İçeriğe Yönlendir

Kuga 2018 Çakmaklık Soketinde Kontak kapalıyken Elektrik Var

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Merhabalar, iyi akşamlar.

Bugün araç içi kamera aldım ve montajını yapmak istiyorum. Fakat aracı stop ettiğimde elektrik kesilmiyor. Bu normal midir? Daha önceki C-Max aracımda belli bir süre sonra da olsa elektriği kesiyordu. Park modülünden bağlamak istemiyorum. Aküyü bitirebileceğinden dolayı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo da öyleydi abi. 

Genelde kontak hattından tesisat çekip bağlıyoruz biz. C5'te de öyle bağladım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Fikret Özsoy yazdı:

Bugün araç içi kamera aldım ve montajını yapmak istiyorum. Fakat aracı stop ettiğimde elektrik kesilmiyor. Bu normal midir? Daha önceki C-Max aracımda belli bir süre sonra da olsa elektriği kesiyordu. Park modülünden bağlamak istemiyorum. Aküyü bitirebileceğinden dolayı.

Normal durum hocam. Kuga elektiriği kesmiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Fordların geneli böyle sanırım bizim araçta da öyle, 3 çakmaklık ve 8 usb portu yarım saat kadar aktif kullanılabiliyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

hocam park modülü, akü belirli bir voltajın altına düşünce devreyi kesmek için değil mi. benim kamerada öyle bir durum var da

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam park modülü, akü belirli bir voltajın altına düşünce devreyi kesmek için değil mi. benim kamerada öyle bir durum var da

Aynen böyle. Kaç voltun altına inince kapanacağı. Saniyede kaç görüntü alınacağı vs ayarlanıyor. 
Buna rağmen düzenli kullanılmayan veya sürekli kısa mesafe kullanılan kullanılan araçlarda aküden sürekli enerji almak aküyü zayıflatıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fikret hocam, kameranın park modülü mevcutsa, belli bir voltaj altına düşünce kendini kapatır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken, araç kontak kapadığında da 12v veren bir sigorta bulmak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zamanalayıcı yokmu bu arabalarda? jeep de mesela 15 dk sonra herseyi kes diye ayar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2007 focus 2 aracımda 20 dk sonra kesiyordu diye hatırlıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bazılarında sigortada iki yer oluyor, kessin istiyorsa kullanıcı a konumuna, istemiyorsa b konumuna takıyor. 

Bazılarında da bilgisayarla ayarlanıyor süre veya durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Mehmet Zincirkıran yazdı:

Mehmet Bey, olması gereken evet o şekilde. Fakat okuduğum yorumların çoğunda aküyü zayflattığı veya bitirdiği yazılıydı. Zaten gece çalışır vaziyette bırakmayı düşünmediğimden ihtiyaç duymadım doğrusu.

Sani Gerşon yazdı:

Fikret hocam, kameranın park modülü mevcutsa, belli bir voltaj altına düşünce kendini kapatır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken, araç kontak kapadığında da 12v veren bir sigorta bulmak gerekir.

Sani Hocam teoride öyle de çoğu yorumlarda aküyü zayıflattığı yazılmı. Onun için çakmaklıktan güç alıyorum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Hüseyin Sönmez yazdı:

Normal durum hocam. Kuga elektiriği kesmiyor.

İlginç bir durum. Benim önceki aracım C-Max di. Belli bir süre sonra kesiyordu.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Bugün montajını yaptım. Artık çakmaklıktan idare edeceğiz. Gelektiğine soketten çıkarırız.

Bugün biraz kayıt yaptım. Kamera 70Mai Pro+ Ön ve arka kamera olarak taktım. Kartı çıkarıp bilgisayarda bakmaya çalıştım. Fakat VCL dışında başka bir video oynatıcı açmadı. Camtasia ve Adobe Premier video olarak görmediğinden düzenleme yapamadım. Video dönüştürücüler de video olarak görmediğinden dönüştüremiyor.

Asıl ilginç olan Whatsapp ile bilgisayara gönderdiğim bir videoyu hem Camtasia hem de Premier Kabul etti. Ayrıca kameranın telefonla Wi-Fi bağlantısı var ve oradan telefona indirdiğimde telefonda izleyebiliyorum. Telefon Samsung A73.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Muhtemelen formatı yüzünden. Ben kesmek için avidemux kullanıyorum. Kullanımı gayet basit. Formatı değiştirme imkanı da mevcut.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Ahmet Ekici yazdı:

Muhtemelen formatı yüzünden. Ben kesmek için avidemux kullanıyorum. Kullanımı gayet basit. Formatı değiştirme imkanı da mevcut.

Teşekkür ederim. Ben de bir kaç programla denedim. En sonunda AnyMP4 Video Converter programı ile hallettim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Yanar
Fikret Özsoy yazdı:

Fikret hocam ben de kamera taktım aracıma, çakmaklık yerine kolçak içinde 2 adet usb yuvası var, buraya bağlıyorum, kapıyı açınca açılıyor, araçtan çıkarken de kapanıyor, bilginize, hiç sök tak yapmaya gerek yok

2017 Kuga Titanyum araç.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Alişan YILMAZ
Fikret Özsoy yazdı:

Valla abi bende 2011 Kuga var o da hiç kesmiyor çakmaklıkğı. Kontak açık kapalı hiç fark etmiyor veriyor elektriği :D Belki de tüm kugalarda böyledir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...