İçeriğe Yönlendir

Evde Nasıl Jant Boyanır?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, dışarıda jant boyama fiyatlar 3.000 bin den başlıyor. İş başa düştü evde şu jantları bir boyayayım. Değerli abiler nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Bir kaç sorum var. 

1: Jantlar'ı araç üzerindeyken boyamak disk vb. Parçalara zarar verir mi?

2: Hangi rengi önerirsiniz?

3: Maliyeti ne kadar olur?

Teşekkür ederim. 

20230616_182409.jpg.f24b2a24e163ea8a84aa27fa78fc2bbe.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Disk yüzeyine geçen boya bir kaç frenden sonra yok olur ama ben olsam araç üstünde boyamazdım. Davlumbazlara da hatta belki bir hata ile çamurluk ağızlarına da boya gelebilir. Boyanın direk püskürtülmesinden bahsetmiyorum, boya tozları gelecektir. Bence araçtan söküp o şekilde boyayın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Jantları tekerlerden ayırmanız gerek.

Üzerindeki kaplamayı zımpara yapmadan boya atarsanız çok sağlıklı olacağını sanmam.

Ben polonun jantlarını zımpara yaptıktan sonra sprey boyayla boyanmıştım. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araçtan söküp, yüzeye zımpara yapmak gerekli öncelikle. Akabinde maskelenecek.Evde olmaz o iş.ben jantta gun metal rengi seviyorum , tercih meselesi renk işi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Zımparayı araç üzerinde atabilirmiyim? Çamurluk ve kapıya da gazete sersem olur mu?

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Zaten zor bi jant çok kollu sık sık olduğu için sökmeniz daha iyi olur 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bulasik makinasında yıkadım ama evde hic boyamadım 😄 

Araç üstünde boya olmaz.. En güzeli söküp düzgünce calısmak..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Önce skoç zımpara atılcak sonra astar boya ve vernik. Hepsinin 1 tüpü işinizi görür. Araç üstünde boyamanın diğer bir dejavantajıda boyanın aşağı doğru akmasıdır. Sökülmeden olmaz. Lastiği ayırmanıza gerek yok. Kartvizit ile halledersiniz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Çelik jantı bilmem ama benim sac jantı (teneke jant) lastikçide lastikten ayırdıktan sonra bisikletçiden aldığım parlak siyah boya ile zımpara ve astar ile uğraşmadan boyamıştım. 3 sene oldu hala paslanmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok kollu bu jantı 3000 e boyayan varsa hemen verin boyasın

1. jant boyası ve verniği  fabrikasyon olarak  toz boyadır, sonra fırında pişirilir, fırın boya bunun yanına yaklaşamaz tabanca/sprey apayrı bir şey

2. asla fabrikasyonun sağlamlığıdına dış yüzey oluşmaz

3. hele bu çok kolluyu zımpara / yoklama macunu/astar üstüne zımpara yapmak sandığınızın misli ile zor olur.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Çağlar abinin dediği gibi 3000 e boyuyorlarsa 1 dakika durmam. Uzun yoldan sonra balata tozlarını almak için jant fırçası ile temizleyeyim diyorum. 2 janttan sonra pes ediyorum. Siz boyarsanız sök tak derdiniz olacak. Lastikten ayırmadan bence sağlıklı olmaz. Ayırıp boyasanız bile bir sürü hata olacak. Tazzikli suyu vurduğunuzda boya yavaş yavaş dökülecek. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

başka bir şey açıdan bakıyorum; ben olsam bu jant-lastiği satar, 5 kollu 17' veya 18' jant bakarım. zaten normalde küçük kalan bir model, böyle iyice ezilmiş aracın altında.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konu başlığını okuyunca kim bu yiğit evde jant boyayan gidip önünde diz çökeyim dedim💀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

evde jant boyayan

her tür fiber tampon far tamiri koltuk kaplama halı kilim travel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Sökülecek.

En azından keçe ile zimparalanacak.

Kesinlikle macun filan çekilmeyecek.

Renk değiştirmeyeceksen ve jantlar çok kötü durumda değilse astara gerek olmayacaktır.

İçinde sertlestirici olan sprey vernik kullanılacak yoksa tüm emeğe yazık olur 

Saç jantlarimin 4 unun boyasını 5 günde ancak bitirmiştim. Sök temizle zımpara yap kurut boya yine kurut tekrar araca tak  😃

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

toz boyadan başkası yalan eğer 3000 e normal tabanca fırın boya atacaklarsa yaklaşma. ama elektrostatik bulursan kumlattırıp boya ömürlük olur. kendinde boyayabilirsin ama çok zahmetli benden söylemesi :)

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ben 2 defa jant boyadim evde. 

Jantlari arabanin ustunden sokup yaptim islemleri. Lastigi janttan ayirmadim.

1. Guzelce zimpara

2. Astar sprey

3. Boya sprey

4 Vernik

Hepsinden 2 kutu aldim ben.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

ama elektrostatik

adet janta 2500 istiyolar

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hamza Bayram yazdı:

Zımparayı araç üzerinde atabilirmiyim? Çamurluk ve kapıya da gazete sersem olur mu?

müthiş zor olur. lasik takılı olsa bile yatay durması lazım düzgün iş çıkabilmesi için. bende 17 mercedes jantlarımı yeniliyorum. hafta içi boyasını yapacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

mercedes jantlarımı

Benz bunu görse arabayı alırdı geri

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Abiler görünen o ki bir atraksiyona gireceğim. Jantları söküp tek tek işlem yapma imkanım pek yok. Bu youtube videolarında araç üzerinde boyayan çok kişi var. Onlar boyayı akıtmadan nasıl yapıyorlar onu çözmeye çalışıyorum. Bir de renk seçeneği çok yok. Bronz veya parlak siyah var aklımda. Aynı gümüş renk yapmak istemiyorum. Başka da farklı renk seçeneği bulamadım. Vişne çürüğü rengi bulsam deneyebilirdim. İç döşemeye uyması için. Şimdi bir kaç yere daha sordum birisi 5.000 dedi diğeri 6.000 TL dedi. O 3.000 diyende herhalde sizin dediğiniz gibi jantı görünce vazgeçer :)

Zımpara yapacağım

Macun belki yapabilirim

Astar 

boya 

vernik yapacağım 

hepsinden iki kat atsam yeter herhalde. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

Benz bunu görse arabayı alırdı geri

askolsun... acemi degilim boya konusunda. komple araba bile boyamisligim var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Çağlar Bayur yazdı:

adet janta 2500 istiyolar

tanıdık var imeste abi boyayı 80 liraya yaptırmıştım :( kumlamacı lazım bide tanıdık 250 lira almıştı taa kaç sene önce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

askolsun... acemi degilim boya konusunda. komple araba bile boyamisligim var. 

benz e araba diyen de ne bileyim yani bi garip

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...