İçeriğe Yönlendir

207 Airbag Lambası Sorunu

Muhammed çeliker

Recommended Posts

Muhammed çeliker

merhablar ;  başlıktada belirttiğim gibi aracımda durduk yere aırbag lambası yanmaya başladı 

normal hiç bişey yokken seyir halinde araç airbag lambası yaktı araçtan inip koltuğun altındaki soketi falan söktüm taktım gitmedi o şekilde bıraktım sabah araca tekrar bindim lamba sönmüştü sonra 10 dk geçti tekrar yaktı , iş yerine geldim aracı park ettim akşam bindiğimde araca lamba yanmadı bidaha bugün tekrar sabah çalıştırdım bişey yoktu yolda gelirken tekrar yandı 5 dk sonra söndü 15 dk sonra tekrar yandı bi yerde bişeyde temassızlık var gibi ama konuyla ilgili bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi acaba bu arada lamba yandığında aırbag belt gibi bi yazı çıkıyor ekranda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hep öyle olur.. Durduk yere yanar. 

Ancak aslında durduk yere değildir. 

Öncelikle cihaza bağlayıp arıza kodu alınmalı. Koda göre çözüm aranmalı. 

Muhtemelen clockspring kopmasıdır. Herhangi bir soket oksitlenmesi de olabilir. 

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hep öyle olur.. Durduk yere yanar. 

Ancak aslında durduk yere değildir. 

Öncelikle cihaza bağlayıp arıza kodu alınmalı. Koda göre çözüm aranmalı. 

Muhtemelen clockspring kopmasıdır. Herhangi bir soket oksitlenmesi de olabilir. 

CLOCK SPRİNG dediğin direksiyon sargısı sanırım mehmet abi az önce tekrar çalıştırdım aracı yine gitmiş arıza emniyet kemerinden yapıyo olabilir mi acaba bu arızayı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci

206 da aynı sorun vardı Com2000 ünitesinden çıkmıştı zamanla çatlama kırılma olduğundan temassızlık yapıyor olabilir değişim yapılmıştı o zamanlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammed çeliker yazdı:

emniyet kemerinden yapıyo olabilir mi acaba bu arızayı 

Yapar.. mümkündür.. Arıza kodu yandığı zaman sürekli mi yanıyor.. 

Fordlar yanış şekline göre arızanın nerde olduğunu da belirtirdi. 

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yapar.. mümkündür.. Arıza kodu yandığı zaman sürekli mi yanıyor.. 

Fordlar yanış şekline göre arızanın nerde olduğunu da belirtirdi. 

abi arıza sürekli yanıyo yanıp sönmüyo ama bakıyosun 10 dk sonra gidiyo sonra tekrar geliyo belt falan diyince benim aklıma direk eminyet kemeri geldi oralardada airbag sensörü var diye biliyorum cihaza bağlayıp baktırıp burdan yazacağım abi son durumu 

Murat Ekinci yazdı:

206 da aynı sorun vardı Com2000 ünitesinden çıkmıştı zamanla çatlama kırılma olduğundan temassızlık yapıyor olabilir değişim yapılmıştı o zamanlar.

hocam onların tamiri olmuyo mu bildiğim kadarıyla şu an baya pahalı o parça ama 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Muhammed çeliker yazdı:

abi arıza sürekli yanıyo yanıp sönmüyo ama bakıyosun 10 dk sonra gidiyo sonra tekrar geliyo belt falan diyince benim aklıma direk eminyet kemeri geldi oralardada airbag sensörü var diye biliyorum cihaza bağlayıp baktırıp burdan yazacağım abi son durumu 

hocam onların tamiri olmuyo mu bildiğim kadarıyla şu an baya pahalı o parça ama 

Aynen pahalıdır ben o zaman 450 TL gibi bir rakama almıştım o zaman bile çoktu bu rakam tamir olayı sorun yaratır al kurtul başın ağrımasın demişlerdi bende sıfır almıştım.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...