İçeriğe Yönlendir

Ford Focus - Akü Önerisi

Ercan Demir

Recommended Posts

Ercan Demir

arkadaşlar Ford Focus st 2018 Star stoplu disel 2.0 aracım var aracıma Aku alacam ama kararsızım üstündeki EFB Aku bunu AGM Aku ile değiştirmek istiyorum Almanya'da yaşıyorum  çok kısa yol yapıyorum disel arabamla yorumları sizden bekliyorum orjinal akkusu markası Ford Aku ama çok pahalı bu markayı almak istiyorum uygun geldibana fiyatı EXIDE ARABA AKÜ

Screenshot_2023-10-11-20-38-04-870_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-11-20-37-54-327_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-11-20-37-02-461_com.miui.gallery-edit.jpg

aracıma oe numarası uyuyor acaba bunu taksam zararı olurmu

bu marka hakkında bilgisi olan varmı? 

Yorum bağlantısı
Ercan Demir
(düzenlendi)

yoksa vartami hangi marka iyi kullanan varmi

birde Bosch var

ama gitgide fiyat artiyor

Screenshot_2023-10-11-20-54-10-849_com.android.chrome.jpg

tarihinde Ercan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

efb yerine agm takılır, tersi olmaz, agm daha mı ucuz? ilginç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

Screenshot_2023-10-11-21-45-25-357_com.android.chrome.jpg

106 ruro bosh 150 Euro orjinal Ford akkusu 250 Euro EFB olan

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

almanya da nasıldır bilemem ama türkiyede varta marka aküm 3 yılın sonunda beni yolda bıraktı, varta öneremeyeceğim onun dışında başka akü bakabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normalde araç üreticisi ne özellikte akü çıktıysa onun kullanılmasını ister. EFB ise bence yine EFB ile devam edin.

Ancak markaya takılmayın. Ford olmak zorunda değil. Bosch iyidir.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Varta hariç bülbül akü bile kullanabilirsiniz garantisi dolmayan Varta akü sürekli bitiyordu 2-3 kere servise gittim şarj ediyorlar bakım yapıyorlar 1 hafta sonra tık yine bitiyordu.Sonunda servis bu akü bozuk değişime verelim dedi 1 hafta sonra eski akü sağlam diye geldi 10 gün sonra tekrar bitti tabiki atıp başka marka aldım 1 senedir kafam rahat.1 tane müşteri temsilcisi aramadı servis açıklama yapmadı sıkıntı şundan diye düşmanıma bile aldırmıyorum artık vartayı

Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Exide akü sorulmuş. İtalyan markası. Mutlu aküyü aldı. Üretim exide olarak devam ediyor.

C5 aracımda mutlu akü var. garantiden yeniledim. Fakat şarj tutmada zorlanıyor gibi veya sıkıntılı.

Bir kaç gün beklesin tasarruf devreye giriyor.

Değişim yapan bayideki çalışan, "uzak dur" diye fısıldadı.

Bir çok marka var. Herkes kullandığı ve yaşadığına göre yorum yapıyor. 

Yurdum insanının güvenilmezliği- çok sayıda,ortada görünmeyen dürüst insanları tenzih ederim- sebebiyle alış veriş sıkıntılı.

Duracel alacaktım. Bayi "bir süre daha kullan öyle gel, akün yeni" dedi. Üzerinden 7 ay geçti. Kışa doğru alınacak. 

Varta veya bosch tercih edilebilir. Vartanın gümrük girişine bakmalı. 

Ya da iyi bir esnaf bulunup tavsiyesi alınmalı.:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ercan Demir

akkumu degistirdim ama sorun var arada sırada uyarı işareti çıkıyor çalışmasında sorun yok aküyü ölçtüm 12.4 civarı şarj olurken 14.3 e kadar çıkıyor yani şarj dinamoda birşey yok galiba bms tide 5 uzun 3 fren basma kuralını uyguladım star stop çok iyi calisiyor ama ekranda iki günde bir uyarı çıkıp sönüyor forscan programla resetlememmi lazım acaba bilgisi olan varmi

Screenshot_2023-10-21-21-54-05-452_com.miui.gallery.jpg

aldığım akkude bu

Screenshot_2023-10-21-21-55-02-892_com.miui.gallery.jpg

aldığım akkude bu

Screenshot_2023-10-21-21-56-07-215_com.miui.gallery-edit.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...