesinden... Jandarmaninki gibi roketatar tipli iki mercegi var. Arabanin uzerinde duruyor. Bunlardan birinin insallah isi duser bana... 

Yüz tanıma da var o alette.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun, seneye elektiklilere okkalı bir mtv ötv akıllarına gelirse bindirecekler zaten, alayına binecekte yeni trend elektrikliler....

sat kurtul moduna az kaldı...

benimde muayene geçmiş haberim yok, tescil tarihine bakıyorum hep, neyseki dün egzozu bugünde muayeneyi kusursuz atlattım ama öpülmekten kurtulamadım tabiii :angry:

iste onu diyorum, gec gidince boyke bir idari ceza yok. e kusur ayni kusur degilmi, madem cevre cok onemliydi? 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Geçmiş olsun. Adam yolda gidiyor arkası baca dumanı gibi kimse bişe demiyor yada takip edemiyor kameradan egzoz zamanı gecmişmi geçmemişimi ona bakıyorlar ilginç

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Yüz tanıma da var o alette.

egzos icin tanisa ne olacak... 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

egzos icin tanisa ne olacak... 

Çok yönlü demek istedim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gıcıklığına su Rus işi plakalardan mi yaptirsak kamera okumuyor hani

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erol Güven yazdı:

Geçmiş olsun. Adam yolda gidiyor arkası baca dumanı gibi kimse bişe demiyor yada takip edemiyor kameradan egzoz zamanı gecmişmi geçmemişimi ona bakıyorlar ilginç

eh onu diyorum, zaten sistemde var hersey. eskiden 

egzos muayene tarihi geldi diye sms geliyordu. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pustluga su Rus işi plakalardan mi yaptirsak kamera okumuyor hani

en kisa surede bu kisir sistemden cikmak nasip olsun. amin...

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Gıcıklığına su Rus işi plakalardan mi yaptirsak kamera okumuyor hani

bence arapca olsa kimse durdurup sormaz!? 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Keşke sigortayı da böyle denetleseler.. 

Denetliyorlar, tecrübe ile sabit :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

O kimlik tanıma galiba.. Ankara'nın iki girişinde sürekli var onlar.. 

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
Doğan Arşiray yazdı:

Geçmiş olsun, ben de ilk defa duyuyorum böyle bir cezayı.SMS ile bilgilendirme vs de geliyor ama açıkcası ben de hiç dikkat etmiyorum. O gördüğünüz her tarafında kamera olan araca eşim yanlışlıkla çarpmıştı. Memur biz sadece sokaklarda gezip tüm plakaları toplayıp kimin ne eksiği, ne cezası, yakalaması filen varsa hemen merkezin bilgisi oluyor akabinde cezalar kesiliyor demişti. Bizi çarptığımız zamanlar araç yeni gelmişti emniyete görevli memurun canı sıkılmıştı çok.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Doğan Arşiray yazdı:

Altıbinikiyüzyirmiyedi TL tam olarak.

Eee tabi 100 yıl emekli ikramiyelerini filan birinin ödemesi lazım.

Çabi nin emekli ikramiyesini ödemişsin gibi düşün 

• Beğenme 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Egsozun cezası her zaman muayene cezasından daha çoktu. Kamera ile uzun zamandır bu şekilde tespit yapıyorlar. 3 sene önce şirket aracımıza bu şekilde ceza gelmişti

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Keskin yazdı:

Çabi nin emekli ikramiyesini ödemişsin gibi düşün 

icime su serpildi... neyse seneye eyt den geri alirim baskasi bana ikramiye oder artik. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Anammm dedim duyunca. 6000 küsür nedir ya cıvığı çıktı işin... En soh HGS midir OGS midir nedir ondan dolayı 10 küsür kat gecikme bedeli yazdıklarında delirmiştim böyle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...